אושרה ההצעה של גלנט: מימוש פוטנציאל של כ-40 אלף יח"ד לבנייה עצמית בעשור הקרוב במרחב הכפרי

 |  (2)
יואב גלנט, צילום: אסי אפרתי
הממשלה מקדמת את ההתיישבות בנגב ובגליל. הממשלה אישרה הבוקר (א') את ההחלטה לחזק את המגזר הכפרי שהציעו שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ושר פיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי. במסגרת ההחלטה, המדינה תעודד מימוש פוטנציאל לשיווק מגרשים של כ-40 אלף יח"ד לבנייה עצמית במרחב הכפרי בגליל ובנגב ומתוך המטרה להגדיל את האוכלוסייה הכפרית ביישובים קיימים בנגב ובגליל בעשור הקרוב.
ממשרד הבינוי והשיכון נמסר כי ההחלטה נובעת מהצורך לבסס אחיזה בחבלי ארץ אלה, לאור החשיבות בפיתוח החקלאות ושמירה על הקרקע בשל היבטים בטחוניים וציוניים. כמו כן, שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ברך על אישור ההחלטה וציין כי "ההצעה מהווה צעד נוסף לחיזוק הנגב והגליל, וביסוס ההתיישבות הכפרית באזור. האחיזה בקרקע והמרכיב הכפרי הכרחיים למפעל ההתיישבות הציוני״.
 
ועדת היגוי שתייעץ לשר הבינוי והשיכון, שתנוהל במשותף ע"י מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, מר אשל ארמוני תבחן מספר סוגיות בנושא ובהן עידוד שיווק ופיתוח כמות ניכרת של יחידות דיור בטווח הזמן המיידי, תוך השענות על תשתיות קיימות וללא פגיעה בשטחים פתוחים. חיזוק התשתיות הקיימות ומתן תמריצים לשיווקי קרקע בישובים הכפריים הקיימים בנגב ובגליל. כמו כן, יצירת פתרונות דיור מגוונים בהתיישבות הכפרית, והפעלת תכניות לעידוד מעבר תושבים חדשים לנגב ולגליל, וקליטת משפחות צעירות להתיישבות קבע.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  גאלאנט מי כמוך יודע המועצות מכשילות את התוכניות
  רמי 15/05/2016 16:17
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ראה בנימינה דוגמא שקרובה אליך !
  סגור
 • 1.
  סופבועה=שנים מונופול נדלניסט+תקשורת פסיכו-הרצה עם טיפש!
  קבלן,בנק,ממשל=חזירות 15/05/2016 14:26
  הגב לתגובה זו
  5 0
  שנים מונופול לפסיכו-הרצה= תירוץ החזירות הנדלניסטים למנועה פיצוץ סופבועה להגנת על הבנקים= שקר חזירי באישור הממשל ובנק ישראל להמשך ניצול עם טיפש שיהיה משועבד לבנקים ולממשלה במשכנתאות מטורפות של מיליון+( 70-90% )= הבנקים בישראל היו תמיד מפוקחים ל-% קטן למשכנתאות בנדל"ן=פישר ברח + עם פלוג יצרו סופבועה=אפילו פישר לאחר שברח הודע בפרסום לא מזמן שיש בישראל בועה =הם סיכנו את עתיד המדינה יצרו עדר של העם הטיפש הצעיר והוריהם לעבדות של דורי דורות! .... בושה וחרפה של מדינה שמנצל ושעושק את אזרחיה לעבדות, לטובת הלוביסטים,הבנקים והטייקונים =זה סיכון קיום המדינה!
  סגור