ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות

מנכ"ל משרד הבינוי: "לא יודע מתי מחירי הדיור ירדו - אל תצמידו לי אקדח לרקה"

 | 
המחירים ירדו?
Share
דיון במסגרת פאנל בועידת הנדל"ן לצעירים של הבית האקדמי בהרצליה עסק בעיקר בשאלה האם מחירי הדיור ירדו, כשהציפיות היו ששורת דוברי הממשלה שאמורים לשאת דברים בפאנל יספקו לכך תשובה, אך נראה שהתשובה (וכן ירידת המחירים) עדיין רחוקה מאיתנו.


אשל ארמוני, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, ניסה להשיב, אך הסתבך מעט בדרך: "יש הרבה מצוקה והרבה שאין להם יכולת לרכוש דירה. אני חושב שעלינו לבצע תיאום ציפיות ולהסתכל לאנשים בפנים וביושר. אני לא יודע מתי מחירי הדיור ירדו ואני לא יכול שתצמידו לי אקדח לרקה".

"משבר הדיור לא נוצר בשנה, עליית המחירים התחילה ב-2008 והמחירים עלו בכמעט 100%. עליית המחירים נוצרה כתוצאה מביקוש שגבוה בהרבה מההיצע", מסביר ארמוני, "במשך שנים בנו 30 אלף יח"ד שהגידול הטבעי צרך בין 40-50 אלף יח"ד. הפער המשיך לאורך זמן ואנו רואים מה זה עשה לעליית המחירים".עדיאל שמרון, מנהל רשות מקרקעי ישראל, התייחס לתקציבים שמושקעים היום בניסיון להוריד את מחירי הדיור. "הממשלה לוקחת מיליארדי שקלים ומפנה לנדל"ן תוך שמוכנה לשלם על כך כספים. במחיר למשתכן אנו נמצאים באובדן הכנסה של מיליארד שקל וזהו סכום אדיר בתקציב המדינה, והיה ניתן לפתור בעיות אחרות עם הכספים האלה. המדינה מוציאה סכומי כסף אדירים לתחום הדיור – אנו בסוף מממשים את מדיניות הממשלה להגדלת היצע וקיצור לוחות הזמנים בתקווה שנראה תוצאה, כאשר מחיר למשתכן מאפשרת תוצאות מידיות בזמן קצר".
 
בינת שוורץ מנהלת מנהל התכנון במשרד האוצר, דיברה ללב הסטודנטים ואמרה "אני חושבת שמאוד קשה לגור עם ההורים וגם לחיות במינוס בבנק באופן קבוע. ידוע לנו שלא כל אחד יכול להתגורר בערד בעלות שהיא נמוכה משמעותית. בתוך הראייה הפרגמאטית של החיים אנחנו מתכננים ופועלים גם בשטחים פתוחים ויש מי שמתנגד לכך. בשנה האחרונה אישרנו 100 אלף יח"ד חדשות ואנחנו עומדים על מלאי של 400 אלף יח"ד במדף. לפחות המחסן מלא, זה תנאי הכרחי אך לא מספק. זהו השלב הראשון, אך השלב השני הוא הבנייה וכאן יש תהליכים נוספים המהווים חסם".בנושא עליית מחירי הקרקעות הפרטיות אמרה שוורץ "אנו עוסקים כעת בפוקוס על תוכניות רמ"י ומשרד הבינוי והשיכון. החולשה היא כי לא השכלנו לתת מסלולים, תמריצים והפחתת בירוקרטיה בקרקעות הפרטיות. חשוב יהיה לייצר מסלולים גם לקרקע פרטית".
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של תחום הנדל"ן וקבל מידע למשקיע וחדשות מהארץ ומהעולם
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.