"שתיקת כחלון בשבוע האחרון מזיקה מאוד לשוק הנדל"ן המקרטע"

כך אמר שמאי המקרקעין ארז כהן. "יש פוטנציאל של כ-550 אלף דירות באזורי הביקוש, צריך תכנית מקיפה"
 |  (16)
משה כחלון נדל"ן, צילום: לילך צור; פלאש 90
״לאחר ההצהרות המזיקות של הטלת מס רכישה על משקיעים וקיבוע דמי השכירות של שר האוצר משה כחלון, יש בשבוע האחרון שתיקה של ״אי אישור״ ו״אי הכחשה״ שמזיקה שבעתיים לשוק הנדל"ן המקרטע בלאו הכי", כך אמר היום השמאי ארז כהן.
כהן מסביר כי הרוב המכריע של המשקיעים מתכוונים בשנה הקרובה, ובכלל, לשבת על הגדר - "זה יגרום לעליות מחירים נוספות באזורי הביקוש, עקב המחסור בדירות ובאופן אבסורדי לתיקונים משמעותיים של מחירי השכירות כלפי מעלה, מה שיגרום לנזק משמעותו ביותר דווקא לאותו קהל שכחלון התכוון לסייע בידו".
לדבריו, גם העלאת נושא המיסוי למשקיעים מהווה התערבות בוטה ביותר בשוק חופשי ותגרום הן למשקיעים ישראלים והן למשקיעי חו״ל למשוך את ידיהם מהשוק הישראלי ולהעדיף להשקיע בשדות זרים מעבר לים - "כיום חסרות בשוק הנדל"ן כ-110 אלף דירות, רובן המכריע באיזור הביקוש, ומספרן רק יאמיר ויעלה".
כהן טוען כי יש לצאת בתכנית לאומית מקיפה לפינוי בינוי - "יש פוטנציאל של כ-550 אלף דירות כאלה באיזור הביקוש לבדו, שביחס של 1 ל-4 ייבנו במקום כ-140 אלף דירות בשיכונים ותיקים שייהרסו. תכנית כזו תגרום למינוף חסר תקדים לא רק של שוק הדיור, אלא תמנף ללא תקדים את המשק הישראלי, תיצור רבבות מקומות עבודה חדשים, כולל למקצועות אקדמאים וטכנולוגים והיא כעת צו השעה לפני שיהיה מאוחר מידי".
תגובות לכתבה(16):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 15.
  יש להודות: אכלנו אותה -- אכזבה בת אלף !!! (ל"ת)
  סרנגוסטה 31/05/2015 09:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 14.
  כחלון הוא סוס טרויאני מטעמם של הטייקונים תשובה ומיימון
  נחום דבוש 29/05/2015 22:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה שהיה ידוע וברור לגבי קשריו ההדוקים, אך סמויים, של משה כחלון עם הטייקונים, מתברר כעת יותר ויותר.האג׳נדה של משה כחלון היא לדאוג לאינטרסים של הטייקונים: קובי מיימון, יצחק תשובה ושות׳.. כל הסיפור של הקמת ״מפלגת כחלון״ זאת היא הרי קנונייה של הטייקונים שרצו להשיג לעצמם מפלגת ״לשון מאזניים״ ובעזרתה לסחוט את ממשלת ישראל.זהו בדיוק מה שקרה, לביבי הרי אין אפשרות להקים קואליצייה בלי כחלון, ולכן הוא נכנע כעת לכל הדרישות של הטייקונים; אבל זאת רק ההתחלה, כי לטייקונים יש תיאבון גדול....לכן אל תתפלאו אם כחלון יאפשר לטייקונים גישה נוחה לכספי הפנסיה שלכם, על מנת לסכן אותם בהרפתקאות נדל״ן הזויות, אל תתפלאו אם משה כחלון יפשיר עבור הטייקונים את קרקעות המדינה ויתן להם הרבה זכויות, אל תתפלאו על כך שהוא מאפשר להם לעמוד בראש מונופולים על חשבון אוצרות הטבע של המדינה.אם לא תתעוררו בזמן, תשארו בלי מכנסיים.. כי משה כחלון הוא ״שכיר חרב״, סוחר שווקים ערמומי שדואג לאינטרסים של נותני החסות שלו (דרך אגב, כמעט כולם מהאחווה הטריפוליטנית). לכן חייבים להשמיע קול, לנער היטב את משה כחלון, לערב את מבקר המדינה ומשטרת ישראל בחקירת כל השחיתות הזו המת
  סגור
 • 13.
  כחלון הרמאי עדיף שישתוק
  כלכלן 29/05/2015 16:58
  הגב לתגובה זו
  5 1
  מושחת שעבד על מאות אלפי אזרחים ובבחירות הבאות ימחק מהמדינה
  סגור
 • 12.
  יש בעיה עם ראשי רשויות שמטרפדים פרוייקטים פינוי בינוי ב
  אדיר 29/05/2015 10:39
  הגב לתגובה זו
  4 1
  בגלל סחטנות של המועצה עם דרישות מוגזמות מהיזם. אם כחלון באמת רוצה לקדם את הפרוייקטים החשובים הללו שהם היחידים שיצילו את מחירי הנדן והביקוש המאמיר, חובה על הממשלה לחוקק מיידית חוק שיתגמל רשויות שיבצעו פינוי בינוי לפחות בשני מוקדים בעיר ובמקביל לעצור כול תכנית פיתוח ותקציבים לעיר או מועצה שמטרפדת אותם.
  סגור
 • צודק - בחיפה במיוחד
  משה 03/06/2015 10:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העירייה נותנת לשכונות החוף להירקב.
  סגור
 • 11.
  בחרנו בך להוריד מחירי הדירות והשכירות מהר והרבה
  אל תאכזב את בוחריך 29/05/2015 09:22
  הגב לתגובה זו
  8 1
  אם נראה שהטיקונים בנדל״ן משפיעים עליך והמחירים לא יורדים חזק לא תבחר יותר
  סגור
 • 10.
  כחלון הוא סוס טרוייני של הטייקונים
  עמוס דור 28/05/2015 21:39
  הגב לתגובה זו
  1 5
  מה שהיה ידוע וברור לגבי קשריו של כחלון עם הטייקונים, מתברר כעת יותר ויותר.האג׳נדה של משה כחלון היא לדאוג לאינטרסים של הטייקונים: מיימון, תשובה ושות׳..כל הסיפור של הקמת ״מפלגת כחלון״ זאת היא הרי קנונייה של הטייקונים שרצו להשיג לעצמם מפלגת לשון מאזניים ובעזרתה לסחוט את ממשלת ישראל. זהו בדיוק מה שקרה, לביבי אין אפשרות להקים קואליצייה בלי כחלון ולכן הוא נכנע כעת לכל הדרישות של הטייקונים; אבל זאת רק ההתחלה, כי לאייקונים תיאבון גדול. לכן אל תתפלאו עם כחלון יאפשר לטייקונים גישה נוחה לכספי הפנסיה שלכם, על מנת לסכן אותם בהרפתקאות נדל״ן הזויות, אל תתפלאו אם כחלון יפשיר עבורם את קרקעות המדינה ויתן להם הרבה זכויות, אל תתפלאו על כך שהוא מאפשר להם לעמוד בראש מונופולים על חשבון אוצרות הטבע של המדינה.אם לא תתעוררו, תשארו בלי מכנסיים..כח כחלון הוא שכיר חרב, סוחר שווקים ערמומי שדואג לאינטרסים של נותני החסות שלו (דרך אגב, כמעט כולם מהאחווה הטריפוליטנית).חייבים להשמיע קול, לנער היטב את כחלון, לערב את מבקר המדינה ומשטרת ישראל בחקירת כל השחיתות הזו המתרחשת כעת לנגד עיננו.
  סגור
 • 9.
  את הכסף סופרים במדרגות
  אא 28/05/2015 18:10
  הגב לתגובה זו
  1 3
  תנו לו צ'אנס... רק לפני יומיים הוא נכנס לתפקיד.
  סגור
 • 8.
  כחלון לא קיבל רשות מהטייקונים לדבר....
  עמית ג׳רבי 28/05/2015 13:58
  הגב לתגובה זו
  5 3
  מה שהיה ידוע וברור לדבי קשריו של כחלון עם הטייקונים, מתברר כעת יותר ויותר.האג׳נדה של משה כחלון היא לדאוג לאינטרסים של הטייקונים: מיימון, תשובה ושות׳..כל הסיפור של הקמת ״מפלגת כחלון״ זאת היא הרי קנונייה של הטייקונים שרצו להשיג לעצמם מפלגת לשון מאזניים ובעזרתה לסחוט את ממשלת ישראל. זהו בדיוק מה שקרה, לביבי אין אפשרות להקים קואליצייה בלי כחלון ולכן הוא נכנע כעת לכל הדרישות של הטייקונים; אבל זאת רק ההתחלה, כי לאייקונים תיאבון גדול. לכן אל תתפלאו עם כחלון יאפשר לטייקונים גישה נוחה לכספי הפנסיה שלכם, על מנת לסכן אותם בהרפתקאות נדל״ן הזויות, אל תתפלאו אם כחלון יפשיר עבורם את קרקעות המדינה ויתן להם הרבה זכויות, אל תתפלאו על כך שהוא מאפשר להם לעמוד בראש מונופולים על חשבון אוצרות הטבע של המדינה.אם לא תתעוררו, תשארו בלי מכנסיים..כח כחלון הוא שכיר חרב, סוחר שווקים ערמומי שדואג לאינטרסים של נותני החסות שלו (דרך אגב, כמעט כולם מהאחווה הטריפוליטנית).חייבים להשמיע קול, לנער היטב את כחלון, לערב את מבקר המדינה ומשטרת ישראל בחקירת כל השחיתות הזו המתרחשת כעת לנגד עיננו.
  סגור
 • 7.
  כחלון לא היה קוסם ולא יהיה קוסם
  כשלון ענק בפתח 28/05/2015 13:42
  הגב לתגובה זו
  4 9
  כולנו ניווכח בעוד זמן לא רב כי השר משה כחלון הוא בסך הכל חסר יכולת לפתור את בעיית היצע הדיור.
  סגור
 • 6.
  shosh2000@gmail.com
  שוש 28/05/2015 13:36
  הגב לתגובה זו
  2 1
  כחלון אכזבה גדולה כבר מהתחלה,איך הוא החליט לא להתערב בעניין במונופול על הגז ? איך? זה ממש מקומם ,הוא הצהיר במפורש שהוא נגד מונופולים,אך כנראה בעד טייקונים ,אין הסבר אחר,בשבילי ובשביל אחרים שאני שומעת מפיהם את אותה אכזבה ,ועם התקשורת "בזק" נושמים לרווחה ,ימשיכו לגזול את הציבור, וכי למה לא . מקבלים גיבוי מלא מהממשלה
  סגור
 • 5.
  כן , כי הוא יודע איך לעבוד , בשקט ובנחישות
  כל הכבוד !!! 28/05/2015 13:35
  הגב לתגובה זו
  2 2
  וזה מטריד את האינטרסנטים והלוביסטים
  סגור
 • 4.
  צודק. רק פינוי בינוי זה הפתרון כי נגמרים השטחים במדינה (ל"ת)
  shafik 28/05/2015 13:20
  הגב לתגובה זו
  5 5
  סגור
 • 3.
  לא להאמין איך בשבוע אחד כחלון מתרסק בגלל חוסר אמינות..! (ל"ת)
  אבו עלי 28/05/2015 12:51
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • 2.
  הוא לא קוסם! (ל"ת)
  אני 28/05/2015 11:59
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 1.
  הוא עוד לא קיבל הוראות מפורטות מביבי (ל"ת)
  אחד 28/05/2015 11:57
  הגב לתגובה זו
  6 1
  סגור