כמה ענבל אור שילמה לעורך דינה? אורנשטיין נתן דד ליין לתגובה

חיסיון עו"ד לקוח עומדים במוקד, על פי החשש ענבל אור שילמה במזומן את שכר הטרחה לעורך דינה
 |  (13)
ענבל אור ואיתן ארז, צילום: ינאי יחיאל
נשיא בית המשפט המחוזי, איתן אורנשטיין הציב דד ליין. לאחר שאיתן ארז, המפרק הקבוע של קבוצת החברות של ענבל אור, הגיש בקשה לבית המשפט להורות לעו"ד אוריאל זעירא, פרקליטה של אור שהתפטר מן הייצוג לאחרונה, למסור לו את העתק שכר הטרחה שנחתם בינו ובין אור. בתוך כך, אורנשטיין קבע כי על זעירא לתת תגובתו לבקשה עד ה-14 לספטמבר. 
ההערכות שנודע ל-Bizportal הנם שענבל אור שילמה למעלה ממיליון שקל על ייצוגה לעורכי דינה ורואי החשבון שטיפלו בעניינה לאורך הפרשה. כאמור, עו"ד זעירא סירב לתת את המידע, כאשר חלק מעורכי הדין ורואי החשבון חשפו את המספרים וחלקם לא ענו לבקשה כלל, אך גם לא סירבו לה. 
עו"ד זעירא טען בסירובו כי מסירת המסמכים המבוקשים הנם "חוסים תחת חיסיון עו"ד לקוח וכי מסירת המסמכים תפגע בזכויותיהם של פושטי רגל לקבלת ייצוג משפטי". כמו כן ציין זעירא כי התייעץ על כך עם ענבל אור והיא התנגדה לחשיפת המסמכים המבוקשים ועל כן כתב בסירובו: "אין אלא להפנות אותך לקבלת צו שיפוטי מתאים". 
ככל הנראה החששות של המפרק, עו"ד איתן ארז, הנם כי ענבל אור שילמה במזומן את שכר הטרחה שנאמד במאות אלפי שקלים ועל כן יש קושי לעקוב אחר הכספים. "מתגלה תמונה חמורה, לפיה החייבת שילמה לעורכי דינה ולבעלי מקצוע אחרים מאות אלפי שקלים במזומן לצורך שכירת שירותיהם - זאת חרף ובניגוד לצו הקפאת ההליכים אשר נתן בית המשפט ביום 24.3.16 על נכסיה", נכתב בבקשה. 
עו"ד אוריאל זעירא בתגובה: "בקשתו של עו"ד ארז אינה עומדת בכללי האתיקה, כפי שעולים מהחלטה מפורטת של וועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, הדנה בסוגיית זהה. זאת אינה הפעם הראשונה בה דורש עו"ד ארז מסמכים חסויים וכבר נענה בעבר כי בקשה זו אינה אתית, במידה והייתי מעביר מסמכים אלו הייתי פועל בניגוד לכללי האתיקה ועלול לחשוף עצמי להליכים משמעתיים, לעו"ד ארז זה כנראה לא מפריע ולכן הוא דורש שוב ושוב את המסמכים במקום לקבלם מענבל אור. כמו כן תמוה כי עו"ד ארז בחר להגיש את בקשתו רק כנגדי ולא כנגד עורכי דין נוספים שייצגו בתיק זה
נציין כי לפני כשלושה ימים, המפרק הקבוע, עו"ד איתן ארז, פנה לבית המשפט בבקשה לחייב את ענבל אור לחתום על ייפוי כוח בלתי חוזר באנגלית, אשר יסמיך אותו לדרוש קבלת מידע בנוגע לנכסיה ולצורך תפיסת נכסים בארץ ובחו"ל. נשיא בית המשפט המחוזי באביב, השופט איתן אורנשטיין העביר הבקשה לתגובת ענבל אור עד ה-1.9. 
בתחילת החודש הוציא נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, צו פירוק לקבוצת החברות של אור וקבע כי היא תגיש דו"ח מפורט אודות נכסיה והוצאותיה ותעבור חקירה על מנת להכריע אם יש להכריז עליה כפושטת רגל. 
תגובות לכתבה(13):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  צריך לשלול רישיונם של עו"ד ורו"ח של עינבל אור
  דלי גופמן 01/09/2016 07:31
  הגב לתגובה זו
  2 3
  צריך לשלול רישיונם של עו"ד ורו"ח של עינבל אור אשר עזרו לה במעשי המירמה וגנבת הכספים מציבור המשקיעים. עו"ד שעבדו איתה עזרו לה בגנבה ורו"ח שעבדו איתה עזרו לה להעלים את הגנבה. לא יתכן שהם לא ידעו על מעשי המרמה שלה.
  סגור
 • 8.
  בושה לשופטים, עו"ד ולמדינה
  דלי גופמן 01/09/2016 07:27
  הגב לתגובה זו
  4 1
  עינבל אור גנבה במודע מהמשקיעים שלה כסף. רוקנה את חברת הנדל"ן שלה מתוכן כספי חלק על ידי צריכה עצמית מופרזת וחלק הגדול על ידי העברתם כנראה על שם אנשי המשפחה שלה וחברות אחרות בחו"ל. לכן צריך לאתר כספים אלה ולעקל אותם. בנוסף, צריך לחייב עו"ד של עינבל מהעבר והנוחכים כמו גם את רו"ח להציג לציבור כספים ששולמו להם. אם לאור עינבל יש כ"כ הרבה כסף לשלם לעו"ד שלה ולרו"ח שלה, אז במקום לשלם להם להחזיר כספים אלה לציבור המשקיעים שאיבדו כספם בגלל הרמאות של עינבל. לעינבל תמונה עו"ד מסנגוריה ציבורית, מעבר לזה לא מגיע לה לגנבת, שקרנית ורמאית הזאת.
  סגור
 • רק השופט אשם. היה צריך במיידית הקפאת הליכים
  אחד 05/09/2016 21:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ככה הוא נתן לה זמן, שילמה לעוד מכספי החברה, הוציאה כספים, ועכשיו מתפלאים. מי שמוכרת דירה פעמיים צריכה כלא ולא שופט רחמן. אולי השופט רכש ממנה דירה?
  סגור
 • 7.
  עו"ד זעירא, כדאי שתעביר נתוני אמת. המשטרה הרי תגיע גם א
  אור 31/08/2016 15:41
  הגב לתגובה זו
  2 2
  גם אליך. שותפות לדבר עבירה של הלבנת הון זה לא נחמד...
  סגור
 • 6.
  זה גם לא אתי לגנוב, חוצפן תגיש מסמכים מיד עו"ד מושחת
  אתי 31/08/2016 15:22
  הגב לתגובה זו
  2 2
  מה יש להסתיר בשכר טירחה שמקבל עו"ד ? רק אם המקור לכסף בגניבה ומרמה יש לך אינטרס להסתיר
  סגור
 • 5.
  מה עם ויינרוט
  גילי 31/08/2016 15:12
  הגב לתגובה זו
  3 1
  הצהיר הצהרות נבובות בבית המשפט לקח הקופה וברח
  סגור
 • 4.
  בושה וחרפה
  יעקב 31/08/2016 13:56
  הגב לתגובה זו
  6 4
  מוצצי דם אשכנזים . כבר שחטתם אותה עד הפופיק . די מספיק שילמה שילמה הכסף כבר לא בכיס שלה . שלא תשלם ? הרי זה מה שטוענים נגדה שלא שילמה בכל מיני עניינים . חוץ מזה העורכי דין שהיו לצידה עבדו בהתנדבות מתוך הרגשת שליחות .
  סגור
 • 3.
  אפשר לשלם במזומן אך חובה להוציא חשבונית כל עו"ד ורו"ח (ל"ת)
  יודע זאת 31/08/2016 12:45
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 2.
  עושקי הדין. הם העושקים הנוספים בפרשת ענבל,
  שולמן 31/08/2016 12:40
  הגב לתגובה זו
  5 3
  יש להזהר מיעורכי הדין שמשכירים.
  סגור
 • טוקבקיסט אידיוט, תן שם ותחטוףך הוצאת לשון הרע (ל"ת)
  emanuelm 08/09/2016 09:22
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • תפנה לבית המשפט ותבקש צו שיחשוף זהות המגיב עו"ד תותח!!!
  ממי 12/09/2016 09:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואז תגלה שאין לשון הרע על קבוצה... תחזור לספרים.
  סגור
 • 1.
  שמעתי שחלק מהתשלום היה בטובות הנאה (ל"ת)
  ee 31/08/2016 11:28
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • פויה ! (ל"ת)
  אחד 31/08/2016 14:20
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור