אלדר תבנה מגדל של 45 קומות צמוד לחוף בבת ים: "50% מהרוכשים הם משקיעים"

החברה מימשה את האופציה לרכישת הקרקע לאחר שהצליחה לגבש קבוצת רכישה 

 |  (2)
סיפורי נדל"ן
עוד מגדל צפוי להתרומם בסמוך לחוף של בת ים. חברת אלדר השקעות מעדכנת היום (ב') כי מימשה את האופציה לרכישת הקרקע לבניית מגדל בשכונת 'פארק הים' בבת ים במסגרת קבוצת רכישה. עמיר שאלתיאל, מייסד ויו"ר קבוצת אלדר: "הצלחנו לגבש את הקבוצה בתקופה מאתגרת שבה קבוצות הרכישה היו על המוקד בעקבות פרשת ענבל אור". 
לצורך הקמת הפרויקט אלדר השקעות רכשה חלקים מהקרקע מחברת שלומות, חברה לבניין בבעלות משפחת חממי תמורת כ-135 מיליון שקל. הפרויקט צפוי לכלול 177 יח"ד במבנה של 45 קומות כ-500 מטר מקו החוף. מתוך 177 הדירות 120 שווקו תחת ארגון קבוצת הרכישה ויתר הדירות בבעלות משפחת חממי. עוד נמסר כי הוגשו שני היתרים עם חפירה ודיפון בנפרד בכדי לנסות ולקצר את ההליכים בוועדות התכנון. החברה אף ציינה כי מצפה לאכלס את הפרויקט בעוד כ-4 שנים. 
מה מחירי הדירות ומי הם הרוכשים בפרויקט?
לדבריו של שאלתיאל, "הדירות בפרויקט שווקו במחיר של 1.45 מיליון שקלים ל-3 חדרים ו-1.8 מיליון שקלים לדירות 4 חדרים. מכלל הרוכשים כ-50% הנם משקיעים כאשר מתוכם חלק גדול שקנו דירות לבניהם או בנותיהם, וביניהם גם סמנכ"לים ומנכ"לים של חברות בנייה". לדבריו, "ההסבר לכמות המשקיעים הגדולה היא הביקוש הגבוהה קשור שהמחיר הוא 25% פחות ממחיר הדירות במגדל הצמוד אלינו".
שאלתיאל הוסיף כי גיבשו את קבוצת הרכישה במקביל לפתיחת הפרשה של ענבל אור "הציבור היום יותר מדויק ובא מוכן עם השאלות, והבולטת בהם - האם יש חשבון ליווי בנאמנות לפרויקט ורישום הזכויות על הקרקע לכל רוכש. בעצם נוצר מצב שירד הערפל וישנו קצת סדר בתחום קבוצות הרכישה. כמובן שכל כתבה שפורסמה על ענבל אור הובילה לשורה של שאלות מהמתעניינים ובמקביל גם בעלי הקרקעות לא ממהרים לתת אופציה לרכישת הקרקע - כי במידה והפרויקט כושל ערך הקרקע צונח אף הוא". 
לא היו השפעות למיסוי הדירה השלישית?
"רוב השיווק בוצע בטרם החוק האמור ולא הייתי צריך להתמודד עם הסוגיה. ללא ספק ההשפעה הרבה ביותר הייתה לקריסתה של ענבל אור והתדמית שנוצרה לקבוצות הרכישה כתוצאה מכך". כמו כן ציין כי עד כה לא נראו ביטולים בפרויקט כתוצאה מהמיסוי המתוכנן וכי האופציה בביטול היא רק במכירה לאדם אחר ולא קיימת אפשרות ביטול מוחלטת". 

המגדל 'עדן טאוור' בפרויקט, תכנן ע"י משרד דב קורן אדריכלים וכבר הוגשה בקשה להיתר בנייה. חברת וקסמן גוברין גבע תספק את הניהול ההנדסי לפרויקט. את קבוצת הרכישה ייצג בעסקה עוה"ד אמיר פרס ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן ואת משפחת חממי ייצג בעסקה עוה"ד חיים דבוש.
רו"ח עדי דנה, מנכ"ל אלדר השקעות, ציינה כי כי "במהלך ארגון הקבוצה יזמנו מהלך ייחודי תחת השם 'קבוצה מפוקחת' ובמסגרתו אימצנו באופן וולנטרי את המלצות פורום לשכת עורכי הדין להסדרת הפיקוח בענף קבוצות הרכישה, המצטרפים לקבוצה קיבלו חוברת המפרטת את המלצות הפורום ואת המסמכים הנוגעים לפרויקט והמאשרים את ההמלצות עם אישור חתום של משרד עוה"ד הרצוג פוקס נאמן. הערכנו שתהליך שינוי החקיקה בנושא קבוצות הרכישה יימשך תקופה ארוכה ובחרנו להעניק לחברי הקבוצה את הביטחון בביצוע העסקה מבלי להמתין למהלכים ממשלתיים".
מיקום הפרויקט בשכונת 'פארק הים' בבת ים:
 
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מחירי הנדלן בדרך להתרסקות
  יורם 31/10/2016 15:44
  הגב לתגובה זו
  2 2
  טעות לקנות דירה בתקופה כזו
  סגור
 • 1.
  תץלהשמיד בבטון את קוו החוף!!!
  אזרח מתון 31/10/2016 15:37
  הגב לתגובה זו
  1 1
  רק מגדלים על קוו החוף יוודאו סופית שלא יהיה חוף ים בארץ ישראל. לפניו יוקם עוד מגדל בין 90 קומות
  סגור