האנליסט שי ליפמן מסמן מניית נדל"ן - עם אפסייד של 21%

מפעילת המרכזים המסחריים מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס זוכה היום להמלצה חמה מצד ווליו בייס
 |  (2)
שי ליפמן, צילום: Bizportal
אנליסט הנדל"ן שי ליפמן מ'ווליו בייס' החל היום לסקר את מניית חברת הנדל"ן מגה אור, העוסקת בניהול וייזום של נכסי נדל"ן מניב בישראל. ליפמן העניק למניה המלצת "קנייה" במחיר יעד של 28.2 שקל למניה - כלומר, אפסייד של כ-21% על מחיר השוק.
חברת מגה אור +0.99% מגה אור 3,991 +0.99% מגה אור בסיס:3,952 פתיחה:3,952 גבוה:4,068 נמוך:3,946 תמורה:191,655 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  מפעילה  23 מרכזים בשטח של 177 אלף מ"ר, כאשר התפוסה בנכסי החברה גבוהה ונושקת ל-99% במרכזים המסחריים. בנכסים המסחריים לחברה שלושה שותפים אסטרטגיים: ביג, רמי לוי וריט1 (חלק מנכסים מנוהלים ע"י השותפים וחלק ע"י החברה). כאשר נכסי החברה מניבים כיום NOI  של כ-76.5 מיליון שקל.
ליפמן כותב בהמלצה כי נכסי החברה רשומים בספרים לפי תשואות שמרניות כשה-implied cap שלהם הוא כ-8.3%. אגרות החוב של החברה מדורגות A באופק יציב, ונסחרות כיום לפי תשואה שנעה בין 0.53% ל-2.6%, מה שגוזר פער גבוה מאוד בין מחיר ההון לתשואה שנכסי החברה מניבים. עלות החוב הממוצעת של החברה כיום היא כ-3.4% מה שמצביע על כך שכל שיחלוף של חוב שיתבצע בתקופה הקרובה יביא לחסכון בעלויות המימון ולגידול ב-FFO  של החברה.
עוד הוסיף ליפמן כי בשנה הקרובה 8 נכסים נוספים שנמצאים כיום בייזום צפוים להתחיל להניב NOI של כ-50 מיליון שקל. "להערכתו אחזקה בחברה המנוהלת היטב (בהובלה של צחי נחמיאס בעל השליטה בחברה) יוזמת וצומחת בקצב מהיר תוך יצירת התמחות משמעותית בתחום הנדל"ן הלוגיסטי, היא תוספת ראויה לתיק ההשקעות", כתב ליפמן.
לדבריו, "בשנים הקרובות עיקר הצמיחה בחברה תבוא מייזום נכסי לוגיסטיקה המאופיינים בפרופיל סיכון נמוך (עלות ההקמה נמוכה כשהקרקע מהווה חלק ניכר מהעלויות, הלקוחות מבצעים התאמות בנכסים שלעיתים עולות על מחיר הבנייה, מח"מ החוזים ארוך ועוד..) כשלחברה התמחות מוכחת בתחום זה. בתוך כך, הפיזור הגאוגרפי של נכסי החברה מקטין אף הוא את רמת הסיכון בהשקעה בחברה, כשנכסיה פרוסים על כל רחבי הארץ מהגליל העליון בצפון הארץ ועד לנתיבות בדרום הארץ".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הערכות האנליסט
  isaacm 26/07/2017 09:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לצערי הלכתי בעקבות המלצתו של האנליסט המכובד ורכשתי את מניית דוניץ אשר הומלצה על ידו כאשר טען שיש פער בין המחיר בפועל לבין המחיר האמיתי. מאז ההמלצה המנייה ירדה בכ 12% במקום להתרומם. יש להתייחס להמלצות בזהירות רבה.
  סגור
 • 1.
  כל חברת נדלן שהמילה "אור" כלולה בשמה במחשיכה לי בעיניים (ל"ת)
  קורמורן 26/05/2016 15:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור