הסכם הגג בעפולה יכפיל את גודלה ויושקעו 850 מיליון שקל בפיתוח העיר

 |  (1)
נדל"ן, צילום: Getty images Israel
הסכם הגג של המדינה עם עפולה יוצא לדרך: באירוע מיוחד שיתקיים ב-8 בספטמבר צפויים משרדי הממשלה השונים- האוצר ורשות מקרקעי ישראל, יחד עם ראש עיריית עפולה יצחק מירון, לחתום על ההסכם. במסגרת ההסכם, עפולה, בה חיים כ-60 אלף תושבים, צפויה להכפיל את גודלה - 11 אלף יח"ד יתווספו ל-12 אלף הקיימות.
במקביל לתוספת יחידות הדיור, ההסכם כולל גם מימון לפיתוח כבישים, תשתיות, מוסדות אקדמיה וטכנולוגיה, כאשר ההשקעה הכוללת של המדינה במסגרת ההסכם עומדת על 850 מיליון שקל. במסגרת ההסכם, קצב השיווק של יחידות הדיור החדשות בעיר לא יפחת מ-2,000 בכל שנה, בכפוף לביצוע עבודות הפיתוח, ובמקביל לשיווק שטחי תעסוקה ושטחים מסחריים.
 
רשות מקרקעי ישראל מתחייבת במסגרת ההסכם, לסייע לעפולה בהקמה של מוסדות שיתמכו בשיווק יחידות הדיור, יביאו לפתרונות תעסוקה רבים לעיר ויביאו אליה מוסדות מחקר ופיתוח וטכנולוגיה. כך למשל, תקבל עפולה סיוע בהקמת מוסדות אקדמאים, ובהם מכללה להנדסאים, בית ספר לרפואה, מרכז למחקר ופיתוח טכנולוגיות חקלאות ומזון. כמו כן, תסייע רמ"י בהעברת מש"א מתל השומר (מפעל יצור טנק המרכב"ה) ומרכז מחקר של מכון וולקני בעפולה.
 
בין היתר, המדינה תסייע בפיתוח תשתיות התחבורה בעיר ואליה. כך למשל, כביש עוקף עפולה (המשך של כביש 65) יסלל בהשקעה של 300 מיליון שקל, לאורך של 10 ק"מ. כמו כן יסלל כביש חוצה עפולה ממזרח למערב - הכביש המחבר בין חיפה עפולה ובית שאן (כביש 71), בהשקעה של 70 מיליון שקל.
 
לדברי ראש עיריית עפולה, יצחק מירון
: "הסכם הגג הוא אחד מציוני הדרך המשמעותיים לעיר ובאמצעות הסכם הגג עפולה מבססת את מעמדה כמטרופולין הבא, וכאחת הערים החשובות בצפון. הסכם הגג לא רק שיביא לפיתוח משמעותי של השכונות החדשות, אלא גם יביא להתחדשות של ממש בתוך העיר, עם פיתוח וחידוש תשתיות, והאצה של יצירת מקורות תעסוקה איכותיים לתושבי העיר והסביבה. עפולה צפויה להפוך בשנים הקרובות למוקד מרכזי לתעשיות עתירות ידע, תוך כדי יצירת סינרגיה בין המוסדות השונים בעיר – בית החולים, פארק ההיי טק, החממה הטכנולוגית ומוסדות נוספים שצפויים להגיע אלינו. השילוב הכולל של פיתוח התשתיות, המגורים, התחבורה והתעסוקה והתרבות בעיר יהפכו את עפולה למוקד משיכה לחברות טכנולוגיה בינלאומיות, ויביאו להעלאה משמעותית של איכות החיים של תושביה ותושבי הסביבה"
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מצחיק שאין תגובות
  הראשון 22/08/2016 12:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טוב רוצה להיות הראשון שמפרגן ליוזמה אבל עדין נוצרת שאלה מה יש לעשות בעפולה???? תעשיה של שכר מינימום לא עוזרת כול כך לבני מקום
  סגור