פסגות וקרן בלו אטלנטיק רוכשות מקבצי מגורים בארה"ב ב-95 מיליון דולר

 | 
נדל"ן אמריקני
בית ההשקעות פסגות ממשיך להגדיל את ההשקעות הישירות בתחום הנדל"ן המניב בחו"ל. פסגות, המנוהל על ידי ברק סורני, השלים בשבועות האחרונים רכישה של 2 מקבצי מגורים להשכרה הכוללים 730 יח"ד מסוג Multi Family יחד עם קרן בלו אטלנטיק, כאשר פסגות תחזיק ב- 40% מהנכסים והיתרה תוחזק ע"י קרן בלו אטלנטיק.  זוהי רכישה שמתווספת להשקעות של הקרנות בנדל"ן אמריקני, כאשר ביוני 2016, שתי הקרנות רכשו יחדיו באטלנטה 2 מקבצי מגורים הכוללים 625 יח"ד במחיר של כ-87 מיליון דולר. 
על פי פסגות, שני מקבצי המגורים שנרכשו בעיר דאלאס שבטקסס הנם בתופסה בשיעור של כ-94% ונמצאים באזורים הסמוכים למטרופולין דאלאס, בסמוך למתחמי תעסוקה גדולים וביניהם מטה חברת מטוסי הקרב לוקהיד מרטין המעסיק כ-15,000 עובדים, מתחם גדול של ג'נרל מוטורס האמור להתרחב בתקופה הקרובה, מטה חברת כלי הטיסBell Helicopter  ובסמוך לבתי חולים גדולים.
הקרנות מסרו כי מבדיקות שהם ביצעו בטרם ההשקעה, בעיר דאלאס שבטקסס ישנם מעל ל-7 מיליון תושבים ונחשב כאחד מהגדולים בארה"ב. העיר נהנית משיעורי צמיחה שנתיים של כ-3.0% ומשיעור אבטלה של כ-3.9%. פרמטרים המציבים את דאלאס כאחת מהערים החזקות והאיכותיות ביותר בארה"ב.  כמו כן, בשנים האחרונות התפתחה העיר כמרכז תעשייתי ופיננסי חשוב בארה"ב. המסים הנמוכים במדינת טקסס, העלויות הנמוכות בהקמת עסקים חדשים וסביבת העסקים במטרופולין, הביאו לכך ש- 22 חברות ממדד Fortune 500 וכן כ-40 חברות ממדד Fortune 1000 ממוקמות באזור.

פסגות ובלו אטלנטיק החלו בשיתוף פעולה לרכישת מקבצי מגורים להשכרה בארה"ב ב-2014. החברות ציינו כי בכוונת השותפים להמשיך ולהשקיע בתקופה הקרובה מאות מיליוני דולרים ברכישה של מקבצי מגורים להשכרה הממוקמים בערים איכותיות הנהנות מצמיחה גבוהה ומנתונים דמוגרפים חזקים. 
בית ההשקעות פסגות נחשב לגדול בתחום ההשקעות הישירות בנדל"ן בקרב בתי ההשקעות, כאשר השקעתם נאמדת בכ-1.5 מיליארד שקל בענף זה ומהווה 2%-3% מהיקף הנכסים הכולל של פסגות. מהלך רכישות הנדל"ן אף התחזק בשנתיים שלוש האחרונות. בין היתר, פסגות מחזיק בבנייני משרדים בישראל ובארה"ב ובפורטפוליו מגורים גדול בארה"ב. מפסגות נמסגר כי הם בוחנים כיום רכישה של נכסים נוספים בארה"ב ובמדינות נוספות במערב אירופה. 
קרן בלו אטלנטיק הנה בבעלות ובניהול של גיל חרמון ואורן הון. הקרן מהווה פלטפורמה מלאה של יזמות וניהול של נדל"ן למגורים (Multifamily) בארה"ב במשך שנים. החברה מחזיקה ומנהלת כיום נכסים בהיקף של כ-2 מיליארד דולר ומעל 15,000 יחידות דיור בכ-60 מתחמים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה