שיכון ובינוי נדל"ן: 119 דירות נמכרו בינואר, גידול של 52%

 | 
שיכון ובינוי נדל"ן, צילום: יח"צ
השוק לא נרגע. לאחר שאתמול השמאי הממשלתי הציג דו"ח שהראה כי המחירים בשנת 2015 סגרו עלייה של 8% וכי ברבעון האחרון של 2015 נרשמה עלייה של 2.5% (לכתבה המלאה). הבוקר מדווחת חברת שיכון ובינוי נדל"ן על מכירת 119 יחידות דיור בינואר בסך של 191 מיליון שקל. בדצמבר האחרון דיווחה החברה על מכירה של 78 דירות בסך כולל של 137 מיליון שקל, כלומר עלייה של 52.5% במכירות בין חודש דצמבר לינואר.
העלייה במכירות נצפתה כבר בסיכום המכירות לשנת 2015, במהלכה מכרה החברה 1,060 דירות בסך כולל של 2.8 מיליארד שקלים. מדובר בעלייה של 26% אחוזים לעומת 2014, אז מכרה החברה 839  דירות בלבד.
בהתייחס לנתוני סוף 2015 הגיב תמיר דגן מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן: "התוצאות משקפות את הצורך של הציבור בדירות חדשות. מרבית המכירות התבצעו באזורי הפריפריה, דבר המלמד על כך שהציבור מחפש אחר פתרונות דיור איכותיים בשכונות חדשות  ולא רק בגוש דן". לגבי זירוז חסמים והורדת מחירי הדיור אמר דגן כי "רק הפשרת קרקעות מהירה באזורי הביקוש ומכירתם ליזמים לא רק במחיר מטרה ומחיר למשתכן יכולה להביא לירידת מחירי הקרקעות ורווח לצרכן הקצה . גם זירוז הליכים בירוקרטיים יביאו לבניה ושחרור דירות מהיר יותר ורווח לצרכן. כיום, יזמים ממתינים לפחות שנתיים עד לקבלת היתר בנייה ועד יציאה לשלב השיווק. הבעיה המטרידה הזו מתגלגלת לבסוף לכיסו של הצרכן.

פרטים אודות חלק מן הרכישות במהלך חודש ינואר, כפי שנמסרו משיכון ובינוי נדל"ן:
חדרה
מכירה של 24 דירות בפרויקט 'חלומות פארק חדרה', בשווי כולל של כ-33 מיליון שקל. הפרויקט ממוקם במרכז שכונת הפארק בחדרה שנחשבת לשכונה איכותית שבמרכזה עתיד לקום פארק רחב מימדים ושטחים ציבוריים נרחבים. 
פרדס חנה
החברה מדווחת על כך שמכרה 15 דירות במהלך החודש בפרויקט חלומות פרדס חנה כרכור, בשווי כולל של כ-19 מיליון שקלים.
ראש העין 
בפרויקט 'חלומות ראש העין החדשה' נמכרו 13 דירות.
אשקלון
בפרויקט 'חלומות ברנע הירוקה' בשכונת נמכרו 9 יחידות דירות.
כפר סבא
בפרויקט 'דה גארדן' נמכרו 7 דירות.
טירת הכרמל
בפרויקט 'חלומות נוף כרמל' נמכרו 7 דירות.
רמת - גן
נרכשו 3 דירות בפרויקט  'טיים טאואר' בגבול רמת- גן ת"א. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה