תביעה של 5.4 מיליון שקל לקבלן שהתעכב למעלה מ-4 שנים בבניית תשתית בשכונה חדשה

 | 
לא זז
פרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בשם משרד הבינוי והשיכון, הגישה כתב תביעה בסך של 5.4 מיליון שקל (הכולל פיצויים קבועים והפרשי הצמדה) נגד קבלן, אשר הפר את תנאיי המכרז ולא השלים את עבודות התשתית במועדים שנקבעו לבניית שכונה חדשה בדימונה.  
בשכונה בדימונה תוכננו כ-520 יחידות דיור, מוסדות ציבור, בית ספר, גני ילדים וכן מערכת דרכים המותאמת לתנאי הקרקע תוך פיתוח נופי ושמירה חלקים מהשטח בייעוד של שטח לשימור נוף מדברי. 
על פי כתב התביעה, שהוגש לבית המשפט המחוזי בב"ש, חברת רחמני ד.א.מ עבודות עפר בע"מ זכתה במכרז של משרד הבינוי והשיכון לביצוע עבודות תשתית של השכונה הצפונית החדשה בדימונה ועל פי החוזה שנחתם עמה בשנת 2011, היה על החברה  להשלים את ביצוע עבודות התשתית תוך 18 חודשים. עד היום, כ-50 חודשים מתחילת הפרויקט, טרם הסתיימו העבודות בשטח.
לאחר שהסתיימו הליכי התכנון של השכונה, פרסמה רשות מקרקעי ישראל מכרז "בנה ביתך" לשיווק מגרשים בשכונה. במקביל, לצורך תחילת הבניה במגרשים המיועדים לשכונה, פירסם משרד הבינוי והשיכון מכרז לבחירת קבלן שיבצע עבודות עפר ופיתוח, קירות, תשתיות ועוד.
כאמור, חברת רחמני זכתה במכרז וביום 24 לנובמבר 2011 נחתם חוזה, לפיו היה על החברה להשלים את ביצוע העבודות תוך 18 חודשים מיום מתן צו התחלת עבודה, אך למרות פניות חוזרות ונשנות של משרד השיכון לבעלי החברה להאיץ את קצב העבודה ולהגדיל את כמות הכלים הפועלים בשטח, הפרויקט טרם נמסר למשרד הבינוי והשיכון, כמוסכם, כ-50 חודשים מאז תחילתו.
מהפרקליטות הודגש כי המדינה סברה שלאור כל הכשלים בהתנהלות החברה שיצרו את העיכוב הניכר בהשלמת הפרויקט, חל צורך בהחלפת הקבלן. יחד עם זאת, על מנת להימנע מהליכים משפטיים וכן על מנת להימנע מיציאה למכרז מחודש לבחירת קבלן, דבר שהיה מייצר עיכוב משמעותי נוסף בקידום הפרוייקט, הגיעה המדינה עם החברה להסכמות בשנת 2014, בדבר מועדים עדכניים לסיום עבודות התשתית. גם המועדים שהוסכמו עברו זה מכבר, מבלי שהקבלן סיים את עבודתו כנדרש.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה