במקום צריפין: 3,700 יחידות דיור יוקמו בבאר יעקב

 |  (1)
תכנית צריפין - הדמיה, צילום: הדמיה: מזור-פירשט אדריכלים ומתכנני ערים
פינוי המחנות הצבאיים ממתחם צריפין אמנם צפוי רק בשנת 2020, אך לפני מספר ימים כבר הופקדה תכנית לרשות מקרקעי ישראל - לפיה יוקמו בבאר יעקב לא פחות מ-3,700 יחידות דיור בשטח כולל של כ-468 דונם.
השטח עתיד לכלול גם מבנים ומוסדות ציבור, מסחר וכן שטחים ציבוריים פתוחים בנוסף לאלפי יחידות הדיור, וכן צפויה מערכת דרכים חדשה. עקרונות התכנון הנם יצירת בלוקים עירוניים תוך יצירת "רשת ירוקה" שתקשר בין מתחמי המגורים והמסחר לבין הפארק. הללו ישתלבו בפתיוח המגורים בצפון באר יעקב, וישלימו אזורי תעסוקה שכבר קיימים בסמוך לדרך 44, וכן מתוכננת חזית מסחרית לאורך דרך 40.
לפי דוברות רשות מקרקעי ישראל, "הליך התכנון נערך בתיאום מול המועצה המקומית באר יעקב, משרד הביטחון, משרד הבריאות, קק"ל ואחרים. הסטנדרט התכנוני במקום גבוה ומשלב בין מגורים, שטחי ציבור ושטחים לצורכי ציבור מקומיים כגון מעונות, גני ילדים, גני משחק וכל שטחי הציבור הנדרשים לצורכי החינוך היסודי והעל יסודי. כמו כן, זוכה המרחב הציבורי להעדפה מודגשת בתכנית ומאפשר תנועה  של הולכי רגל ורוכבי אופניים באמצעות שילוב  של מדרכות רחבות".   
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  על השטח הזה צריך לקום פארק. ריאה ירוקה של כל
  x,o tjs 05/06/2016 13:31
  הגב לתגובה זו
  1 3
  גוש דן. את מי שחתם על התוכנית צריך לסקול בכיכר העיר לאסור בחוק הפשרה של כל דונם אדמה מאשדוד ועד עכו. אין בעיית דיור. יש בעיית מחירים ואותה צריך לפתור לא באמצעות הפשרה של החלקות הירוקות היחידות שנשארו כאן.
  סגור