לא תאמינו מה קבוצות הרכישה דורשות מכחלון וגלנט

פורום קבוצות הרכישה העביר מכתב לכחלון בו נטען שתכנית מחיר למשתכן תפגע בתמהיל הדירות ובמגוון התכנוני
 |  (7)
נדל"ן, צילום: Getty images Israel
קבוצות הרכישה נאבקות על מקומן במכרזי קרקעות המדינה ופנו לשר האוצר משה כחלון ולשר הבינוי יואב גלנט במכתב הדורש להכלילן בתכניות להוזלת מחירי הדירות. 
"לאור העובדה שמנגנון קבוצות הרכישה ועמותות הרכישה מהווה כבר עתה, בתנאים הנוכחיים ולפני השינויים המתוכננים, גורם פעיל בהפחתת עלות הדירות, ואשר ההוזלה היא האינטרס העליון שלו, הרינו מבקשים להיפגש איתך ועם יועציך בהקדם האפשרי, במגמה להשתלב במאמצים אותם הינך מוביל להוזלת מחירי הדירות, ולסייע גם באמצעות המנגנונים ושיטות הפעולה שלנו", אמרו ישראל זעירא, יו"ר פורום מארגני קבוצות רכישה באיגוד לשכות המסחר ומוטי פלד, סגן יו"ר פורום מארגני קבוצת הרכישה בארגון, במכתב.
 
לדבריהם, "מאחר שכבר במצב הקיים כיום כמחצית מהיחידות במסגרת הסכמי הגג לשיווק, ששיווקה רשות מקרקעי ישראל, נרכשו על ידי קבוצות רכישה (בין השאר בחריש, בכרמי גת ובראש העין), ברצוננו להציע, כי במקביל למכרזי מחיר למשתכן, המכוונים להוזלת עלות הדירה מחד, אך פוגעים מאידך בתמהיל הדירות, במגוון התכנוני, ואף בהכנסות המדינה משיווק קרקעות, הרי שיש לקבוע כי לפחות מחצית היחידות לשיווק קרקעות ישווקו במסגרת מכרזים לקבוצות רכישה ועמותות בניה בלבד. יוזמה כזו תאפשר המשך ההוזלה של מחירי הדירות בעשרות אחוזים מחד, וללא צמצום הכנסות מדינה ופגיעה בתמהיל ובתכנון ובעיקרון שוק חופשי מאידך".
בפורום קבוצות הרכישה מסבירים שעל-פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, למעלה מ-30% מעסקאות הדיור החדשות למגורים מתבצעות באמצעות קבוצות רכישה ועמותות בנייה, אשר לדבריהם מצליחות להוזיל בעשרות אחוזים את מחירי הדירות ביחס לעלותן אצל יזם. 
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  הבנקים לא נותנים מימון לקבוצות רכישה (ל"ת)
  א 04/07/2015 23:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  דירה להשקעה עם שותף - חפשו בגוגל ותרחיבו אופקים (ל"ת)
  דירה להשקעה עם שותף 03/07/2015 09:34
  הגב לתגובה זו
  2 29
  סגור
 • תודה על ההפניה. שווה מחשבה. (ל"ת)
  מעניין 03/07/2015 12:07
  הגב לתגובה זו
  2 70
  סגור
 • 4.
  קבוצות רכישה זה לא פרטיים? זה נהיה חברות בניה בשם אחר (ל"ת)
  ענבל 02/07/2015 17:58
  הגב לתגובה זו
  16 0
  סגור
 • 3.
  חוצפנים..מחיר למשתכן טוב יותר מקבוצת רכישה,ובטוח יותר (ל"ת)
  רוצים להרויח מתווך 02/07/2015 16:27
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 2.
  חחחח בינתיים מתנפלים בכל מחיר ובכך פוגעים ברוכשים
  יוגב 02/07/2015 16:12
  הגב לתגובה זו
  7 0
  קבוצת רכישה במצב הנוכחי של מחירי הקרקע היא קטסטרופה.. לר בטוח שתפקידם להוזיל אלא לקחת שליטה כמנהל הקבוצה עם דמי עמלה מובטחים מראש ..
  סגור
 • 1.
  חחח בדיחה.
  ירון 02/07/2015 15:03
  הגב לתגובה זו
  8 0
  קבוצות ועמותות הרכישה אחראיות לא פחות מהממשלה ומהקבלנים בעליית מחירי הדיור. כל טמבל מארגן קבוצת רכישה, חוטף את הקרקע במחיר מופקע מהמדינה מתוך טענה שניתן יהיה להוזיל עלויות לאחר מכן בבנייה, דבר שלא קורה בד"כ שהרי אז מגיע הקבלן ונלחץ לעבוד במחיר לא ריאלי ומחיר הדירה רק עולה. זאת הרי הסיבה שלא מתחייבים שם על מחיר סופי. אגב, מארגנים רבים גוזרים את הקופון שלהם לאחר הרכישה המאורגנת של הקרקע ו...אחרינו המבול..
  סגור