מליסרון תובעת את אלקטרה צריכה ובכיריה ב-3.4 מיליון שקל

 | 
ליאורה עופר, צילום: בוצ'צ'ו
חברת הקניניום והנדל"ן המניב מליסרון הגישה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה כנגד זאב קלימי מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה וכגד דני זלקינד, מיכאל זלקינד וכל הדירקטורים בחברה בגין הפרת הסכם השכירות בסך של 3.4 מיליון שקל (1.38 מיליון שקל בגין הפרת הסכם, וכן סכום מוערך של 2 מיליון שקל בגין התביעה למתן חשבונות).
הרקע לתביעה הנו סגירת החנות של אלקטרה במתחם ההייטק שער הכרמל. על פי כתב התביעה החנות נסגרה "בין לילה בחשכת ליל, ללא כל הודעה מוקדמת, תוך שהעמיד את התובעת בפני עובדה מוגמרת".
מליסרון -1.51% מליסרון 16,980 -1.51% מליסרון בסיס:17,240 פתיחה:17,240 גבוה:17,360 נמוך:16,910 תמורה:6,351,269 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ציינו בתביעתם כי זו לא פעם ראשונה שקלימי פועל כך וכי הוא סגר חנויות רבות על אף חוזים שאלקטרה צריכה היו חתומים עליהם: "זוהי הפרה יסודית, בוטה, מכוונת ומודעת, של הסכם השכירות שנחתם. הפרת הסכם זו, הינה אחת מבין שורה של הפרות הסכמים המבוצעות באופן סדרתי על-ידי אלקטרה מוצרי צריכה, ומקורה בהחלטה שנתקבלה על-ידי  חברת האם ובעלת השליטה המלאה באלקטרה מוצרי צריכה , באמצעות הדירקטוריון שלה, שהמניע שלה הוא ליישם אך ורק שיקולים כלכליים של הגדלת והשאת רווחיה של קבוצת אלקטרה ויהי מה ולו על חשבון אחרים ותוך רמיסת זכויותיהם של אחרים".
"מר זאב קלימי – המכהן כמנכ"ל  החל, באופן שיטתי, בברכת הדירקטוריון וחבריו, או תוך עצימת עיניים מצדם, להפר שרירותית הסכמי שכירות בזה אחר זה, מתוך הנחה ש-"או הפריץ ימות, או הכלב ימות". מן הסתם, לשיטתם, זו סיטואציה של win win"", שבה "אלקטרה מוצרי צריכה" איננה עשויה להפסיד", נכתב בכתב התביעה. 
מליסרון טוענת כי ההליך המשפטי הארוך ממילא יגמר בתשלום השכירות מצד אלקטרה: "הלא לכל היותר, בסופו של הליך משפטי ארוך שיארך מספר שנים, אלקטרה מוצרי צריכה תחויב, לשיטתו, במקרה הרע מבחינתה, בתשלום דמי שכירות שממילא היתה צריך לשלם ובדרך, מן הסתם, חלק מן המשכירים יתפשרו, ייכנעו לתכתיביו, יתייאשו, או אולי יתמזל מזלה ובית-המשפט לא יאכוף את החוזה משיקול זה או אחר".
תגובת אלקטרה: "אלקטרה מוצרי צריכה קיבלה ולומדת את כתב התביעה שהוגש נגדה ע"י חברת מליסרון, בריטיש ישראל ואבי לוי והיא תגיב בהמשך".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה