16:59 ראש ממשלת יפן: מתחייב לפעול בתקיפות מול צפון קוריאה

16:59 כסף קטן - מחזור המסחר בת"א הסתכם היום ב-478 מיליון שקל בלבד.

15:49 חברון: נעצרה נערה פלסטינית שהצהירה על כוונתה לבצע פיגוע >>

15:07 תתכוננו לחושך ביציאה מהעבודה - תוך מספר ימים עוברים לשעון חורף >>

12:43 סוריה: הקואליציה כבשה מידי דאע"ש מאגר נפט מהגדולים במדינה

11:39 בזק תקנס ב-11 מיליון שקלים לאחר שהפרה את הוראות השוק הסיטונאי >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ן"לדנ רודמ

מדור נדל"ן

מדור נדל"ן

תויגתב יכה
הכי בתגיות

ענבל אור טוענת כי יש לה עודף של 33.5 מיליון שקל לאחר כיסוי חובותיה

ענבל אור מגישה את הדו"ח הכלכליף לאחר שורה של דחיות - בו היא טוענת שיש בידיה יותר נכסים מחובות ולכן איננה פושטת רגל ואין צורך בכינוס נכסים
 |  13
הפרשה ממשיכה
Share
ענבל אור מגישה את הדו"ח הכלכלי וזאת לאחר שורה של בקשות דחייה. במסגרת הדו"ח שהוגש היום (ג') לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עורכי הדין אוריאל זעירא ותמר פולק, היא טוענת כי איננה פושטת רגל ואין צורך בפירוק החברות בבעלותה. אור מציגה כי יש בידיה יותר נכסים מהתחייבויות בקבוצת החברות שבבעלותה. לטענתה, סך נכסי החברה ונכסיה הפרטיים של אור יחד עולים על סך התחייבויות החברות וחובותיה האישיים בסכום של כ-36 מיליון שקל.


במסגרת הדו"ח אור מציגה כי היא מתנגדת לכינוס נכסיה וטוענת כי החברות סולבנטיות וכי ישנו עודף של 33.5 מיליון שקל לאחר כיסוי וסילוק כל החובות. "אין כל הצדקה שתהפוך לפושטת רגל, היא איננה מעוניינת בסטטוס של פשיטת רגל, לא עשתה מעשה פשיטת רגל ואין הצדקה לפגוע בזכויות האדם שלה פגיעה כה חמורה וליתן נגדה צו כינוס", נכתב בדו"ח. 

ענבל אור טוענת: מעוניינת לשלם את החובות ואינני פושטת רגל 
עוד מציינת ענבל אור בדו"ח כי היא מעוניינת לשלם את כל החובות באמצעות הנכסים.  לטענתה אין במעשיה פשיטת רגל. זאת משום שהדירה במציצים שנמכרה לשלי נרקיס ולוזון - על בסיסה נידון תהליך פשיטת הרגל נחתם בתאריך ה-6 ליולי בדיון בו הוכשר ונמכר הנכס 
לשלי נרקיס. רו"ח יואב סומך ביצע ניתוח כלכלי לנכסיה של אור וטוען כי ערכם ברוטו "עומד על 50.4 מיליון שקל וכי ערכם נטו לאחר שעבודים וניכוי עלויות עומד על 33.5 מיליון שקל", נכתב בדו"ח. כמו כן, נכתב בדו"ח הכלכלי כי אור  "זועקת חמס בתגובותיה לבית המשפט, כי חיסול נכסיה בידי הכונס הזמני מיועד, בראש ובראשונה לשלול ממנה את נכסיה ואת הסלובנטיות שלה ולהותירה ללא נכסים. ועל כן עתרה המשיבה לכך 'שמצעד המימושים' ייעצר עד להכרעה בעניין שווי נכסי החברות ושווי נכסי המשיבה". 

בטרם הגשת הדו"ח: טענות המפרק הזמני על החוב של ענבל אור
נזכיר כי המפרק הזמני, עו"ד איתן ארז בתגובה האחרונה שהגיש לבקשת הדחייה של אור, בטרם הגישה את הדו"ח הכלכלי האמור, טען הוא כי בבעלותה חוב של כ-214 מיליון שקל וכי חוב זה איננו סופי ואף כתב כי ענבל אור תצטרך להסביר כיצד תשיב את החובות: "בהתנגדותה של החייבת לבקשות הפירוק, עליה להציג כיצד בכוונתה לפרוע סך של 214 מיליון שקל באופן מיידי, וזאת על מנת להוכיח כי החברות סולבנטיות וכך גם החייבת. כאמור סכום זה של כ-214 מיליון שקל איננו כולל תביעות בסכומי עתק של כ-50 מיליון שקל, אשר הוגשו כנגד החברות החייבות ועוכבו לאור צו הפירוק הזמני והכינוס הזמני".

עו"ד ארז לא חסך בפרטים וטען אז כי לא ברור מה ענבל אור תטען כי גם סכומים זעומים היא לא מצליחה להשיב: "לחייבת אין די ממון על מנת לשלם סכום נמוך יחסית בסך של 15 אלף שקל בגין הוצאות אשר הושתו עליה בהתאם להחלטת בית המשפט העליון". נזכיר כי בית המשפט העליון דחה ערעור של אור בדבר דירתה בגבעתיים -  ופסק על תשלום הוצאות משפט. רק שהיא לא שילמה אותן עדיין.  

מוקדם יותר היום: השופט דחה את בקשת הדחייה להגשת הדו"ח הכלכלי
השופט אורנשטיין החליט שלא לאפשר את בקשת הדחייה של אור מאתמול בלילה והיא נאלצה להגיש את הדו"ח בשעה 10:00 היום - אחרת לא יכלה להגישו כלל והדיון בבקשת הפירוק והכינוס הקבועים יתקיים במועדו – ב-13 ליולי.

נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, השופט אורנשטיין כתב בהחלטתו: "היום הוגשה בקשה בהולה נוספת לדחיית מועד הדיון שנקבע ל-13.7 בבקשת כינוס הנכסים של המבקשת וכן התנגדות לבקשת הפירוק של החברות שבשליטה. עוד מבוקש לדחות את הגשת הדו"ח הכלכלי למשך 21 יום".

"לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה לא ראיתי להיעתר לבקשה[...] הבקשה הייתה קבועה לדיון במקור ביום 29 למאי ונדחתה לבקשת המבקשות, חרף התנגדות בעל התפקיד (המפרק הזמני, עו"ד איתן ארז)".

ענבל אור טענה בעבר שהדו"ח שהייתה אמורה להגיש בסוף מאי - כבר כמעט מוכן ולכן התאפשרה לה דחייה כל פעם, אך הפעם השופט לא היה מוכן לכך: "לא זאת בלבד שבבקשת הדחייה נטען שהדו"ח נמצא כבר בשלבים סופיים של עבודת רו"ח מטעם המבקשת [...] משכך הטענה היום שנדרשת ארכה של כשלושה שבועות להכנת הדו"ח אינה מתיישבת עם האמור בהקשר זה בבקשות הקודמות שהוגשו". 

אורנשטיין הוסיף וציין בהחלטתו כי זוהי לא הפעם הראשונה שענבל אור מבקשת דחייה: "נזכיר כי שבעבר כבר נדחה הדיון לבקשת המבקשת ותוך בזבוז משאבים שיפוטיים".

פרשת ענבל אור - כל הכתבות 
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של תחום הנדל"ן וקבל מידע למשקיע וחדשות מהארץ ומהעולם
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

13 תגובות ב-12 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
12 עמוס שפירא 05/07/2016 15:42 רו'ח סומך in - בומבך out ?
רו'ח הזה מסתמך כנראה על ה"מוניטין".......
11 דב 05/07/2016 13:42 אפשר לסמוך על הדו"ח של יואב סומך (ל"ת)
10 אלון 05/07/2016 13:08 המפרק עם שתי ידיים קשורות ימוסס את הדוח שהוגש
בטוח ש בדוח מופיעים מגרשים ודירות אבל הופסססס הגברת תרם שילמה עבורם אבל בדוחות היא כבר שיווקה את הדירות אגב שאפו ענק לכבוד השופט ש בסבלנות מאזין לכל השקרים של האווזה ולא זורק אותה מכל המדרגות
9 אסתר 05/07/2016 12:48 מה הסובלנות הזאת
מה הסובלנות הזו לגביה היא העלימה מעמ זה הוכח ובדוק אז מה פתאום היא טוענת על יתרה מאיפה וממה במעם הכל רשום אז שלא תמציא סיפור חדש על מה ולמה לא מגיע לה התייחסות נוספת פשוט להתעלם מבקשות נוספות שלה פשוט להתעלם ממנה ולדון לגופו של ענין במעלליה הנבזיים שעשתה במשך השנים לחפים ותמימים שהאמינו לה ולסיפורים שלה אז השופט חייב פשוט חייב לדחות את כל הנסיונות שלה להרוויח זמן מספיק וויתרו לה עד היום מספיק מספיק לא לוותר לה יותר לפרק ולזרוק אותה מהחברות שלה שנוהלו בשקרים וגניבות עד היום
8 רואה רעיונות 05/07/2016 12:26 33,5 מליון יתרת ערך הנכסים = "שווי רעיוני" (ל"ת)
7 YL 05/07/2016 12:08 אן חשיבות לדוח לאור העלמת כספי מעמ
גם עם גנבה 500 מליון לא אסון **רצוי מ הבנקים אבל עם גנבה שקל מ מעמ ברור לכל הגרזן הונף זו רק שאלה של זמן שתקבל את החדר של אתי אלון
6 YL 05/07/2016 11:30 חומר למחשבה מה שונה ענבל מ תשובה /לבייב/ (ל"ת)
5 YL 05/07/2016 11:27 קרב יום הדין של האווזה
שינים האווזה פיטמה את הציבור ב פרסומות הזויות וגרפה ממון הנה מגיעה יום הדין ו האווזה תשלם בדיוק כמו ש מפטמים אווז כלוב קטן לשנים ארוכות
אסתר 05/07/2016 12:49 למה אווזה היא כבר לא אווזה היא מפלצת ואין רחמים יותר (ל"ת)
4 דינה ודרכי התשלום .. 05/07/2016 10:25 הגיע הזמן להכניס את הפריחה לכלא ולבדוק את התנהלות עורכי (ל"ת)
3 אליהו 05/07/2016 10:22 המפלצת ממשיכה בנסיונות שלה לרמות את כולנו ללא חרטה (ל"ת)
2 אי 05/07/2016 10:18 איזה כוס
מגניב
1 לפרק 05/07/2016 09:59 לפרק ולאסור
קדימה לפירוק ומאסר שלא נראה תפרצוף שלה יותר
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.