שי ליפמן: "למכור את מניות הנדל"ן המניב בגרמניה" - מה הוא ממליץ לקנות

וגם, התחזית של חברת נייט פרנק לנדל"ן הבריטי ביום שאחרי ה'ברקזיט'
 |  (1)
Brexit ונדל"ן
ביום שישי לפנות בוקר נפל דבר כאשר אזרחי בריטניה בחרו לצאת מהאיחוד האירופי. בשווקים הפיננסים התגובה הייתה מהירה ואלימה. הפאונד הבריטי צלל ובבורסות אירופה נרשמו הירידות החדות מאז 2008. על פי חברת נייט פרנק (Knight Frank) הבריטית האפשרות למיתון בבריטניה היא סבירה בהחלט, כאשר השקעות צפויות לרדת וכן ירידה בייצוא ובשירותים של הפירמות הפיננסיות שיושפעו רבות מן המהלך. 
אנליסט הנדל"ן שי ליפמן מווליו בייס (Value Base) התייחס לתוצאות המשאל הבריטי ומציע החלפה - מכירת הנדל"ן המניב בגרמניה ורכישת נדל"ן מניב בישראל: "בעוד שהבורסה יורדת ללא הבחנה הבוקר בעקבות תוצאות משאל העם בבריטניה על יציאתה מהאיחוד האירופי צריך לבצע החלפה, למכור את המניות של החברות הפעילות בנדל"ן מניב בגרמניה (בראק NV, סאמיט ואשטרום נכסים) ולהסיט את הכסף לחברות הפעילות בישראל כאשר המניות בהמלצת הקנייה הן מליסרון, אמות, ריט1 ומגה אור".
 
לימפן הוסיף "צריך לשים לב כי רמת הסיכון של אירופה בכלל ושל גרמניה בפרט עולה, גרמניה כיום צריכה בעל כורכה לשאת את כל האיחוד האירופי על כתפיה מצב זה של חוסר ודאות באירופה והכבדת הנטל על גרמניה יכול להביא למצב של עליית תשואות בנדל"ן המניב, נציין כי החברות הנסחרות בישראל ופעילות בגרמניה רשמו בשנים האחרונות רווחי הון משמעותיים בשל ירידת התשואות ולהערכתי רמת הסיכון בהם עולה בעקבות המהלך של בריטניה, גם החלשות האירו אל מול השקל לא תורמת למחירי המניות שלהן".
שוק הנדל"ן הבריטי
בחברת נייט פרנק (Knight Frank) שמבצעת ניתוח עקבי לשוק הנדל"ן בבריטניה, התייחסו לכך שהבנק המרכזי הבריטי צפוי להגיב במהרה. לדעתם קיימת אפשרות גבוהה להורדת הריבית בשיעור של 0.25% במפגש הקרוב ואף קודם לכן. עוד הם מוסיפים כי ניתן לצפות לירידה משמעותית בהשקעות, אך ישנו צפי לחזרה לרכישות נדל"ן והשקעות כבר בהמשך הקיץ.  כמו כן, צפוי גל גדול של מימושים שיוביל להשפעות תנודתיות בשווקים.
עוד ציינו כי השילוב של ירידת ערכו של הפאונד וכן ירידה בכושר הקנייה המקומי עשוי להוביל לכניסה מאסיבית של משקיעים לשוק הנדל"ן הבריטי ובמיוחד מקרב מדינות ה-G7 שבעלות איתנות ויציבות כלכלית (ארצות הברית, רוסיה, קנדה, יפן, גרמניה, צרפת ואיטליה), לטענתם ההשפעה תגיע מאוחר יותר השנה או בשנה הבאה ואף חוזים הם כי השוק יחזור לסדרו כבר בקיץ 2017.
נייט פרנק מזכירים כי בריטניה בכל זאת כלכלה חזקה עם 60 מיליון צרכנים וכוח עבודה מיומן. פירמות גלובליות כמו קוקה קולה או BMW ירצו תמיד להמשיך ולפעול בשוק צרכנים כה גדול. לטענתם הביקוש לעובדים בעלי כישורים ימשיך להיות גבוה בבריטניה מצד חברות גדולות כמו גוגל או פירמות בינלאומיות שונות. 
בעקבות ניתוח המאקרו - נייט פרנק חוזים כי שוק הנדל"ן ימשיך לרכז עניין בקרב המשקיעים ובמיוחד אלה שמחפשים השקעות ארוכות טווח. בעניין שוק המשכנתאות הבריטי צופים כי יהיה ניתוק משער הבסיס שצפוי לרדת בשבועות הקרובים. במידה ויהיה מיתון שיחריף שיעורי ההחזרים למשכנתא יעלו משמעותית ויפגעו בצרכנים. 
נייט פרנק אף מציגים תחזית לטווח הקצר והבינוני: לא צפויה טלטלה משמעותית בדינמיקה שבין ההיצע לביקוש, תוך שהמחסור של דירות למגורים ברחבי המדינה ימשיך להתקיים והמחירים באזורי הביקוש ישארו גבוהים. במרכז לונדון התחילו לראות ירידה ברכישות בעקבות עליית מס הרכישה שם באפריל האחרון, אך בעקבות המשאל יש צפי לגל משקיעים נרחב.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  רק שכח לציין שמחירי בנדלן בישראל בשמים לעומת המחירים בג (ל"ת)
  פיסטוק 26/06/2016 18:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור