שנה לא פשוטה לשיכון ובינוי: ירידה של 65% ברווחים עקב אי היציבות בניגריה

שיכון ובינוי מדווחת על ירידה ברווח הנקי ובהכנסות בשנת 2015 בהשוואה לאשתקד, כתוצאה מאי היציבות בניגריה
 | 
עונת הדוחות
קבוצת שיכון ובינוי בבעלותה של שרי אריסון הפועלת בתחום התשתיות, הנדל"ן, האנרגיה והמים בארץ ובעולם, דיווחה אמש את תוצאותיה הכספיות לרבעון האחרון ולשנת 2015. על פי הנתונים, ברבעון האחרון לשנת 2015 הרווח הנקי הסתכם בכ-73 מיליון שקל המציג ירידה של כ-65% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. יו"ר שיכון ובינוי, משה לחמני: "בשנת 2015 התמודדנו עם אתגרים מורכבים, בראשם ההשפעה של חילופי השלטון בניגריה, שהובילו לירידה זמנית בהיקף הפעילות שלנו במדינה".
שורת ההכנסות הכוללות בשנת 2015 מציגה ירידה בשיעור של כ-18% ביחס לשנת 2014 שהסתכמו בכ-5 מיליארד שקל. מנגד, הקבוצה שמרה על רווחיות יחסית של כ-440 מיליון שקל והציגה ירידה של כ-4% בלבד ברווח הנקי לשנת 2015. כמו כן, הדירקטריון הכריז על חלוקת דיבידנד של 25 מיליון שקל. 
על פי הדיווח, הירידה בהכנסות וברווחים הינו תוצר מרכזי של האטה בקצב ביצוע התשתיות בניגריה על רקע חילופי השלטון שצמצם משמעותית את הפעילות העסקית של  שיכון ובינוי 0% שיכון ובינוי 937.9 0% שיכון ובינוי בסיס:937.9 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: כמו כן, יתרת חובות ממשלת ניגריה לחברה עומדים על כ-253 מיליון שקל (בניכוי מקדמות) נכון לסוף שנת 2015. 
הבשורות עבור שיכון ובינוי הם כי בסוף השבוע, ממשלת ניגריה אישרה את התקציב לשנת 2016 הכולל השקעה נרחבת בתשתיות, וגידול של פי 3 בהוצאות על תשתיות בסכום של כ-9 מיליארד דולר (לכתבה המלאה). שיכון ובינוי מסרו על כך כי: "אושר תקציב ממשלת ניגריה לשנת 2016 הכולל השקעות בסכומים מהותיים בתחום התשתיות, לרבות לטובת פרויקטים המבצעת הקבוצה בניגריה".
חברת הבת, שיכון ובינוי נדל"ן, רשמה ירידה בהכנסות, הנובעות לטענתם מירידה באכלוס הדירות (אוכלסו 575 דירות לעומת 738 דירות בשנת 2014). מנגד, בשורת הרווח הנקי נרשמה עלייה של 8% שהסתכם בכ-202 מיליון שקל לעומת 187 מיליון שקל אשתקד. לטענתם, ההסבר להכנסות נמוכות ביחס לרווח נקי גבוה יותר הינו "נוכח איזון שנוצר ממחיר דירה ממוצעת שאוכלסה וכן מפערי המחירים שנבעו ממיקומי הפרויקטים שאוכלסו". בשורת המכירות, במהלך 2015, נמכרו 912 יח"ד בהיקף של כ-1.29 מיליון שקל. 
יו"ר שיכון ובינוי, משה לחמני: "שמחנו לשמוע על אישור תקציב 2016 של ניגריה בשבוע שעבר, ואנו מאמינים שזהו צעד נוסף משמעותי למדינה ולחברות שפועלות בה. אירועי השנה חידדו ביתר שאת את החשיבות שביישום התוכנית האסטרטגיה של הקבוצה - הפיכה לקבוצה גלובאלית ומגוונת. אנו פועלים כיום בכ-20 מדינות, וממשיכים לפעול לגיוון מדינות הפעולה ותחומי הפעילות".
"בין הישגי השנה, זכייה במגה פרויקט להקמת כביש אגרה בטקסס; הנפקת ADO בבורסה בפרנקפורט, והכפלת פורטפוליו הנכסים המנוהל; קידום אינטנסיבי ומשמעותי של הסגירה הפיננסית בפרויקט כביש האגרה בקולומביה; זכייה בפרויקט הידרו אלקטרי בגואטמלה ותחילת ביצוע של פרויקטים חדשים באוגנדה, טוגו וחוף השנהב; מכירת כ-303 יחידות דיור ב-4 מדינות באירופה והשקעות בקרקעות אסטרטגיות בתל-אביב וכן בפולין, צ'כיה וסרביה. הרחבת הפעילות העסקית בוצעה במקביל לצמיחה והרחבה של פעילות הקבוצה בתחום הקיימות, כאשר במהלך השנה השקנו את תכנית החדשנות של הקבוצה - BuildUp העולה בקנה אחד עם המגמות העולמיות הרווחות ליישום חדשנות (Innovation)".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה