גינדי החזקות פנתה לבית המשפט בדרישה לפסול את הזוכים במכרז מתחם רשות השידור

 |  (2)
גינדי, צילום: יח"צ
גינדי החזקות לא מוכנה לוותר על האזור הסמוך למתחם שרונה ומגישה עתירה לביהמ"ש המחוזי בת"א כנגד ההחלטה שהתקבלה בוועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל. במסגרת ההחלטה של הוועדה, גינדי החזקות לא זכתה במכרז על מתחם רשות השידור בדרום הקרייה והפסידה לקבוצת הרכישה 'מנהל מגורים' המונה לא פחות מ-420 יחידים/משפחות. המכרז גם שבר את כל השיאים במחיר - מגרש בודד נמכר תמורת 1.06 מיליארד שקל לקבוצה - לא כולל עלויות פיתוח בנייה וכיוצ"ב. 
גינדי החזקות טוענת בעתירה כי קבוצת הרכישה שזכתה, איננה עומדת בתנאי המכרז וכן לא תוכל לעמוד בתנאי הרכיש וכך הם מסבירים: "לפעול בהקדם לביטול הזכייה האמורה והלקפיא את הליך הרכישה של קבוצת הרכישה במכרז שכן הנזקים העלולים להגרם לציבור וליחידי הקבוצה האמורה כתוצאה מהזכייה האמורה עלולים להיות בלתי הפיכים, שעה שעסקינן, בקבוצת רכישה המורכבת ממאות יחידים/משפחות במספר - אשר נראה על פניו שרובם ככולם נעדים את המיומנות והבקיאות הנדרשת להוציא את זכייתם במכרז מן הכח אל הפועל, בין היתר, על רקע מורכבותו". 
גינדי מציגים כי השטח האמור, הוערך על ידי שמאי מטעם המנהל בסך של 681 מיליון שקל. אך ביום 21.3 התקיימה ישיבה של ועדת המכרזים וקבעו כי ההצעות הזכאיות הן של קבוצת הרכישה והן של גינדי החזקות שהצעתה הייתה במקום השני. הם מסבירים כי עליית המחיר לכדי 1.06 מיליארד שקל הינו לא כולל מע"מ או הוצאות פיתוח. וכי גם בהחלטה נקבע כי יש לבחון את הזכייה של המציעים הזרים והיא מותנית "באישור חוק מקרקעי ישראל בדבר הקניית זכויות לזרים". 
עורכי הדין יוסי בנקל ואלי כהן המייצגים את גינדי בעתירה מבקשים לפסול את ההחלטה או לחילופין להחזירה לוועדת המכרזים שזו תכריז על גינדי החזקות כזוכה במכרז. "הרי שיכול וביום פקודה, נוכח הפגמים שנפלו בהצעה הזוכה, לא יהיה ניתן להביא למימושה ויישומו של המכרז והוצאתו מן הכוח אל הפועל יידחה לפרק זמן בלתי ידוע".
כאמור, גינדי החזקות בעתירה מציגים כי עיון במסמכיהם של הזוכים מראה כי "הצעתה של קבוצת הרכישה מעלה כי לא צורף לה אישור עו"ד/רו"ח המאשר כי ההצעה נחתמה ע"י מי שהוסמך לחתום בשם אותם תאגידים". הם מוסיפים כי "במסגר קבוצת הרכישה, מעלה כי מי שנבחר על ידן כיו"ר הדירקטריון שךהם איננו נחזה, כפי שעולה מתדפיסי רשם החברות הרלבנטיות, כדירקטור בהן וככזה מיותר לומר כי ספק לשון המעטה, אם הצעתן ניתנה כדין ובאופן שיש כדי לחייב אותן" .
ההצעה של גינדי החזקות במכרז על השטח עמדה על 974 מיליון שקל ודורגה במקום השני. כאשר הזכייה מאפשרת לבנות במגרש 324 דירות, לצד שטחי משרדים בהיקף של 8,010 מ"ר ושטחי מסחר בהיקף של 2,300 מ"ר. בנוסף למחיר הקרקע ולמחיר הפיתוח יצטרכו הזוכים לממן גם שיפוץ של מבנים ציבוריים; כגון שיפוץ ושימור שלושה מבנים טמפלריים, השלמת דרך תת-קרקעית שתחבר את המתחם למתחמים הסמוכים והקצאת 1,200 מ"ר לשימושים ציבוריים ולמקומות חנייה.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חזירות
  ירון 03/05/2016 09:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  משפחה של חזירים שלא יודעים להפסיד בכבוד.
  סגור
 • 1.
  לא ברור לי איך מאפשרים ל"מפילי מרפסות" להמשיך לבנות
  גינדי 02/05/2016 13:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדינה של הפקרות
  סגור