הנפקת מגוריט זכתה לביקוש יתר של 140% בשלב המוסדי

 |  (6)
אייל גבאי, צילום: יח"צ
מגוריט ישראל, קרן הריט למגורים, דיווחה היום על הצלחה בשלב המוסדי של הנפקת המניות במסגרתה זכתה החברה לביקושי יתר גבוהים של כ-80 מיליון שקל. כתוצאה מכך בכוונת החברה להגדיל את השלב המוסדי ב-50% (בשל הכוונה המקורית לגייס 32 מיליון שקל) ותגייס במסגרתו 48 מיליון שקל, כלומר סך הגיוס הכולל של הקרן יסתכם בכ-240 מיליון שקל. 
את ההנפקה הובילה אקסלנס נשואה חיתום יחד עם קונסורציום חתמים. סכום גיוס זה והסכום שיגויס בשלב הציבורי יתווסף ל-180 מיליון שקל שלגביו החברה קיבלה התחייבויות מוקדמות. עם השלמת השלב הציבורי, החברה תגייס כ-240 מיליון שקל.
מטרת הקרן לרכוש מקבצי דיור הכוללים לפחות 20 יחידות דיור בכל פרויקט בפריסה גאוגרפית או מקבצי דיור שיוצעו למכירה על ידי המדינה. הקרן תשכיר ותחזיק את הדירות לפרקי זמן ארוכים. על פי החוק הקרן מחויבת לחלק באופן קבוע מדי שנה לפחות 90% מרווחיה, שינבעו מדמי השכירות שיניבו הדירות, כדיבידנד לבעלי מניותיה. 
הצוות הניהולי של הקרן כולל את אייל גבאי, מנכ"ל משרד רוה"מ לשעבר שישמש יו"ר הקרן, יעל אנדורן, מנכ"לית משרד האוצר לשעבר שתשתמש כיו"ר ועדת אסטרטגיה; ומתי דב, מנכ"ל הקרן. לצדם חברים בצוות הניהולי גם גיא פרג (יו"ר דירקטוריון אספן גרופ) ואורי ברוך (לשעבר מנכ"ל בנק מרכנתיל דיסקונט), שיכהנו כדירקטורים בדירקטוריון הקרן.


קרנות ריט (REIT- Real Estate Investment Trust) הן קרנות שנועדו להשקעה בנדל"ן. והן פטורות ממס החברות. בעולם קרנות הריט צוברות תאוצה רבה ובישראל מאז נחקק ב-2006 חוק הריטים הוקמו שלוש קרנות ריט ורק שתיים הונפקו (ריט 1 וסלע נדל"ן) וזאת על אף ההטבות האמורות. 
מגוריט ישראל הוקמה על רקע הטבות מיסוי חדשות, שהעניק משרד האוצר כדי לעודד השקעות בדיור להשכרה לטווח ארוך, על פיהן קרנות ריט שיתמקדו בתחום המגורים להשכרה בישראל, יוכלו לרכוש דירות במס רכישה מופחת בשיעור של 0.5%, בהשוואה למס רכישה בשיעור של 8% שמשלמים משקיעים הרוכשים דירות.
ההטבות מיסוי הן כתוצאה מתיקון נוסף בחוק הריטים שאושר בכנסת לפני כמה חודשים, ונועד לסייע בפתרון הדיור וזאת בכך שלראשונה יוכלו לעסוק הקרנות ביזום דירות מגורים להשכרה. התיקון מאפשר דחיית תשלום מס השבח בגין עסקאות של העברת נכסי נדל"ו בתמורה למניות. כמו כן, התיקון קבע הקלות שהקרנות יוכלו להיות פרטיות לתקופה של שלוש שנים במקום שנה כפי שהיה קודם לכן ורק לאחר מכן תונפקנה בבורסה. כמו כן, החוק האריך את התקופה לדילול בעלי השליטה לאחר הקמת הקרן.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  החרדים מתנפלים רוצו לקנות
  רונן 26/09/2016 14:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עכשיו המנייה נסחרת בבורסה זו הזדמנות חלומית לסיבוב מהיר בתקופה הקרובה זה יטוס לא יעלה כי החרדים קונים בהמוניהם כשיפסיק לעלות תמכרו
  סגור
 • 5.
  החרדים מתנפלים רוצו לקנות
  רונן 26/09/2016 14:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עכשיו המנייה נסחרת בבורסה זו הזדמנות חלומית לסיבוב מהיר בתקופה הקרובה זה יטוס לא יעלה כי החרדים קונים בהמוניהם כשיפסיק לעלות תמכרו
  סגור
 • 4.
  למרות הקשרים
  גלעד 14/09/2016 20:06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  יוזמים משהו יצירתי ולא חוצים גדר לטובת איזה שהוא טייקון למרות הקשרים שיש להם בגין תפקידיהם הציבוריים שעשו .
  סגור
 • 3.
  אל תוותרו ותתעלמו ממה שקורה בשטח..
  צאו לרחובות! 14/09/2016 18:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מילא נדל"ן מסחרי, אבל כל מי שמוכן להקים משפחה בדירות של הפיאודלים האלה, לגדל בנים ולשלוח אותם לצבא כדי לשמור על הנכסים שלהם ושאר החזירים, הוא פרייאר אומלל.
  סגור
 • 2.
  מכשיר מתבקש
  dw 14/09/2016 14:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אספני נדלן המוכרים בימים אלה את דירתם ה 3 כדי לא לשלם את מס כחלון עשויים להתעניין במכשיר. זה המקום להזכיר שיש בשוק המקומי עוד 2 קרנות ריט, לא בנדלן למגורים אלא משרדי ומסחרי: ריט1 וסלע נדלן. בלי קשר אם המכשיר אטרקטיבי או לא במחירו הנוכחי, לדעתי טוב שנוסף מכשיר כזה למשקיע המקומי. זה הרבה הרבה יותר נזיל מלהחזיק דירה פיזית להשקעה (שאותה לוקח חודשים לקנות או למכור), לא צריך לשעבד חלק עצום אם לא את כל התיק לנכס בודד, וחוסך זמן מלהתעסק עם דיירים מתחלפים ותיקון ברז דולף (זה לא באמת כיף גדול להתעסק עם זה). אין מס כחלון על דירה 3 ולא נדרשים לשלם 8% עלויות עיסקה, שזה רצח (עוד לפני הוצאות עו"ד, מתווך ושיפוצניקים) באם הקרן תצליח להשיג דירות במחירים טובים בהרבה מהמשקיע הפרטי (נגיד הודות לסבסוד ממשלתי) אז זה יוכל לחזק את היות המכשיר הפיננסי תחליף דירה.
  סגור
 • 1.
  ישר כח - יש כאלו שהתחילו לעבוד בכיוון הנכון
  אלי 14/09/2016 10:03
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אין ספק שהציבור הרחב יזהה את עשייתכם הברוכה חברתית וכלכלית, ישר כח לאנשים שתורמים מהידע שצברו במערכות הציבוריות לטובת הכלל
  סגור