האם החברה שביקשה לרכוש את 'אור סיטי נדלן' בכלל קיימת?

החברה הבריטית Shilet הגישה אתמול בקשה לרכישת החברה של ענבל אור - וחזרה בה לאחר שעות: בדיקה אודות החברה
 | 
הנדל"ן בסימן שאלה, צילום: לילך צור
מי היא החברה ש'ביקשה לרכוש' את אור סיטי נדלן וחזרה בה? אתמול פרסמנו כי חברה בשם shilet ltd היושבת בלונדון מעוניינת כביכול ברכישת חברת הנדל"ן של ענבל אור, ובהמשך היום משכה החברה את הצעתה.
פרט לדינמיקה, התמוהה למדי, של הצעת הרכישה וביטולה על ידי חברת Shilet ltd – בדיקה אודותיה מעלה ספק לגבי תחום עיסוקה, ואף מעבר לכך: החברה, שתחת הלוגו שלה צויינה כתובתה המדוייקת בלונדון, ובצדי הדף מספר טלפון ישראלי, מוגדרת כחברת "Private limited with Share Capital", שהוקמה בחודש נובמבר 2013. לפי פרטי החברה אותם הצלחנו להשיג (ובהקשר זה נדגיש: כל הפרטים שנציין הושגו דרך חיפוש שמה ואו כתובתה של החברה, כשאזכורה מופיע אך ורק במספר מצומצם של אתרים לאיתור חברות - ולא מעבר לכך; ג"א) - מספר הטלפון שלה מורכב מ-7 ספרות בלבד, בעוד מספר טלפון בריטי מורכב מ-8 ספרות, ועוד קידומת אזור בת 2 ספרות. מבדיקתנו, קו הטלפון של החברה לא היה מחובר, ואין אפשרות כי מדובר במספר ישראלי.
המידע המוזר אודות הצעת הרכישה של החברה האלמונית (כה מוזר שעיכב אותנו מעט מלפרסם זאת בתחילה, אתמול; ג"א) הביא אותנו לגילוי פרט מעניין נוסף אודות אותה חברה, והוא שהיא נשלטת בידי שני אנשים, בחלוקה של 90%-10%,  ושבדירקטוריון שלה חבר אדם אחד בלבד, אותו אדם המחזיק ב-90% ממנה. שמו מוצג כ-רוי דניס טולפס (Roy Dennis Tolfts).
בדומה לניסיון להשיג פרטים על חברת Shilet ,גם הניסיון לחפש מידע אודות בעל השליטה אינו דבר פשוט, למרות היותו הדירקטור היחיד בחברה שהציעה 50 מיליון שקל עבור חברת נדל"ן בישראל. המידע שכן הצלחנו לדלות היה גילו, האזרחות שלו, ומקום תושבותו.
פרט מעניין נוסף אודות אותו דירקטור יחיד, הוא שהוא חבר בדירקטוריונים של עוד למעלה מ-40(!) חברות שונות, כולן חברות בע"מ (שמן מסתיים ב"LTD"), וכולן עודן פעילות (לפי הפרסום באינטרנט). מעבר לכך, דירקטור זה היה חבר בעוד כ-20 חברות נוספות, שכעת אינן מוגדרות כ'פעילות'.
עיסוקו של בעל השליטה, לפי אותם אתרי מידע שונים העוסקים בחברות רשומות, לא מסתכם רק בחברות בדירקטוריונים של חברות רבות, אלא, לפי הפגישות המתועדות שם, אלא גם כיועץ (CONSULTANT) וכן כעוסק בתחום הפרסום (COMMERCIAL) לחברות רבות.
נדגיש כי קיימת שאלה לגיטימית - האם מדובר באותו אדם או שמא באנשים רבים בעלי שם זהה. בדיקה במנועי חיפוש בהחלט חיזקה את ההערכה כי אכן אותה דמות הוא, כשגם חיפוש ב'פייסבוק' חיזק עוד יותר הערכה זו – ובאופן כמעט חד משמעי – מדובר באותו אדם.
אם כן, ההתנהלות המעט מוזרה של הגשת הבקשה לרכישת חברת אור סיטי נדל"ן, שהעלתה סימני שאלה בדבר רצינות ההצעה (בשל ביטולה לאחר מספר שעות) – מעלה עוד סימני שאלה רבים בדבר החברה העומדת מאחוריה  – מיהי אותה חברה אלמונית בשם  Shilet LTD.
ניסיונותינו ליצור קשר עם מר משה סבח (או משה שחר), שהיה החתום על מסמך הרכישה שהגיע אלינו, נענו בניתוקים ואו חוסר רצון לדבר עימנו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה