כמות מכירות הבתים הקיימים בארה"ב איכזבה ביוני - מניות הנדל"ן מגיבות

 | 
נדל"ן, צילום: Getty images Israel
שוק הנדל"ן האמריקני מתחיל להתקרר? כמות מכירות הבתים בהמתנה עלתה בחודש יוני בשיעור של 0.2% בלבד. מדובר בעלייה קלה באופן משמעותי מצפי השוק שנאמד על עלייה חודשית בשיעור של 1.4%. שנה על פני שנה, כמות מכירות הבתים בהמתנה עלתה בחודש יוני באחוז אחד בלבד.
עם פרסום כמות המכירות,  מדד מניות הנדל"ן האמריקני עבר לירידות של 0.3%. 
הכלכלן הראשי של מתווכי הדירות בארה"ב הסביר את הירידה בכמות המכירות בכך שכמות הבתים הפנויים קטנה במדינה. בתוך כך עליית המחירים המהירה שנעשתה בשנתיים האחרונות מקשה על על כמות המכירות להמשיך לצמוח. נציין שבשנה האחרונה כמות מלאי הבתים ירדה בשיעור של 6%. 
נציין כי רק אתמול מדד מחירי הבתים האמריקני של קייס שילר הציג עלייה במחירי הבתים בארה"ב שיעור של 5.2% בחודש מאי. המדד שמורכב מהשינוי במחירים ב-20 מחוזות שונים. כמו כן מדובר על רגיעה יחסית בעליות מחירי הבתים בארה"ב כאשר בחודש אפריל המחירים עלו בשיעור של 5.4%. 
ארגון המתווכים גם מציין כי מתחילת השנה ירד שיעור רוכשי הדירות להשקעה בארה"ב לכדי 11% בלבד. מדובר בשיעור הנמוך ביותר שנרשם במדינה מאז שנת 2009. הסיבה לכך היא ככל הנראה הירידה החדה בבתים למכירה שעוקלו על ידי הבנקים. 
לעומת מכירות הבתים הקיימים, מכירות הבתים החדשים עלו בשיעור של 3.5% בחודש יוני לכדי כמות של 592 אלף בתים. מדובר על הכמות הגבוהה ביותר במדינה מאז שנת 2008. מחיר הבתים הממוצע הגיע לכדי 306 אלף דולר והמחירים עלו בשנה האחרונה בשיעור של 6%. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה