אושר תיקון ראשון לתכנית המתאר הארצית, כחלון: "יגדיל היצע הדירות"

 |  (7)
משה כחלון, צילום: משרד האוצר; Bizportal
תכנית המתאר הארצית לבניה, לפיתוח ולשימור מדינת ישראל (תמ"א 35) שאושרה ב-2005 עוברת שינוי והגמשה. תיקון ראשון לתמ"א 35 אושר היום (ב') בהובלת מנהל התכנון ואושר פה אחד בקבינט הדיור בראשות שר האוצר. 
מנהל התכנון הציג כי התיקון שומר על עקרונות הפיתוח והשימור הקבועים בתמ"א ושם דגש על שמירה על שטחים פתוחים, פיתוח וחיזוק הישובים העירוניים בפריפריה, פיתוח ליישובי מגזר המיעוטים וקיצור תהליכים בועדות הבניה 
במסגרת התיקון תתאפשר גמישות בפרוצדורות במרקמים עירוניים, ע"י ביטול הצורך בהגשת שינוי תמ"מ בשטחים המיועדים לתעסוקה ובשטחי מחנה צבאי שיש כוונה לפנותו. הרחבת מרקמים עירוניים עבור חיזוק ופיתוח יישוביי מיעוטים בפרט והפריפריה בכלל. בנוסף, גמישות בהרחבת המרקמים העירוניים במחוז צפון בין אם בתוכנית כוללנית ובין אם בשינוי תמ"מ. גמישות בפריסת המרקמים העירוניים אליהם מכוונת מרבית האוכלוסייה. 
 
התיקון שאושר כולל את העשרת מערך השטחים הפתוחים- קביעת מסדרונות אקולוגיים, מכלולי נוף וחוף. כמו כן, ייעול הליכי התכנון באמצעות והעברת סמכויות מהמועצה הארצית לוועדות המחוזיות, דבר שעשוי להוביל לקיצור משך הטיפול בעשרות תוכניות בשנה.
שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור, משה כחלון: "לאחר עבודה מאומצת של 4 שנים אנחנו מביאים תיקון לתמ"א 35 שיגדיל את היצע הדירות בצורה משמעותית בשלושת העשורים הבאים. התיקון הוא נדבך נוסף ומשמעותי בתשתיות שאנו מניחים לשוק דיור בריא ותקין עבור הדורות הבאים. האתגר שלנו הוא לפתור את משבר הדיור הנוכחי ולוודא שבעתיד לא יווצרו משברים נוספים".
בינת שוורץ, מנהלת מינהל התכנון: "אישור תיקון מספר אחת לתמ"א 35  הינו תוצאה של פעילות ארוכה שנעשתה במנהל התכנון בשיתוף עם משרדי ממשלה, השלטון המקומי, גופים מקצועיים וארגוני סביבה. פעילות זו נעשתה, מתוך מטרה לפעול למען הציבור בנוגע לסוגיית הדיור, תוך מציאת האיזון בין צורכי הפיתוח הלאומיים ובין שמירה על שטחים פתוחים".
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  כחלוך מלך משנה מהיסוד את מנטליות הבבון המצוי המושחת (ל"ת)
  בונה נאורות 26/05/2016 07:14
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 5.
  בינת אינטרסטית
  אהרון 25/05/2016 09:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בינת שוורץ קשורה באינטרסים עבותים עם התכנון ועם הוועדות לתכנון ובניה לא להאמין
  סגור
 • 4.
  סופבועה=שנים מונופול נדלניסט+תקשורת פסיכו-הרצה עם טיפש!
  קבלן,בנק,ממשל=חזירות 24/05/2016 17:01
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שנים מונופול לפסיכו-הרצה= תירוץ החזירות הנדלניסטים למנועה פיצוץ סופבועה להגנת על הבנקים= שקר חזירי באישור הממשל ובנק ישראל להמשך ניצול עם טיפש שיהיה משועבד לבנקים ולממשלה במשכנתאות מטורפות של מיליון+( 70-90% )= הבנקים בישראל היו תמיד מפוקחים ל-% קטן למשכנתאות בנדל"ן=פישר ברח + עם פלוג יצרו סופבועה=אפילו פישר לאחר שברח הודע בפרסום לא מזמן שיש בישראל בועה =הם סיכנו את עתיד המדינה יצרו עדר של העם הטיפש הצעיר והוריהם לעבדות של דורי דורות! .... בושה וחרפה של מדינה שמנצל ושעושק את אזרחיה לעבדות, לטובת הלוביסטים,הבנקים והטייקונים =זה סיכון קיום המדינה!
  סגור
 • 3.
  לשמור על הטבע והביה הירוקה.
  יישראל ישראלי 24/05/2016 10:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רק תכנון ירוק ונכון לבריאות עם ישראל.ושלא יעבדו עליכם האינטרסים הפוליטיים.חבל.
  סגור
 • 2.
  הבבונים חסרי סבלנות וכחלון עובד כמו שצריך (ל"ת)
  נכס כחלון 24/05/2016 08:22
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  חרטא ברטא
  בקיצור 23/05/2016 20:10
  הגב לתגובה זו
  7 3
  כל הפעולות והתכנונים שנעשים הם לא מתוך מטרה להקל על מצוקת הדיור אלא מתוך מטרה לשמור על ברוני הנדל"ן. מספיק לראות מי הנפשות הפועלות כדי להבין את זה.
  סגור
 • חבל שאי אפשר להחליף עם בבוני עם מנטליות של ארץ ערב (ל"ת)
  לא הכל "חארטא בארטא" 24/05/2016 08:23
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור