הבקשות למשכנתאות זינקו בשבוע האחרון - השוק ממתין לדו"ח הבתים הקיימים

 | 
נדל"ן אמריקני
האמריקנים ממשיכים ליהנות מתנאי האשראי. הריבית על המשכנתאות ירדה השבוע לרמתה הנמוכה ביותר מזה שלוש שנים בארה"ב. בתוך כך כמות הבקשות למשכנתאות עלתה בכמעט 3% בשבוע האחרון. 
הירידה בריבית על המשכנתאות מביאה את האמריקנים לפרוס מחדש את המשכנתא בתנאים העכשווים. באופן כללי בקשות המשכנתא בשבוע האחרון היו גבוהות בשיעור של 35% אל מול אותו הזמן אשתקד דאז הריביות היו גבוהות יותר. כך על פי האיגוד הלאומי בארה"ב לבנקי משכנתאות. 
בשבוע האחרון הבקשות למימון מחדש של המשכנתא עלו בשיעור של 7%. הבקשה למשכנתא בכדי לרכוש בית ירדו השבוע בשיעור של 2%. אם כי גם הנתון האחרון גבוה ב-12% אל מול התקופה המקבילה בשנה שעברה. הבקשה למימון מחודש למשכנתא מהווה כ-57.7 מסך פעילות המשכנתאות. 
הירידה בריבית על המשכנתאות מושפעת מהמגמה הנרשמת בשווקי ההון. הכלכלן הראשי של ארגון בנקי המשכנתאות טען כי התנודתיות בשווקים שנבעה מחששות ה-Brexit גרמה לירידה בגובה הריבית. 
מאוחר יותר היום תתפרסם כמות הבתים הקיימים שנמכרו בחודש מאי. הכמות שצפויה להסתכם ב-5.4 מיליון בתים תעניק תמונה נוספת למצבו של שוק הנדל"ן בארה"ב שמציג יציבות נאה מתחילת השנה. זאת בעוד הכלכלה האמריקנית סבלה מ
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה