יזמית נדל"ן כבדת ראייה מואשמת בלא פחות מ-20 סעיפי מרמה: "ניצלה את היותה עיוורת כדי לרכוש את אמון המשקיעים"

הפרקליטות הגישה כתב אישום חריף הכולל 20 סעיפים וכן בקשה להארכת מעצר ליזמית הנדל״ן, לירז רז
 |  (4)
לא להאמין

פרקליטות מחוז תל אביב ביקשה להאריך את מעצרה של היזמית כבדת השמיעה, לירז רז, וכן הוגש כנגדה כתב אישום חריף הכולל 20 סעיפים שונים וביניהם מרמה, זיוף בכוונה לקבל באמצעותו דבר, שימוש במסמכים מזויפים, הלבנת הון, התחזות כבעלת תעודה והכל ״בנסיבות מחמירות וכן עבירות על פקודת מס הכנסה ועל פקודת פשיטת הרגל״, נכתב בכתב האישום. 

בבקשה להארכת המעצר וכן בכתב האישום מציינים בפרקליטות את חומרת התנהלותה של רז שהציגה בפני קורבנותיה מצגי שווא שקריים, בין היתר שהיא אשת עסקים בעלת חברה מצליחה בתחום הנדל״ן, עובדת ברשות מקרקעי ישראל, שמאית מקרקעין מורשית, בעלת היתר מיוחד להגשת הצעות במכרזים המפורסמים ע״י כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) ובעלת קשרים עסקיים ענפים - ״ובהסתמך על מצגי שווא אלו קיבלה מקרבנותיה במרמה סכומי כסף בעבור הגשת הצעותיהם במכרזים שבדתה, ועסקאות רכישה ושותפות פיקטיביות בקרקעות, הכל כפי שמתואר בכתב האישום, ובהיקף העולה על 3 מיליון שקלים״. 
כתב האישום מציג כי מדובר בלא פחות ממעשי נוכלות - ״הפעילה תכנית הונאה מתוחכת סדורה, שיטתית וארוכת טווח כלפי אנשים עמם קשה יחסי ידידות, למטרת ביצוע העבירות, תוך שהיא מנצלת את היותה עיוורת על מנת לרכוש את אמונם״. 
החל בשנת 2012, ועל רקע מצבה הכלכלי, רז החלה לפעול בזדון לקבלת כספים במרמה ושלא כדין. ״על רקע קשרי ידידות שרקמה, וניצול עובדת היותה עיוורת, הציגה הנאשמת בפני גורמים שונים מצגי שווא שקריים ביניהם שהיא אשת עסקים בעלת חברה מצליחה בתחום הנדל״ן״, נכתב בכתב האישום. 
על פי החשד שיטת הפעולה של רז כללה בין היתר, פגישות במשרדים יוקרתיים בבניין אלקטרה בתל אביב, ובהמשך במשרד בעזריאלי. בנוסף, עשתה שימוש ברכב מפואר, נהג ועוזרת אישית, תוך שקיימה שיחות טלפון רבות שנחזו להיות שיחות עסקיות חשובות. כל זאת במטרה להעניק ״אמינות למצגי השווא שהציגה, ולרכוש את אמונם של קורבנות העבירות, וכדי לקדם את ביצוע העבירות״, נכתב. 
לטענת הפרליקטות בניסיון למנוע את ההבנה כי מדובר במרמה והלבנות הון, רז החתימה את הקורבנות, כתנאי לשיתופם בעסקים, על הסכמים המחייבים אותם לשמור על סודיות הדברים ובמקביל לכך בכדי להסתיר את מעשי המרמה וכי מדובר בהלבנת הון דרשה את התשלומים וביצוע העסקאות במזומן.
פרט נוסף העולה מן החשדות הינו שעסקאות המרמה שהציעה הוצגו כלגיטימיות בנדל"ן ומספקות הגנה לרוכשים ע״י שמירת הכספים בנאמנות. רז במקום לעשות כן, הורתה לעורך דינה שירשום אותה בחשבון בנק הרשום על שמו, באופן שהחשבון יתייצג כחשבון נאמנות אף שלמעשה עמדו הכספים לרשותה. 

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ענבל אור חשודה בפחות עבירות אבל כמה כתבות ומהדורות חדשו (ל"ת)
  משהו כאן לא מאוזן 21/06/2016 20:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  זאת אישהשד !היא מיתחזה לאישה ! (ל"ת)
  בא 19/06/2016 14:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  נראה לי שהיא מתחזה לעיוורת
  משה ה 19/06/2016 12:30
  הגב לתגובה זו
  5 0
  היא רואה יותר טוב מכולם
  סגור
 • תגובה למספר 1
  יובל 19/06/2016 12:35
  הגב לתגובה זו
  0 2
  היא כבדת שמיעה לא עיוורת
  סגור