לאחר 20 שנה: אושרה בעיר הזאת בניית 720 דירות מתוך 3,200 מתוכננות

עיריית חיפה קידמה תחילה תכנית להקמת אלפי יח"ד בדרום העיר, לאחר התנגדויות התושבים הגישה בעצמה התנגדות
 |  (3)
נדל"ן, צילום: Getty images Israel
לאחר יותר מ-20 שנה מאז החלה עיריית חיפה לקדם תכנית לפיתוח מורדות לינקולן ביער, אושרה לראשונה תכנית מפורטת לחלק מהמתחם. האישור שניתן הוא לתכנית חפ/2185/א, שפוצלה מתוך התוכנית הכוללת במתחם, והיא נוגעת לבנייתן של 720 יח"ד, כולל מרכז מלונאי בשטח של כ-18 דונם. עוד בתכנית – איחוד וחלוקה, הקצאת שטחים ציבוריים בהתאם לצרכי השכונה, הסדרת התחבורה אל מערך הדרכים העירוני וכו'.
מורדות לינקולן היא שכונה שבה מתוכננות להקמה כ-3,200 יחידות דיור. בתחילה העירייה קידמה את הקמתה, אולם מאוחר יותר, בעקבות ההתנגדויות הרבות שהיו בחלק העליון של התכנית, הגישה בעצמה התנגדויות לקידום התכנית.
התכנית היא לפיתוח אחת מהעתודות החשובות והאטרקטיביות של חיפה במורדות הדרומיים של העיר, מעל האצטדיון החדש ושכונה הנבנית בסמוך לו, למול מרכז מת"מ. הקרקע מיועדת לבנייה עשרות בשנים אולם היה צורך לשנות ולהתאים התכנון לתכנון מודרני וקיים תוך הרחבת שטחי הציבור, השטחים הירוקים, ובנייה לגובה. התכנית מתוכננת על ידי האדריכל פרופ' יגאל צמיר וצוות משרדו מזה שנים לא מעטות, יחד עם העירייה והועדה המחוזית, בעלי השטח הינם בעלים פרטיים רבים וחברות גדולות, ומתוך השטח מאות יחידות בבעלות מינהל מקרקעי ישראל.
למרות התארכות התכנון של השכונה, לפני מספר חודשים הואצה התקדמות התכנית, לאחר שהוועדה להשלמת תכנית (הוועדה המחוזית חיפה) החליטה לאמץ את הטיעון שהציעו היזמים בחלק התחתון של התכנית (דרום מערב לדרך פרויד), המיוצגים על ידי משרד עוה"ד צבי שוב, וקבעה כי התכנית כולה תפוצל ל-3 תכניות שונות שיקודמו בנפרד. באמצעות החלוקה הזו ניתן יהיה לקדם את החלק התחתון מתחת לדרך פרויד, של בניית 720 יחידות הדיור עליו אין מחלוקות, והוא בהתאם לתכנית העירייה, והחלקים שבמחלוקת יטופלו בנפרד.
בהתאם לכך אישרה הוועדה לקדם את הקמת החלק התחתון בפרויקט כתכנית עצמאית למתן תוקף, והעניקה לו את השם "מתאר חפ/2185/א –  מתחם איחוד וחלוקה 2 ומלונאות מדרום מערב לדרך פרויד".
לדברי עו"ד צבי שוב, ממשרד עוה"ד צבי שוב, המתמחה בתכנון ובניה ומקרקעין, והמייצג את היזמים בחלק התחתון של תכנית מורדות לינקולן, "אני שמח שלאחר תקופה ארוכה ניתן יהיה להתקדם עם התכנית. ברור לכולם שבמצוקת הדיור של היום, אין טעם לעכב עוד שנים תכנית כה גדולה, כשאפשר למצוא פתרונות יצירתיים ולאפשר בניה בחלקי תכניות שאין עליהם הרבה מחלוקות. במידה והוועדה היתה שולחת את התכנית כולה לתכנון מחדש היה לוקח עוד שנים עד שניתן היה לקדם בה בניה, ובינתיים מצוקת הדיור רק הולכת וגוברת".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  יונה יצא גבר
  יזם נדלן 23/06/2015 12:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי 20 שנה שבהם אנחנו היזמים מוכרים באיינטשטיין 4 חדרים ב4. 2 מיליון סוף סוף יהיה ירידה במחירי הקרקעות
  סגור
 • 2.
  גם בקרית מלאכי באחוזת רוטנר אותו סיפור
  שאפיק 23/06/2015 10:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  משנת 93' התב"ע מוכנה ורק עכשיו אישו 220 יחידות דיור מתוך 3500 פשוט ביזיון
  סגור
 • 1.
  להחליף חברי ועדה וראש עיר אימפוטנטים (ל"ת)
  בביצועיסטים 23/06/2015 09:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור