שימו לב - האם מסתמנת רגיעה בשוק הנדל"ן הכי מעניין בעולם?

מחירי הדיור עלו כ-16% בהסתכלות שנתית, אך מנגד המשקיעים מוכרים וההיצע גדל - האם מסתמנת התקררות?
 |  (1)
מבט החוצה
מחירי הדירות במנהטן אמנם נמצאות ברמות שיא אחרי עלייה משמעותית ברבעון השני של 2016, אך לאחרונה עולים סימנים להתקררות השוק, עד כדי אפשרות להיפוך מגמה. 
על פי דו"ח שפורסם בסוף השבוע שנערך ע"י חברת Corcoran Group ישנה ירידה של 14.2% בהיקף העסקאות במנהטן. על פי הנתונים, ברבעון השני של 2016 נמכרו 3,434 דירות אל מול 4,003 בתקופה המקבילה אשתקד. 
נתון נוסף שמציג את ההתקררות בשוק מופיע בדו"ח שפורסם מצד חברת דאגלס אלימן שהראה שני דברים, האחד הינו עלייה בהיצע הדירות, והשני הוא שהמשקיעים מוכרים נכסיהם. על פי הנתונים, היצע הדירות הקיים עלה ברבעון השני ב-10% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב-6,409 דירות פנויות. כמו כן, בשוק דירות יד-2 ישנה עלייה של 25% במלאי הדירות בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. עלייה זו, על פי מחברי הדו"ח מצביעה על ההאטה. "המשקיעים חושבים שזה זמן טוב למימוש הנכסים - לממש את עליית המחירים", כתבו בדו"ח. יש לציין כי עמדה זו דומה להשקפת הכלכלן הראשי באוצר בימים אלה בישראל. 
נציין כי למרות עליית המחירים בהסתכלות שנתית, אז בהשוואה לרבעון האחרון (Q1, 2016), כמעט שלא חל שינוי במחירי הדיור במנהטן. על פי כותבי הדו"ח עליית המחירים השנתית נובעת מהמחסור שהיה בהיצע הדירות. מנגד, כעת עלה היצע הדירות וירד מספר העסקאות - ולכן ייתכן כי מדובר בתפנית במגמה ואף צפי לירידות מחירים. 
לסיום, אותה האטה מסתמנת באה אחרי מהלך עליות ענק. מחירי הדירות במנהטן רשמו עלייה של 15.7% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, מחיר דירה ממוצעת בניו יורק עלה מ-1.72 מיליון דולר ברבעון השני של 2015, לכדי 1.99 מיליון דולר ברבעון הנוכחי.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  איפה כל הקבלנים הטפשים הישראלים?
  עמיק 03/07/2016 17:36
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מכרו דירות בת"א בשנת 2007 במליון שקל במקום לחכות קצת ולמכור היום ב 3 מיליון
  סגור