בלב נהריה: תכנית של 1,100 דירות חדשות הופקדה להתנגדויות

 | 
הדמיית השכונה החדשה בנהריה, צילום: יער קורין
תכנית רשות מקרקעי ישראל בנהריה להקמת שכונה בת כ-1,100 יח"ד הופקדה לפני להתנגדויות. השכונה החדשה שתוקם בנהריה, הנה בסמוך לתחנת הרכבת בעיר וצפויה להשלים רצף אורבני בין דרך ראשית מס' 4 במזרח ובין מסילת הברזל הישנה לראש הנקרה במערב ודרומית משכונת מסריק. 
המגורים המוצעים בשכונה יתנו מענה לאוכלוסייה המתגוררת בנהריה וביישובי הסביבה המעוניינת ביחידות דיור בגדלים משתנים, ובקרבה למרכז העיר ולמרכז תחבורה, ואף כוללת 20% יחידות דיור קטנות ומתחם המיועד לדיור מוגן הנותן מענה לאוכלוסייה המתבגרת בעיר.
ממנהל הרשות מסרו כי בשכונה יהיו בתים מסוגים שונים בנייה רוויה בת  6 קומות וכן בניינים בני 16-22 קומות. הבנייה הגבוהה תכלול מגורים עם חזית מסחרית לאורך כיכר עירונית הפונה אל הפארק הראשי. בתכנית  יכללו גם מבני ציבור בני 3 קומות הממוקמים בסמוך למערכת הדרכים והשטחים הציבוריים הפתוחים והם יפוזרו בין מגרשי המגורים.
בחלקה הצפון מזרחי  של השכונה ייוחדו מבנים לדיור מוגן בהיקף של 170 יח"ד בבניינים בני  6 קומות. המשתלב בגובה בנייני המגורים בשכונה. כמו כן, כי בחלקה הצפון מזרחי של התכנית יוקם שטח תעסוקה ומסחר הסמוך לכביש 4.
שטחי הציבור הפתוחים בשכונה משתרעים על פני 36 דונם וכוללים בין היתר פארק הממשיך צפונה ודרומה כטיילת לאורך דרך מספר 4 וטיילת נוספת לאורך המסילה המערבית. התכנית כוללת שבילי אופניים המאפשרים מסלולי נסיעה. שבילים אלה יופרדו מתנועת הולכי הרגל ומתנועת הרכב.

עדיאל שמרון מ"מ רשות מקרקעי ישראל: "אנו מקווים כי התכנית שקודמה בשיתוף עם הרשות המקומית תתרום לחיזוקה של העיר ותסייע למשבר הדיור בעיר ובפריפריה הצפונית. קידום התכנית הוא חלק ממאמציה הבלתי פוסקים של רשות מקרקעי ישראל לייצר תכנון ושיווק של יחידות דיור למגורים ברחבי הארץ כולה וסיוע בכלי התכנון השונים להיחלצות ממשבר הדיור בפריפריה כמו במרכז הארץ.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה