אושרה להפקדה שכונת ענק בצריפין - כמה דירות היא תכלול?

הוועדה המחוזית אישרה להפקדה תכנית בנייה שתכלול מבנים בגובה של 6 עד 14 קומות וכן מבני תעסוקה
 | 
נדל"ן, צילום: Getty images Israel
הועדה המחוזית מרכז של משרד הפנים הפקידה היום את תכניתה של רשות מקרקעי ישראל לשכונה הנמצאת בחלקה הצפון מזרחי של העיר ראשון לציון, בשטח בו שוכן המחנה "צריפין.  השכונה תכלול 4,000 יח"ד.
מתחם צריפין בכללותו מתוכנן ומקודם ע"י רשות מקרקעי ישראל. אישור הוועדה המחוזית מהווה את הסנונית הראשונה המבשרת את פינוי מחנה צריפין במסגרת החלטת הממשלה בנושא העתקת בסיסי צה"ל לדרום הארץ וייעוד השטח המתפנה למגורים.
התכנית מציעה הקמת שכונה עירונית המשלבת בין בניה רוויה בצפיפות גבוהה ובבניה מרקמית משולבת באזורים ירוקים פתוחים נרחבים המכילים מבנים בעלי ערך היסטורי המיועדים לשימור, ואזורים נרחבים הכוללים עצים לשימור משולבים במרקם הבנוי והיוצרים שצ"פים מקומיים.
הבינוי מאפשר חללים פנימיים ירוקים ומעברים להולכי רגל היוצרים סביבה שקטה ונעימה למגורים. הבניה המרקמית מציעה מבנים בגובה של 6 קומות ועד 14 קומות. לאורך רחוב ירושלים הוגדרה בניה גבוהה הכוללת קומה מסחרית ומעליה 14 קומות למגורים באזורים מסוימים 25 קומות לתעסוקה.
25% מכמות יח"ד בבניה הרוויה מוקצות ליח"ד קטנות עד 75 מ"ר. ייחודה של השכונה החדשה הוא במיקומה על הגבול המזרחי של העיר ביצירת דופן בינוי חדש המהווה שער כניסה חדש לעיר מכיוון כביש מס' 44.
דוד אמגדי, מנהל התכנון במרחב עסקי מרכז, ציין כי "התכנית מציעה היקף גדול של יחידות דיור בלב אזורי הביקוש. במסגרת פינוי מחנות צה"ל מתחם זה הוא אחד הראשונים המתפנה ומהווה ניצול טוב יותר של שטחים שהיו בידי הצבא במשך שנים לטובת הגדלת היצע יחידות הדיור באזורי הביקוש".

חברה מתכננת ומנהלת עבור רשות מקרקעי ישראל: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה