הנתון החשוב בסקטור: התחלות הבנייה בארה"ב בשיא של 5 חודשים

 | 
הבוץ במגפיים
כמות התחלות הבנייה ממשיכות לגדול בארה"ב. הנתון החשוב ביותר של הסקטור התפרסם היום והציג עלייה של 2.1% בכמות התחלות הבנייה לחודש יולי אל מול חודש יוני. כמות התחלות הבנייה הסתכמו לכדי 1.21 מיליון. מדובר בכמות הגבוהה ביותר מזה חמישה חודשים במדינה. 
נציין כי ברבעון השני, נרשמה ירידה בהשקעות בנדל"ן במדינה לראשונה מזה שנתיים (נתון שהוצג גם בנתוני התוצר לאותו הרבעון כאשר הכלכלה צמחה ב-1% בלבד). אם כי בחודשיים האחרונים התחלות הבנייה זינקו בשיעור ממוצע של 3.5% כך שנתון זה אמור להשתנות לקראת המשך השנה. 
היתרים לבנייה עתידית נחלשו בשיעור של 0.1% בחודש האחרון לכדי 1.15 מיליון היתרים. לעומת צפי השוק שחזה עלייה לכדי 1.16 מיליון היתרים. אי האחידות בין האינדיקטורים צריכה להדליק נורה אדומה בקרב הקבלנים. זאת מאחר והקפאון בהיתרים עשוי למנוע את הזינוק והפריחה המחודשת בתחום כפי שצפוי מזה שנתיים בתחום.
בתוך כך נזכיר כי הירידה מלאי הבתים הזמינים לרכישה ממשיך לזרוע אופטימיות בקרב חברות הנדל"ן בארה"ב. בחודש אוגוסט סנטימנט הקבלנים עלה בשתי נקודות מ-58 ל-60 נקודות, לאור העובדה שבקרוב יצטרכו להאיץ את קצב בניית הבתים במדינה לאור הביקוש העולה. כלומר את האנשים עם "הבוץ במגפיים", הנתונים שהזכרנו לא מטרידים. 
 
התחלות הבנייה של בתים פרטיים, הסגמנט הגדול ביותר בשוק עלה בשיעור של 0.5% בחודש יולי לכדי 770 יחידות. התחלות הבנייה של מבנים עלה בשיעור של 5% לכדי 441 אלף - הכמות הגדולה ביותר מאז ספטמבר 2015. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה