אושרה תכנית מתאר לחיפה: "יסייע לאשר תכניות משמעותיות רחבות היקף בתחום העיר"

 |  (1)
תכנון עירוני
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה חיפה שבמינהל התכנון, בראשותו של יוסף משלב, החליטה לאשר תכנית מתאר חדשה לעיר חיפה. מהמנהל מסבירים כי התכנית נותנת מענה לפיתוחה של חיפה כמטרופולין הצפוני של מדינת ישראל וזאת ע"י העצמה וביסוס מעמדה הכלכלי-חברתי של העיר. על פי התכנית - יעד התכנון הוא שנת 2025 עם אוכלוסייה של 330 אלף, כאשר היום האוכלוסייה הנה 280 אלף איש. 
על פי המנהל, התכנית כוללת מרכז עסקים ראשי בעיר התחתית ומרכז תעסוקה בשטחים שבמפרץ חיפה, הקמתם וחידושם של מבני ציבור, מוקדי השכלה גבוהה, תיירות, תרבות, מסחר, פנאי ומגורים ומתייחסת גם לחזית ים עירונית, תוך מתן דגש על ההיבט הסביבתי. התכנית שנערכה ע"י צוות תכנון בראשותו של יצחק פרוינד, בהובלת מינהל התכנון ובלווי ועדת היגוי בין-משרדית חלה על כל מרחב התכנון חיפה.  התכנית מייעדת שטחים למגורים אשר ייתנו מענה לגידול האוכלוסייה הצפויה, קביעת מסגרת להגדלת זכויות הבנייה באזורי המגורים ועידוד התחדשות עירונית.

עוד נמסר כי התוכנית עיגנה בתחומה את פארק מורד הקישון שיהווה שטח פתוח בלב המטרופולין בסמיכות לנמל המפרץ ולנמל חיפה לטובת תושבי חיפה, הקריות והסביבה. כמו כן התוכנית שמה דגש על חיזוק הקשר בין העיר לים, תוך שמירה על חופי חיפה כחופים עירוניים שנותנים מענה לנופש וספורט לתושבים.

ליאת פלד מתכננת מחוז חיפה: "הוועדה המחוזית רואה חשיבות רבה בקידום תוכנית העונה לצרכי העתיד ומאזנת בין הצרכים הלאומיים, העירוניים והמקומיים. התוכנית נותנת כלים לחיזוק מרכזי התעסוקה בעיר וחיבור גוש הקריות וחיפה למרכז מטרופוליני אחוד.  אישור תוכנית המתאר יסייע לוועדה המקומית חיפה לאשר תוכניות משמעותיות רחבות היקף בתחום העיר".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  טירוף לגור באזור עם רמת תחלואה בסרטן כמו צרנוביל
  מודאג 08/11/2016 10:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חלם או לא, זאת השאלה? מחירי דיור יקרים פי 2-3 מאירופה וארה"ב ואיכות חיים של תחלואה בסרטן, עקב זיהום האוויר, גבוהה מזו של צרנוביל ברוסיה.
  סגור