ועדות מקומיות יוכלו לאשר תכניות לשכירות ארוכת טווח במחירים מוזלים

שר האוצר, משה כחלון, חתם על צו שיאפשר לרשות המקומיות לפעול להקמת דיור להשכרה ארוכת טווח, מעונות סטודנטים ודיור מוגן על הקרקעות הציבוריות בהליך מזורז

 |  (2)
נדל"ן, צילום: ענת דניאלי
שר האוצר, משה כחלון חתם היום (ד') על צו אשר מאפשר לראשונה לוועדות מקומיות עצמאיות לאשר תכניות לשכירות ארוכת טווח במחירים שיופחתו בלפחות 20% ממחיר השוק, מעונות סטודנטים ודיור מוגן על קרקעות ציבוריות.
מהאוצר נמסר כי ההחלטה תאפשר בניית יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח, מעונות סטודנטים ודיור מוגן על קרקעות ציבוריות (חומות) בהליך מהיר תוך קיצור משמעותי של ההליכים הבירוקרטים אשר נדרשו לכך עד היום. כיום, הסמכות לאישור תכניות מסוג זה נתונה לוועדות המחוזיות בלבד, מה שגרם להליכים ארוכים ומסורבלים שעיכבו באופן משמעותי הוצאת תכניות אלו אל הפועל.
בנוסף, במסגרת הצו עליו חתם שר האוצר הורחבה ההגדרה של המונח צרכי ציבור כך שיכלול גם בתי אבות, מעונות למגורי אנשים עם מוגבלויות, בתי משפט ומשרדים של רשויות מקומיות.
החלטת השר כחלון מעניקה את הסמכות לכלל הוועדות המקומיות להגדיל שטחים המאושרים למטרות אלו מעבר למה שהוגדר בתכנית ואכן יהיה בכך יכולת לקצר הליכי תכנון. מנגד, לא ברור כיצד יקימו הרשויות פרויקטים כאלה. ישנן ערים בהם ניסו להרים זאת אך לא צלחו בכך.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  להטיל מס ריבויי דירות גם עליהם
  פנסיונר 07/09/2016 10:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להטיל מס על הדירה השלישית ומעלה גם על מיקבצי דיור אלה כמו על האזרח הפנסיונר החדש...צדק או לא...
  סגור
 • 1.
  למה אצלנו מקפידים לעשות חצי עבודה ?
  קורמורן 03/09/2016 13:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בכדי להקים בתים משותפים עם דירות להשכרה, צריך לעודד יזמים ולהציע להם תנאים שיאפשרו להם להרוויח תוך שמירת מחיר שכירות סביר ותחזוקה נאותה של הנכס. הרשות המקומית תפקח על פעילות היזם ויהיו בידה האמצעים החוקיים להחליפו בכל שלב בתכנית במקרה ויחרוג מההסכם עליו חתם.
  סגור