בראק אן.וי רוכשת 173 יחידות דיור בצפון מערב גרמניה ב-35 מיליון שקל

 | 
בראק קפיטל גרמניה, צילום: יח"צ
חברת הנדל"ן בראק אן.וי המתמקדת בנדל"ן מגורים מניב ומסחרי בגרמניה, הודיעה היום (א') כי חתמה על הסכם נוטריוני לרכישת כ-173 יחידות דיור בדורטמונד במדינה הפדרלית North Rhein Wesphalia בצפון מערב גרמניה בתמורה כוללת (כולל עלויות עסקה) של כ-35 מיליון שקל (כ-8.2 מיליון אירו). שכ"ד הנוכחי  מהנכסים הנרכשים של כ-2.7 מיליון שקל (כ-629 אלף אירו) המגלם תשואת שכ"ד של כ-7.7%.   
העסקה, הכוללת את רכישת מלוא זכויות המוכרת בנכס הנרכש, מבוצעת ע"י חברה נכדה הולנדית בבעלותה המלאה של  בראק אן וי 0% בראק אן וי 38,960 0% בראק אן וי בסיס:38,960 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  שטח הנכס הנרכש כ-10 אלף מ"ר והם מיועדים למגורים (שטח ממוצע ליח"ד כ-64 מ"ר). יצוין, כי, נכון להיום, שיעור התפוסה של הנכסים הנרכשים עומד על כ-96%, ודמי השכירות השנתיים (ברוטו) המתקבלים מכלל יחידות הדיור מסתכמים בכ-2.7 מיליון שקל (כ-629 א' אירו).
 
לצורך מימון העסקה, מנהלת בראק אן.וי מו"מ מתקדם עם תאגיד בנקאי גרמני לקבלת הלוואה לחמש שנים בתנאי נון-ריקורס (ללא זכות חזרה ללווה) בהיקף של כ-24 מיליון שקל (כ-5.6 מיליון אירו) בריבית משתנה בתוספת מרווח של 1.3% לשנה. יתרת ההשקעה תמומן באמצעות ההון העצמי של החברה.
 
פרד גניה
, ראש המחלקה הפיננסית בבראק אן.וי: "עסקה זו, השניה במספר בדורטמונד השנה, מרחיבה את הנוכחות שלנו לכ-950 דירות בעיר ובכך מאפשרת לנו שילוב של ניצול סינרגיות ניהוליות וישום הניסיון המוכח שלנו בהשבחת נכסים בעיר, לצורך השבחת הנכסים החדשים שנרכשו השנה".
ישי ששון, אנליסט הנדלן של בנק ירושלים בתגובה על העסקה של בראק אן וי: "שיעור ההיוון בעסקה עומד על כ-6.7% שהינו שיעור נאה בהתייחס לירידות שחלו בתשואות למגורים בשנה האחרונה. מתחשיב שערכנו עולה כי התשואה על ההון בעסקה עומדת על כ-17% לפחות. מדובר בתשואה גבוהה ביותר לתחום המגורים שהסיכון בו נמוך".
נציין כי בשבוע שעבר הודיעה החברה על השלמת 2 עסקאות נוספות בגרמניה: רכישת נכס מסחרי באזור דורטמונד בתמורה של כ-39 מיליון שקל (כ-9.1 מיליון אירו) כולל עלויות עסקה. שכ"ד הנוכחי  מהנכס הנרכש עומד על כ-2.9 מיליון שקל (כ-667 אלף אירו) ומגלם תשואת שכ"ד של כ- 7.3%. כמו כן, רכישת נכס במרכז הנובר בתמורה של כ-34 מיליון שקל (כ-7.8 מיליון אירו) כולל עלויות עסקה. שכ"ד הנוכחי  מהנכס עומד על כ- 2.2 מיליון שקל (כ-504 א' אירו) ומגלם תשואת שכ"ד של כ- 6.5%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה