10 מוקדי הנדל"ן לעשירים המזנקים בשנה החולפת - היכן מדורגת תל אביב?

אתר ה-CNNMoney דירג את מוקדי נדל"ן היוקרה המזנקים בשנה החולפת - היכן עלו המחירים 14%?
 | 
פנטהאוז דירת יוקרה, צילום: Getty images Israel
מחירי הדירות בתל אביב ממשיכים לנסוק – לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מחירי הדירות בעיר הגדולה עלו ב-6.55% ב-12 החודשים שהסתיימו ברבעון הראשון של 2015. בסך הכול עלו מחירי הדירות בעיר, לפי הלמ"ס ב-109% מאז שנת 2008. אתר ה-CNNMoney דירג את תל אביב כאחת מערי נדל"ן היוקרה אשר רשמו את עליית המחירים הגדולה ביותר ב-12 החודשים האחרונים.
במקום הראשון נמצאת סן פרנסיסקו עם עליית מחירים של 14.3%. הסיבה לזינוק היא תעשיית ההייטק המתפתחת בעמק הסיליקון הסמוך. המחיר החציוני למחיר המבוקש לנכס מגורים בעיר עומד על יותר ממיליון דולר.

במקום השני נמצאת בנגאלור, אשר בהודו עם עליית מחירים של 13.6%. גם כאן זינוק המחירים נובע מהמתעשרים החדשים של עמק הסיליקון ההודי. מספר המיליונרים בעלי הון של למעלה מ-30 מיליון דולר בעיר צפוי להכפיל את עצמו בעשור הקרוב.

מיאמי, פלורידה מדורגת במקום השלישי עם עליית מחירים של 12.2% - משקיעים רבים ממדינות בעייתיות פוליטית, דוגמת ונצואלה, מגבירים את הביקוש לבתים בעיר. בנוסף, רוכשים מבוססים מהחוף המזרחי חזרו לרכוש בתי נופש במקום.

במקום הרביעי ממוקמת ונקובר, קנדה עם עלייה של 11.8% במחירים – עליית המחירים מבוססת כמעט כולה על הון של משקיעים סיניים והתושבים המקומיים החלו לדרוש שיוטלו מגבלות על רוכשים זרים כדי להרגיע את השוק.

ג'קרטה, בירת אינזונזיה, מדורגת במקום החמישי עם עליית מחירים של 11.2%, זאת בעקבות הצמיחה הכלכלית המשמעותית של מדינת הענק – אוכלוסייה צעירה ומבוססת עוברת לתוך הערים הגדולות ומובילה לעליית מחירים.

במקום השישי נמצאת תל אביב עם עליית מחירים של 10.2% - ב-CNNMoney מסבירים שמחירי הדירות בעיר יותר מהכפילו את עצמם ב-5 השנים האחרונות, הודות לביקוש חזק מישראלים ומשקיעי חוץ. "הביצועים של שוק נדל"ן היוקרה בתל אביב מהיר יותר מאשר בשאר ישראל והביקוש הרב, יחד עם מלאי הדירות הקטן בעיר הצפופה מנפח את המחירים. עליית המחירים נובעת בין היתר גם מתעשיית ההייטק המקומית המשגשגת".

טוקיו בירת יפן מדורגת במקום השביעי עם עליית מחירים של 8.1%, הנובעת בעיקר ממטבע הין החלש המושך לעיר משקיעי חוץ. בחברת ברוקראז' הנדל"ן Knight Frank מסבירים כי ניתן להשיג תשואות גבוהות בעיר וכי עדיין מדובר בעיר עם שוק נדל"ן שמוערך בחסר.

במקום השמיני נמצאת דבלין, בירת אירלנד עם עליית מחירים של 8% - העיר מבצעת ריבאונד מחירים לאחר קריסה של עשרות אחוזים שספגה במשבר הכלכלי העולמי של 2008. הכלכלה האירית צפויה לצמוח 3.9% ב-2015, קצב כפול מהתחזית המקורית. ההתחזקות הכלכלית מושכת לעיר משקיעים מחו"ל, כאשר רבים רוכשים דירה עבור ילדיהם במטרה שיילמדו באחד ממוסדות הלימוד הגבוהים המצוינים שבעיר.

לוס אנג'לס, העיר השנייה בגודלה בארצות הברית, נמצאת במקום התשיעי עם עליית מחירים של 8% . ביטחון הרוכשים גדל לאחרונה ושכונות יוקרה דוגמת בברלי הילס רושמות את עליית המחירים הגדולה ביותר.

במקום העשירי ממוקמת סידני, המרכז הכלכלי של אוסטרליה, עם עליית מחירים של 7.4%. הריבית הנמוכה, המחסור בבתים והביקוש החזק לנדל"ן בקרב משקיעים זרים מממשיכים להזניק את המחירים בעיר. בשנים האחרונות הכלכלה האוסטרלית נהנית משגשוג כלכלי בעקבות כרייה של אוצרות טבע, אשר ברובם מיוצאים לסין.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה