קבוצת חג'ג' רוכשת קרקע נוספת בתל אביב: כ-7 דונם ב-389 מיליון שקל

 |  (1)
רחוב איינשטיין בת"א, צילום: יח"צ
בית משפט השלום בתל אביב אישר אתמול (ג') את זכיית קבוצת חג'ג' ברכישת קרקע, באזור המכונה 'הגוש הגדול' בצמוד לרמת אביב החדשה, ברחוב איינשטיין 35 בתל אביב. הקבוצה רכשה את הקרקע בסכום של 389 מיליון שקל לאחר שזכתה בקרקע בתחילת חודש יוני ולאחר תהליך התמחרות מול 6 מציעים נוספים, שערך כונס הנכסים עו"ד שי רווה.  בנוסף לחג'ג' התמודדו על רכישת הקרקע החברות גינדי החזקות, קרן ריאלטי, נתנאל גרופ וקבוצת שולץ.
הקרקע, בגודל 7.3 דונם, הוצעה למכירה במסגרת הליך פירוק - שיתוף, וממוקמת בהמשך המערבי המתוכנן של רחוב איינשטיין, בצד הצפוני של הרחוב, באופן שלאחר רכישת המכרז הנוכחי, קבוצת חג'ג' מחזיקה כמעט את כל צידו הצפוני של הרחוב. מהקבוצה מסרו כי הדירות שייבנו, ככל הנראה בארבעה מגדלים, ייהנו מנוף פנורמי ופתוח לים.על פי התב"ע הקיימת כיום, ניתן להקים על הקרקע שני בניינים בני 2 קומות ו-82 יח"ד, בשטח ממוצע של 120 מ"ר, בנוסף ל-2,600 מ"ר עיקרי של שטחי מסחר, ו-1,900 שטחי מרתף הצמודים לחלק המסחרי. מקבוצת חג'ג' ציינו כי הם פועלים למיצוי זכויות נוספות, שניתן יהיה לקבל במגרש מתוקף תכנית המתאר ת"א 5000 שאושרה, אשר בהתאם להוראותיה ניתן יהיה לבנות במגרש עד 212 יח"ד, במגדלים בני 25 קומות, וכ-9,000 מ"ר שטחי מסחר.
קבוצת חג'ג' לצורך הרכישה, ארגנה קבוצה המורכבת בעיקר מבעלי הקרקע לרכישת 74% מהקרקע, ובמסגרת ההתמחרות נותר היה לה לרכוש רק את 26% הנותרים – הכוללים את כלל שטחי המסחר, ועוד 5 דירות שכבר שווקו. תוצאות ההתמחרות היו תלויות באישור בית המשפט, שניתן, כאמור, אתמול.
עליית מחירי הקרקעות בגוש הגדול
מבט אחורה מציג כי בשנת 2010 רכשה קבוצת חג'ג' את הקרקע הצמודה למגרש, הידועה כמגרש 36, עליהם השלימה בנייה של שלושה מגדלים וקומת מסחר כפולה (עלות הקרקע אז עמדה על סך של 101 מיליון שקלים). הבניינים מצויים כיום לפני מסירת דירות.
בשנת 2013 רכשה הקבוצה מגרש נוסף בצידו השני של הרחוב, ברחוב איינשטיין 33 ב', במסגרת פירוק השיתוף של המקרקעין הנ"ל, תמורת כ-120 מיליון שקלים. במקום נבנים בימים אלו שני מגדלים וקומת מסחר כפולה. 
לצד עסקאות אלו, מקימה קבוצת חג'ג' פרויקט נוסף ברחוב איינשטיין 33 א', המיועד להקמת שלושה מגדלים מעל קומת מסחר כפולה, אף זאת במשותף עם בעלי הקרקע (המחזיקים 70% מהזכויות במקרקעין).
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חבל כל עם ישראל התפלל ש עינבל אור תיזכה (ל"ת)
  YL 10/11/2016 10:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור