חולדאי: "המצב הוא של שוק שכירות שנשלט לחלוטין ע"י המשכירים, והם מרשים לעצמם הכל"

ראש עיריית ת"א - יפו, רון חולדאי תוקף את הממשלה, וגם את בעלי הדירות בת"א
 |  (17)
רון חולדאי, ארז חרוד - עושים צילום
חוק שכירות הוגנת עבר גלגולים רבים בממשלה הקודמת וגם בנוכחית מנסים לקדם זאת ח"כ רועי פולקמן וח"כית סתיו שפיר אך טרם הושגו תוצאות. כמו כן, עלו ביקורות רבות מצד הכלכלנים ובראשם מיכאל שראל שאמר: "המדינה רוצה להתערב בשוק פרטי שעובד ויש בו תחרות, ולעשות רגולציה שתפגע באחד הצדדים ותעזור לצד השני מתוך אשליה שזה לא ישפיע על המחיר". 
בתוך כך, ראש עיריית ת"א-יפו, רון חולדאי התבטא היום (א')  בגלי צה"ל על סוגיית שכירות הוגנת וכן על משבר הדיור. כאשר השורה התחתונה מבחינתו היא שלא עושים מספיק והמצב רק מחריף. 
 
חולדאי בפתח דבריו על שוק השכירויות, "העובדה שהממשלה כשלה, זו בושה גדולה מאוד כי היו הבטחות חד משמעיות של חברי הממשלה. לא עשו דבר כדי לעגן איזשהו חוק או הסדר שקיים בכל מקום בעולם, גם בארה"ב הקפיטליסטית, באנגליה ומדינות אירופה מסדירים את היחסים בין השוכר והמשכיר. הנושא הוא לא רק עניין של הגבלה והתערבות בשוק הפרטי. יש דברים שהם מחובותו של אדם שמשכיר ויש דברים מחובתו של שוכר".
עוד הוסיף חולדאי, כי מאס בדיבורים "אני עייפתי מדיבורים, מדברים ומדברים, תמיד ישנו איזשהו שר, במקרה הפעם זו שרת המשפטים, איילת שקד, שאומרת שזו התערבות בזכויות הפרט ומעכבת. גם שר האוצר אינו נלהב ולדאבוני הדברים לא מתקיימים".
חולדאי אף התייחס למצב בו משכירים כוכים בעירו: "אנחנו נמצאים בשוק שבו המשכירים הם בעלי שליטה מוחלטת בו, מפני שיש מעט היצע והמון דרישה. כתוצאה מכך, המשכירים מרשים לעצמם כל דבר; משכירים כוכים שאין בהם את התנאים המינמליים כדירה. מחיביים את השוכרים בתיקונים שהם חייבים לתקן. הם לא מסכימים ולא מוכנים לעשות שום שיפוץ או תיקון לפני שמשכירים דירה בהרבה מאוד היבטים. נוצרים מצבים של התעללות בשוכרים, יש גם עוולות שנוצרות ע"י שוכרים שלא משלמים או שלא יוצאים מהבית ואלף ואחד דברים שגורמים לנזקים וכדומה".
עוד אמר חולדאי, "ממשלת ישראל כשלה נא תיקחו את הדברים לידיים ותעשו את מה שנדרש מכם – מה שעושים בכל העולם - הגיע הזמן להפסיק לגלגל בעינים ולהעביר את הכדור מיד ליד אלא לתפוס את השור בקרניו ולייצר חוק שכירות הוגנת שיחייב את כולם וימנע השתוללות בשוק השכירות".
 
על הדיור הציבורי הוסיף: "הבעיה אצלנו היא בעיה של ערכים. עד לפני 30-40 שנה ערכיה היו של מדינה שוויונית ומספקת דיור מעל הראש של כל אחד מאזרחיה. שהיו פה 4 מיליון אנשים היו פה 250 אלף יח"ד סוציאלי והיום יש 8 מיליון תושבים ויש רק 60 אלף יח"ד סוציאלי ואנשים נשארים ברחוב".
תגובות לכתבה(17):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 15.
  היית יכול לעשות הרבה למען הדיור ברמה המקומית,להפוך משרד
  טומארפורקולו 17/04/2016 21:23
  הגב לתגובה זו
  7 0
  ים מחסנים חדרי הסקה למגורים ,לפצל דירות באזורים מסויימים כמו אבן גבירול דיזנגוף בן יהודה בפיקוח ,ועוד הרבה החלטות שהיו מסדירות חלק לא מבוטל מבעיית הדיור ,נוח לך לדבר ולהטיל את האחריות על הממשלה ,ולא הזכרתי את בעיית החניה שזה כשלעצמו לא טופל
  סגור
 • 14.
  תן דוגמא אישית מר חולדאי
  אזרח 17/04/2016 19:45
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מזה שנים רבות, כל הבניינים שנבנים בת"א הם של דירות יוקרה , טווח מחירים 3 מיליון שח ומעלה. אתה יכול להודיע שאין יותר אישורי אכלוס של הוועדה המקומית לדירות יוקרה, תאשר רק דירות בסטנדרד שמעמד ביניים יכול לקנות. כל יתר ראשי הערים ילכו בעקבותיך.
  סגור
 • 13.
  חולדאי, יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות ברמה המקומית
  אחד 17/04/2016 16:12
  הגב לתגובה זו
  6 2
  1. להפסיק לאשר מגדלי יוקרה. אתה כראש הוועדה המקומית יכול להודיע לקבלן שלא תיתן טופס 4 אם במקום מסוים יהיו רק דירות יוקרה ללא דירות רגילות . 2. אתה יכול לאשר להסב בנייני משרדים ישנים ( לדוגמא בניין אלעל) לבנייני מגורים. 3. אתה יכול להטיל קנסות עתק על דירות רפאים, כאלה יש אלפים בת"א.
  סגור
 • 12.
  לזה קוראים כלכלה חופשית
  י. 17/04/2016 16:02
  הגב לתגובה זו
  7 2
  למדינת סעד כמו שהייתה ישראל לא מתאימה כלכלה חופשית בכל הענפים. המנוולים שיש ביכולתם מנצלים את חולשתם הכלכלית של מרבית העם ובמיוחד הצעירים ומדרדרים את חייהם תוך גריפת רווחים דמיוניים. הממשלה שתפקידה עפ"י הבנתי לאזן את הכוחות איננה עושה את הנדרש. אומר משפט קשה, לולא הערבים מסביב לא הייתה יכולה ממשלה כלשהיא להשאר בשלטון בניהול כזה של שוק הדיור.
  סגור
 • 11.
  המדינה לא תוריד את מחירי הדיור ולכן צעירים בורחים....
  שונר 17/04/2016 15:55
  הגב לתגובה זו
  6 0
  היחידים שמשלמים מיסים מהכנסה הם הזוגות הצעירים שעובדים ומרוויחים אך אין להם תקווה לעתיד ולכן הם בורחים לכל העולם רק לא להישאר פה ולסבול מהמועקה והדיכאון של וחוסר תקווה לעתיד .הם יתרמו לעמים אחרים שמעריכים את כישוריהם ויבנו את חייהם אם עתיד יותר מבטיח...
  סגור
 • 10.
  חולדאי איש צבוע נותן אישורי
  חורם 17/04/2016 15:21
  הגב לתגובה זו
  6 2
  בנייה למגדלים בתוך אזורי מגורים נמוכי קומה כאשר הוא יודע היטב שרב הדירות יושכרו בעתיד
  סגור
 • 9.
  נבזה ובזוי. קומוניסט מן השורה. ההשכרה לעיתים קרובות
  הרמן 17/04/2016 15:18
  הגב לתגובה זו
  10 0
  הינה המפלט היחיד למעמד בינוני ומטה להתקיים בימי הזקנה. יוקר מחירי הדירות נמצא במיסים הגבוהים הנגבים על ידי הממשלהת, בהליכי הרישוי המושחתים והמסורבלים של הבירוקרטיה העירונית, ובכלל בריבוי הפקידים העירוניים ובאחיזת החנק של ממ"י את קרקעות ארצנו.
  סגור
 • 8.
  חולדאי איש של ביצוע-חולדאי לראשות הממשלה!! העיקר שנעיף (ל"ת)
  את ביבי+מיס פיגי..!! 17/04/2016 15:17
  הגב לתגובה זו
  0 7
  סגור
 • 7.
  מחירי הדירות לא ירדו כול עוד ריבית 0
  עופר 17/04/2016 15:02
  הגב לתגובה זו
  2 6
  ריבית תשאר 0 כול עוד יש לחץ על הדולר.הספקולנטים שלוחצים על הדולר אונסים את בנק ישראל להשאיר את הריבית באפס ואולי לשלילית דבר שלא מתאים למדינה שמתמודדת עם בועת נדלן חמורה מהגבוהות בעולם.יחס בין שכר ממוצע למחיר דירה שלא לדבר על שכר חציוני שהוא 6000 שח בחודש חצי מהשכירים במדינה.לכן בנק ישראל חייב להעלות ריבית ולהטיל מגבלות על שורטים בדולר כמו שעשו איסור על שורטים במניות מסוימות באמריקה והרבה ממדינות המערב .כך להגביל את הבנקים ובתי השקעות מלעשות שורטים בדולר וגם לחקור אותם על הסדר כובל קרטל שכולם עושים אותו דבר
  סגור
 • 6.
  מחיר גבוה יקטין ביקושים, בעלי הדירות ירוצו אחרי הדיירים
  כלכלן 17/04/2016 14:56
  הגב לתגובה זו
  5 4
  וינסו לפתות אותם בכל מיני הטבות. כמובן שהם גם יתחזקו את הדירה ברמה מעולה.התופעות המכוערות בשוק מתרחשות בדירות שהן מציאה ויש עליהן הרבה קופצים, דהיינו דירות שבעל הבית שלהן לא עדכן את המחיר כלפי מעלה ועכשיו יש לו ים של אנשים שמוכנים לחתום
  סגור
 • עובדה זה לא ! (ל"ת)
  משכיר כפייתי 18/04/2016 10:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  חולדאי תוריד ארנונה לנפגעי הרכבת הקלה ינוכל
  עמית 17/04/2016 14:28
  הגב לתגובה זו
  4 2
  למה אתה לא מוריד ארנונה לעסקים בתוואי הרכבת הקלה ? כי אתה אדם רשע בלי טיפה של מוסריות רק למרוח אנשים אתה יודע תתחיל לספר אך אתה וישראל כץ פגעתם לאנשים בפרנסה ובחיים אין מחילה לאנשים רעים כמוכם
  סגור
 • 4.
  לא ראיתי אנשים גרים ברחוב חוץ מהומלסים חולי נפש שלא
  לפופוליסט 17/04/2016 14:13
  הגב לתגובה זו
  11 5
  רוצים לגור בדירה. אם יש משפחות של הומלסים בטח לא יהיה להם כסף לשכור דירה בתל אביב . תתכבד ותפתח להם מקלט בעיריה לכל ההומלסים שאתה חושב שאין להם איפה להיות מי האדיוט שישכיר דירה להומלס איך הוא בכלל ישלם? הטפול בהומלסים הוא לא בחוק השכירות להפך, הומלס שרוצה דירה ואין לו כסף יעדיף כוך ולא דירה במחיר שוק צא לנו מהורידים
  סגור
 • אולי תפתח עיניים ותראה מלא אנשים שכל מה שיש להם
  אלכס 17/04/2016 15:22
  הגב לתגובה זו
  6 4
  זה קורת גג ושום פינוק שאתא מרשה לעצמך ידם לא משיגה.
  סגור
 • 3.
  צא כבר לפנסיה הזקנה לא עושה לך טוב . וגם לא הפופוליזים
  חולדאי 17/04/2016 14:10
  הגב לתגובה זו
  14 2
  והבולשביקים זה כבר לא מרשים את הצבור שמתפכח מהבלוף הזה. מאז יחימוביץ לצבור יותר רע ויש עליו יותר מיסים במקום לדאוג לשוכרים תדאג למבוגרים שיקבלו בטוח לאומי כי זה המתנה של כחלון לצבור. תמררו למבוגרים את החיים הם יהיו לנטל על החברה. לא כולם עם פנסיה מהעיריה ומצה"ל אצל חולדאי בבית מנגבים בדולרים ולא בנייר טאולט עוד סנילי שקם לתחיה
  סגור
 • 2.
  מתנהגים כאילו השוכרים הם מוגבלים בשכל וצריך להגן עליהם
  הפטרונים 17/04/2016 14:07
  הגב לתגובה זו
  9 6
  מי שלא מתאים לו שלא ישכיר דירה ולא ישלם . הבולשביקים מתערבים בכל דבר הסוף יהיה שלאנשים ימאס כבר מכל זה ויעדיפו דירה ריקה מאשר להתעסק עם נודניקים. חבל שלא לומדים לקח מהבורסה העלו מס על הבורסה וזה הרס אותה אחכ הגיע לפיד והטיל חובת הגשה ועוד התעללות באזרחי למי שעשה מחזור של 811 אלף שח והתוצאה היא שאנשים לא משקיעים יותר. בגלל חובת הגשה אני לא עושה פעולות בבורסה תמשיכו להציק לאזרחים ולפנק את אלה שאין להם לקנות עגבניות או לשכור דירה בתל אביב יש עוד ערים בסביבה שם יותר זול לכו לבת ים ראשון פ"ת .
  סגור
 • 1.
  מפנטז על ראשות העבודה . כל עוד יחימוביץ רוזנטל ושפיר
  הבחירות באופק 17/04/2016 14:01
  הגב לתגובה זו
  10 1
  ושמולי שם אין לך סיכוי להיבחר. שהממשלה תבנה להשכרה ותרד מהצבור . איזה שלטון וחבורת מאוסים יש פה
  סגור