18:02 הנשיא דחה את בקשת החנינה של אלאור עזריה

16:12 אל על תפצה את הנוסעים שנתקעו בציריך ב-10 אלף שקל לכל אחד

15:00 זימבבואה: הנשיא רוברט מוגאבה ואשתו הודחו ממפלגת השלטון

15:00 חוזר לשוק: אריק שור בדרך להקמת חברה להפצת מזון >>

13:42 עבר בממשלה: מתקן 'חולות' ייסגר תוך 3 חודשים

12:52 אינפימר עולה 2.7% ומשלימה עלייה של 68% מתחילת החודש

12:49 לאומי יורדת 0.6% ומשלימה 3 ימי ירידות רצופים

12:55 בשורה להורים: הקלות בקבלת נקודות זיכוי על ילדים נטולי יכולת >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ן"לדנ רודמ

מדור נדל"ן

מדור נדל"ן

תויגתב יכה
הכי בתגיות

דני פישמן: "מחירי הדירות בישראל הם אחת הבועות הגדולות ביותר כיום בעולם"

איש שוק ההון לשעבר שמחזיק כיום בכ-17,000 דירות בארה"ב בשיחה על המצב בארה"ב ומחירי הדירות בישראל
 |  39
הדוד סם
Share
נראה כי דני פישמן נכנס לתחום הנדל"ן האמריקני בדיוק בזמן. איש שוק ההון שייסד את 'תמיר-פישמן' יחד עם אלדד תמיר (ובהמשך מכר לו את חלקו), הבין ב-2009 כי נקרתה בדרכו הזדמנות נדירה בשוק הנדל"ן האמריקני. כיום מחזיק פישמן בכ-17,000 דירות להשכרה יחד עם מבנים נוספים מסביב למנהטן, ומאות 'קונדואים' למכירה במנהטן. כל זאת באמצעות חברת 'גאיה נדל"ן', בה הוא בעלים ומנכ"ל שותף. בשיחה עם Bizportal התייחס פישמן למצב שוק הנדל"ן האמריקני כיום, מצב הכלכלה האמריקנית - וכמובן גן מחירי הדירות בישראל.


"ב-2009, שמנו לב כי כל העסקאות שביצענו היו לא רק במחירים נמוכים מהשיא, אלא גם נמוכים בהרבה ממחירי עלות רובם או כולם. זו הייתה תקופה בה בקושי בנו דירות, המשבר היא בשיא, האוכלוסייה גדלה והנחנו שהכלכלה תתאושש - הרי לא יכול להיות שאתה קונה דירות בחצי מהעלות. לא ידענו אם השוק הגיע לתחתית, אבל הוא בוודאי היה מספיק מרוסק כדי להכנס אליו. רוב הבעיות בתחום היו בניהול לא נכון, או בעיקר, במינוף של בעלי הדירות, שנכנסו לצרות ולא יכלו להשקיע בנכס שלהם. זה לא שהנכס לא היה טוב או שלא היו שוכרים, פשוט הבעלים הסתבכו בתוך המשבר, והיו צריכים למכור את הנכסים".

פישמן מספר כי הרעיון היה להביא את ההון שהיה חסר לבעלי הדירות, לבצע השבחה - ולנצל את עליית המחירים לכשתבוא: "זו האסטרטגיה גם היום. אנחנו קונים דיור שיש בו ערך מוסף, שמסביבו מקומות עבודה לדוגמא, מבצעים השבחה ואיזון, ואז או שנהנים מהנכסות השכ"ד, או שמוכרים. מימשנו כבר המון דירות: הקונים הגדולים הם קרנות, שמחפשות ערכים מניבים או כל מיני קרנות אחרות שלא רוצות להכנס להרפתקה, אלא רק ליהנות מהשכ"ד השוטף".השוק האמריקניפישמן מתאר את תהליך הבראתו של המשק האמריקני בשנים האחרונות, אותו הוא מרגיש בעיקר בתחום הנדל"ן: "מרגישים הרבה עוצמה. מבחינת התעסוקה ומקומות העבודה - לאנשים יש יותר כסף, כך שגם השכ"ד שהם מוכנים לשלם עולה. את ההתאוששות רואים טוב בסקטור הזה: קיים ביקוש הולך וגדל לדירות המשופצות (מטבח משופץ, רצפה חדשה) ויותר מהביקוש לדירות הפשוטות והזולות. זו מגמה שלא הייתה בשנים 2010-2011. ככלל, יש ביקוש כללי לדירות להשכרה לעומת דירות לקניה אנשים מעדיפים שכירות הן בגלל הגמישות, והן בגלל המשבר הקודם".

את זה אתה מרגיש בכל ארה"ב?
"במנהטן זה מעט שונה, קורה שם תהליך מאוד מעניין. מנהטן הפכה לבירת העולם ב-3 השנים האחרונות. היא כמובן תמיד הייתה בינלאומית, אבל לדעתי לא כמו היום: נראה כאילו כמעט כל משפחה עשירה בעולם רוצה דירה במנהטן: אנשים עשירים מסין ומברזיל מגדילים את הביקוש, רוצים לעבור למנהטן, או לפחות שהילד שלהם יעבור לשם. דור ההורים ה'זרים' נמצאים על הקו לארץ המוצא שלהם, אבל הילדים כבר לא יחזרו לארץ שלהם".

זו מגמה שתשנה את הדמוגרפיה? איך הצעירים האלו יישארו בארה"ב?
"כן, זה עשוי לשנות את הדמוגרפיה. מבחינת הישארות במדינה, בעלי וויזת סטודנט יכולים להישאר שנה אחרי הלימודים. בסוף, מי שיש לו השכלה, כסף ועבודה יוכל להסתדר. בארה"ב תמיד קולטים עלייה והגירה. רואים את זה טוב מאוד בקמפוסים, כששיעור המהגרים באוניברסיטאות פשוט עצום, גם שיעור הישראלים גדל".

אתה נשמע אופטימי לגבי הכלכלה האמריקנית, אבל בכל זאת - היא עוד לא בריאה לגמרי.
"הצמיחה שם תהיה איטית יותר, אבל קיים מגוון רחב של תעשיות שמניעות את הכלכלה, היא לא מותנית בדבר אחד: מגזר ההייטק פורח בניו יורק ומחליף קצת את וול סטריט. האמריקנים מתחילים להיות עצמאים בתחום האנרגיה, ומתחילים אפילו להיות יצואני אנרגיה. היופי בארה"ב, לעומת אירופה- הוא היזמות. הכל מתחדש: תעשיות גדלות, שיעור הצמיחה, עסקים קטנים שגדלים - זה מניע את הכלכלה, וזה היופי פה.

"בכלל, אני מאוד מאמין בכלכלה הזו: זה מודל שמאוד מוכיח את עצמו - יש הרבה מקום לעסקים קטנים וליזמה מקומית: אנשים לא יושבים ומחכים שקונצרן מכוניות ישכור עובדים הם מקימים בעצמם, יוצרים אותו. מנהטן היא דוגמא מדהימה: ההייטק שם היה כלום לפני 4-5 שנים. פתאום יש אזורים שלמים שעוסקים בזה, ויש בהם מאות סטארט-אפים. העיר מעודדת אותם לכך. נוצרה אוכלוסייה של מהנדסים ומתכנתים צעירים".

ועדיין, יש איומים על הכלכלה הגדולה בעולם.
"האיום הכי גדול מבחינה כלכלית, זה כמובן סין. הבעיה העיקרית היום בארה"ב זה המעמד הבינוני- נמוך, שלא משתלב בכלכלות המסורתיות, שעברו לסין. מעמד הביניים נשחק - העבודה הולכת לבעלי השכלה, והתעשיות המסורתיות נשחקות. אלו שנפלטו מהעבודה, אנשים מבוגרים יותר - קשה להם לחזור".

איך יתשלבו המעמדות האלו שנפגעים מהמגמה?
"ההתפתחות של ההייטק תשפיע גם עליהם: אם העסקים האחרים מצליחים כלכלית, הם יצטרכו את כל מה שמסביב - מלונות, בתים, חקלאות - זה יחלחל מטה. תחומי ההייטק, הבריאות, האנרגיה התקשורת, המדיה והבידור כל אלו צומחים ומושכים את כל מה שמאחורה".

אבל זה מה שיגדיל את הפערים בין האזרחים.
"הפערים גדלים ויגדלו, זה נכון. אבל זה לאו דווקא בא על חשבון מישהו אחר. צריך להסתכל על המעמדים הנמוכים-בינוניים, ומצבם רק משתפר".

אחד הסיפורים הגדולים כיום בבורסות הוא צניחת מחיר הנפט. איך אתה מרגיש את זה בארה"ב?
"קח לדוגמא את טקסס. יש שם המון תעשיות נפט: בירת האנרגיה היא יוסטון שם, במשבר האחרון, 75% מהכלכלה היה אנרגיה, היום, זה 35% בלבד. זה לא קצת כמובן, זה עדיין המקום שהכי מושפע מסקטור האנרגיה. המדינה הזו צמחה ב-25% בעשור האחרון, כשעשור לפני זה הצמיחה עמדה על 35%. מדובר במאות אלפי מקומות עבודה חדשים. השנה, צופים לראשונה עליה קטנה בלבד, אבל לא פיטורים.

"ירידת מחיר הנפט פוגע בתעשיות החדשות של האנרגיה בתחום הפצלים, והקידוחים, המחיר הזול מוציא אותם מהמשחק. מתבצע תהליך של קונסולידציה: החברות הגדולות סוגרות את הקטנות, ומעבירות אותן למשרדים גדולים יותר. מפטרים מהנדסים מבוגרים, בני 50-60, ומשאירים את הצעירים - בשכר נמוך יותר. זה תהליך שבהחלט רואים אותו. הדבר ידחוף את הוותיקים באנרגיה לחפש אלטרנטיבה. זה כמובן עצוב לראות את זה, אבל זו בעיה גלובאלית".

בעבר אמרת שמחירי הדירות בארץ הן בועה, איך אתה רואה כעת את המצב?
"הנדל"ן בישראל הוא לדעתי אחת הבועות הגדולות בעולם. יש בישראל 2 בעיות גדולות: צד ההיצע: קרקעות וכו' מדברים על זה, אבל לא עושים מספיק בנושא. בעיה אחרת לדעתי היא התרבות שלנו, שנהייתה ספורט לאומי - לקנות דירות. עם ישראל משתמש ברוב החיסכון שלו לנדל"ן, קונה דירה שניה, לוקח משכנתא.. אנשים חושבים שהמחירים יעלו לנצח".

אתה יכול לפרט על 2 הבעיות האלו?
"לגבי ההיצע, קח את יוסטון לדוגמא: כשהחלה התאוששות בכלכלה, במכה אחת החלו לבנות אלפי יחידות דיור. מהרגע שאתה קונה קרקע, תוך שנה וחצ- שנתיים יש לך דירה, כולל התכנון וכולל הכל. זה שוק משוכלל, שמגיב מאוד מהר לדברים האלה. לגבי ריצת הישראלים לקניית דירות - בנסיון של 25 שנה: בועות הדוט.קום, הנדל"ן, הקלינטק - כל בועה סופה להתפוצץ. למחירים בארץ אין שום קשר הגיונ, במיוחד כשמשקללים את מספר המשכורות שצריך לכך. קח את ת"א כנכס להשקעה: מקבלים היום 2% תשואה, עם שיפוצים ותיקונים זה אפילו פחות מכך, זה מחיר יקר מדי. מי שקונה היום דירה לא עושה את זה בשביל בשביל 2% תשואה, אלא רק כי הוא חושב שזה יעלה".

יש בזה הגיון: ת"א מוגבלת בגודלה, ויותר ויותר אנשים רוצים לגור בה.
"אם ישחררו דירות גם בפריפריה, זה ישפיע על ת"א. השוק זה לא רק שדרות רוטשילד. השאלה היא לגבי האלטרנטיבה. אם בפריפריה הדיור יהיה משמעותית זול יותר - ירידת המחירים תגיע. אם דירה בראשל"צ תעלה חצי מהמחיר בת"א, כולם כבר יחשבו אחרת לגבי כדאיות מגורים בת"א, ולבסוף המחירים ירדו גם שם".

אילו שינויים יטיבו עם מגזר הנדל"ן בארץ?
"אני חושב שצריך להתחיל לבנות להשכרה: סקטור מסודר להשכרה, כעסק: לא רק אנשים פרטיים שמשכיר לסטודנטים, אלא 'מפעל שלם' להשכרה. אני מחזיק 17,000 יחידות דיור עם תפעול, עובדים, זה עסק מניב. בישראל זה פשוט לא קיים. כשהדבר מוגדר כעסק ומתנהל כמו עסק, יש גם הוגנות לבעלים, במידה ולא משלמים לו, וגם הדיירים מקבלים חוזים מאוד הוגנים, סטדנטריים, עם הזכויות שלהם, שורת תחזוקות שהבעלים חייב לתת להם, וכו'. על פני השנים היו רעיונות לעשות את זה בארץ, אבל זה מעולם לא קרה".

פישמן קורא לשינוי בשוק הנדל"ן בישראל, ותומך בהגדרת כללי המשחק: "יש סקטור באמריקה (הנדל"ן) שעובד עשרות שנים בצורה מעולה. זה לא סקטור קטן, כ-36% מהאוכלוסייה משכירה בארה"ב. מגדירים שם מהי דירה, מה הגודל המינימלי שלה, גודלו של חדר, הימצאות חלונות, יחידת מיזוג בלי כל אלו זה פשוט לא נחשב דירה - וזה בא לטובת הדיירים. עם זאת, התיקון צריך להיות לא רק חוקי, אלא גם כלכלי עם תמורה ליזם. התיקון צריך לבוא לשני הצדדים: לא רק מה אסור, אלא גם מה מותר. המודל הזה פועל באמריקה עשרות על עשרות של שנים - וצריך להעתיק את המודל הזה, אין צורך להמציא את הגלגל מחדש".
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של תחום הנדל"ן וקבל מידע למשקיע וחדשות מהארץ ומהעולם
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

39 תגובות ב-24 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
24 מוטי 12/01/2016 17:02 כל עוד אין פיקוח על רווחי השכירות, ההשקעה והסיכון משתלם (ל"ת)
23 גק 12/01/2016 13:02 מתי הזוגות הצעירים יתחילו לשמוח ?
פישמן: "מחירי הדירות בישראל הם אחת הבועות הגדולות ביותר כיום בעולם"
22 בישראל התשואה 3% 12/01/2016 00:54 בארה"ב התשואה 8% על דירה להשכרה
דני פישמן תגלה את האמת .... אם יוכפלו מחירי השכירות בישראל, ייוקמו גם בישראל מקבצי דיור להשכרה כמו בארה"ב ... בינתיים הישראלים קונים כמו משוגעים מקבצי דיור להשכרה בברצלונה, בברלין ובארה"ב ... בקרוב, המחסור בדירות להשכרה יגרום להכפלת מחירי שכ"ד בישראל ואז דני פישמן יבנה מקבצי דירות להשכרה בישראל
דוד 12/01/2016 10:11 הנתונים שלך לא נכונים
תשואה של 8 אחוז זה רק במקומות נידחים שאפשר להשוות אותם לטבריה ויש בהם סיכון של שוכרים בעתיים .בניו יורק התשואה היא 4 אחוז ברוטו והבעלים משלמים את כל מיסי העיריה והם לא נמוכים לכן הוא נשאר נטו עם 2.5 אחוז כמו בתל אביב. תבדוק בGLOBAL PROPERY GUDE בגוגל
בקרוב המחאה הבאה 14/01/2016 00:07 תלמד על הרווחיות של חברות הנדל"ן מחו"ל המגיסות בישראל
הישראלים משקיעים מיליארדים ברכישת מתחמי דירות להשכרה בחו"ל ... התשואה שמציגים חברות הנדל"ן מחו"ל המגייסות מיליאדים בבבורסה בתל אביב הם פנטסטיים ... רק מטומטם ימשיך להשקיע בדירות להשכרה בישראל ...
21 קורא בין השורות 11/01/2016 19:12 שימו לב לאינטרסים
לאדון פישמן הנכבד יש אינטרס מובהק שאנשים ימכרו את הנדלן שלהם בארץ וישקיעו בחברה שלו בארהב.לכן הוא מנסה להפחיד עם סיסמאות לגבי הבועה הכי גדולה בעולם.הוכחה פשוטה? בכל הערי בירה של המדינות הגדולןת התשואה היא 2 אחוז וגם פחות מכך ובטח ובטח במנהטן שהוא מדבר עליה(לונדון פריז מוסקבה וכו,) ואגב המחירים של הדירות מחוץ למעגל של "לב תל אביב"-( מה שמתחיל מרוטשילד ועד פארק הירקון ודרך נמיר במזרח,)ואני מתכוון דרום תל אביב חולון בת ים פתח תקווה והלאה הם תמיד חצי מהמחיר במרכז תל אביב .תבדקו.
20 יוסי 11/01/2016 14:13 זה לא נורא אם יתרסק.מפני שאנחנו משלמים מיסוי גבוהה. זה (ל"ת)
19 TZRJ 11/01/2016 14:02 דני פישמן תותח
האיש תותח עם קבלות .
18 וואצ'ר 11/01/2016 12:37 ביום שתתפוצץ הבועה הלא מוסרית הזו ארקוד ברחובות. (ל"ת)
בקרוב המחאה הבאה 14/01/2016 00:08 על מה תרקוד ... על האבטלה שתהיה בישראל (ל"ת)
17 avi 11/01/2016 12:26 כתבה מוזמנת- ראו הכותרת ותבינו,מדוע הדוד סם? הוא ישראלי (ל"ת)
16 שש 11/01/2016 12:17 יצא טל מוסרי (ל"ת)
15 עדי 11/01/2016 11:51 מה הוא כבר מבין?
כותרת בשביל לפוצץ כתבה...
יקי 11/01/2016 13:11 ראו את קרן תמיר נדלן (ל"ת)
דוד 12/01/2016 10:06 כן תשואה של 14 אחוז בחמש שנים בהחלט "מרשים" (ל"ת)
14 אלעד 11/01/2016 11:46 בועה שיוצרים אותה המשקיעים יחד עם התקשורת (ל"ת)
13 יאיר 11/01/2016 11:41 יעשו לך מה שעשו לסקטור הגז.ימשכו אותך להשקיע ואחרי
שתשקיע עשרות ומאות מליונים בבניה להשכרה, ישנו את הכללים ואתה כבר לא תשיג את התשואה שחשבת שתשיג, או שבכלל תפסיד מהעיסקה. לכן תתמקד בארה"ב ובאירופה ועזוב את המדינה הזו והרגולטורים הקנאים שלה.
12 תום 11/01/2016 11:35 ראש ממשלה עלוב שבטח מחכה לקריסה ואז יקנה הוא ומשפחתו (ל"ת)
11 אלי 11/01/2016 11:32 משוה ארץ ענקית כמו אמריקה לישראל? תשוה לרצועת החוף
באירופה בים התיכון ותבין כמה שזול פה. אנחנו חיים בריביירה של מזרח הים התיכון.
10 ג'רי 11/01/2016 11:01 ראיון מעניין מאוד (ל"ת)
9 ישוע 11/01/2016 10:59 מסכים. אבל עדין למה מחירי הדירות לא יורדים זה שנים? (ל"ת)
8 אבי 11/01/2016 10:48 הכול מתרסק התרחקו מדירות כמו מאש מתווך מהשטח זה מתפוצץ
מתווך מהשטח הכול יורד שלושים אחוז ולא מוכרים מלא שלטים ואין מכירה זה כבר מתפוצץ התרחקו כמו מאש מדירות זה יפול חזק יותר ראו הוזהרתם גם הקבלנים אומרים לי את זה בסתר הכי אמיתי אני רואה מהשטח יש שלושים אלף דירות לא מכורות מאה אלף בבניה מיתון רבית תעלה מחיר למשתכן מטרה ועוד יש המון הכול מתרסק והיה יותר לברוח מדירות יפול עד חמישים אחוז מה שיקנה שם המון כסף על קרן הצבי ואני הכי רציני ומאוד אזהרה לכם ורצינית הזהרו לכם רואה הכול מהשטח אל תאמינו לשמאים ולקבלנים ולאנטרסנטים למינהם יפילו אותכם בפח זה מה שהם רוצים שתקנו ראו הוזהרתם המתווך
בקרוב המחאה הבאה 14/01/2016 00:09 תמשיך לשכנע אולי פעם תגיע גם אתה לדירה (ל"ת)
7 מהבאסטה של העגבניות 11/01/2016 09:51 ירידת מחירי דיור ומיתון באים ביחד ואין לבחור (ל"ת)
6 ריבית 11/01/2016 08:58 הריבית תעלה ואז...
מחירי הדירות ינשרו כמו עלים בסתיו!!!
בקרוב המחאה הבאה 14/01/2016 00:10 הריבית בעולם תמשיך להיות בסביבות 0
בנק ישראל הודיע שעד סוף 2016 הריבית תישאר 0.1% ... בארופה הריבית שלילית ... בארה"ב רק חולמים על עליות ריבית
קלקלן 11/01/2016 12:20 מדקלם את סיסמת הריבית בלי להבין, אם הריבית תעלה לגובה
שיגרום לירידת מחירי הדיור הדאגה שלך תהיה לא רכישת דירה אלא מקום העבודה שלך.
בינתיים 12/01/2016 09:06 בינתיים הדאגה שלי היא רכישת דירה
לך בטח יש
5 אזרח 11/01/2016 08:52 כתבה של מבין.וגם עושה. (ל"ת)
4 יוסי 11/01/2016 08:45 אין עשן בלי אש,היום למעלה מחר למטה ,אל תמהו למכור
גם אם קיימת ירידת מחיר הנדל"ן לאורך השנים תמיד עולה אז שנתיים שלוש ירד ואז ימריא שוב מעלה
3 יורם 11/01/2016 08:42 כאן זה לא ארה"ב,יש עלייה מוגזמת של מחירים אולם
כולם מבינים שהמחירים יורדים אבל להגיד בועה ושכל הסיפור עומד להתפוצץ ניראה לי מוגזם מידי,לא מאמין שחירי הדירות יפלו מעל 15 אחוז
xx 11/01/2016 09:50 סילחו ליורם הוא קנה דירה (ל"ת)
מבין עניין 11/01/2016 08:47 לא הגזמת..אולי 30 (ל"ת)
שש 11/01/2016 09:51 סלחו ליורם הואקנה דירה (ל"ת)
שלום 11/01/2016 12:36 תסלחו ליורם אבל לא לשלום
שלום קנה 4 דירות ואם יהיה דירה בשקל יקנה תחמישית
2 דוד 11/01/2016 08:39 מישהו מרגיש שבשבועיים האחרונים כולם כבר מדברים על ירידת
בועה וכדומה,השיח השתנה וניראה כאילו כולם כבר הסכימו שהמחירים יורדים,השאלה בכמה והאם עכשיו זה הזמן לצאת מהשוק
צוות קרקע 11/01/2016 15:43 שנים שמדברים על בועה וירידות, הבעיה היא בשכר הנמוך
נדלן תמיד עולה (נומינלית) אבל השכר נשאר קפוא בשנים האחרונות ולכן הקושי ברכישת דירה וחוסר הסיכוי לירידת מחירים כי אלה מחירים ריאליים. כדי להוזיל האוצר צריך לחלק מתנות לחלק מהציבור על חשבון כלל משלמי המיסים.
1 יש עתיד 11/01/2016 08:36 בועות בסוף מיתפוצצות אחת אחר השנייה
ולנו יש זמן לדמור כסף ליום הזה ורק אז לקנות נדל"ן.
בקרוב המחאה הבאה 14/01/2016 00:12 אפילו "יש עתיד" שינתה את השם ל"אין עתיד" (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.