חברה קבלנית מוכרת פלשה לקרקעות בשרון - ונתפסה

החברה זכתה במכרז להקמת 168 יחידות דיור ובנתה על שטח שלא הוקצה לה ע"י רשות מקרקעי ישראל
 |  (6)
בתים בבנייה, צילום: Bizportal
פלישה לאדמות מדינה - חברת רמי שבירו הנדסה, אשר זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל להקמת 168 יחידות דיור ברמת השרון, נתפסה לאחרונה ע"י מפקחי רשות מקרקעי ישראל כאשר היא חורגת מהקרקע שהוקצתה לה ופולשת לאדמות המדינה. החברה החלה בעבודות להקמת משרד המכירות של הפרוייקט בשטח שכלל לא הוקצה לה, ובכך פלשה למעשה  לאדמות המדינה, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל.
מפקחי הרשות הודיעו לחברה כי היא עוברת על החוק ועלייה לפנות את הקרקע ואף מסרו לה התראה רשמית, המורה לה לפנות לאלתר את הקרקע אליה פלשה ולהחזירה לקדמותה. החברה אכן הפסיקה את העבודות ופינתה את השטח, אך ימים ספורים לאחר מכן נדהמו מפקחי הרשות לגלות כי החברה העבירה את משרד המכירות המתוכנן לשטח אחר – אשר אף הוא לא הוקצה לה.
לפי רשות מקרקעי ישראל, משרד המכירות החדש הוקם בניגוד לחוק, על שטח של כ- 300 מ"ר אותו הכשירה חברת רמי שבירו שהגדילה לעשות ואף נטעה בו עצים. החברה תפסה ובנתה על שטח שלא הוקצה לה ע"י הרשות, הקרקע הפלושה הינה בבעלות המדינה ומהווה שטח פתוח ללא ייעוד בקו הגבול בין רמת השרון להוד השרון באיזור תע"ש, כאשר חציה בתחומה של הוד השרון וחציה בתחומה של רמת השרון.
מפקחי הרשות פנו מיידית לקבלן והתריאו כי עליו לפנות את הקרקע לאלתר או שיינקטו נגדו צעדי אכיפה. "מדובר בקרקע ציבורית שרשות מקרקעי ישראל מנהלת אותה על פי חוק, נפעל כנגד כל הפרה וכנגד כל מפר ללא הבדל או אבחנה", אומר עמיר גילת, מנהל מרחב מרכז בחטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל.
בעקבות הפלישה אל אדמות המדינה הגישו מפקחי רשות מקרקעי ישראל תלונה בתחנת משטרת גלילות נגד "רמי שבירו בע"מ". התלונה הוגשה בגין הסגת גבול במקרקעי ציבור, כאמור, עבירה פלילית שדינה שנתיים מאסר בפועל.
בנוסף, נמסר לחברה צו סילוק פולשים בו הורתה לה הרשות לפנות את הקרקע ולהחזירה לקדמותה עד ל- 19.5. אם החברה לא תפנה את הקרקע בעצמה, מפקחי הרשות נערכים לתפוס את הקרקע ולהרוס את המבנה בליווי המשטרה.
במקביל, נערכים ברשות מקרקעי ישראל, בתיאום עם פרקליטות המדינה, להגיש נגד "רמי שבירו" תביעה כספית, בה תידרש להחזיר לקופת המדינה גם את עלויות הפינוי, הכוללות את עלויות כוח האדם והציוד המכני, וגם תשלום רטרואקטיבי של דמי השימוש בקרקע.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  שנתיים מאסר ? מדינה מושחתת,מערכת משפט (ל"ת)
  מסואבת רק מסכן אשם 19/05/2015 19:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  עכשיו ביבי הוא משרתם של 61 חכים , בשביל מה היית צריך
  בא 19/05/2015 12:14
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בועת נדלן שהעלתה את כחלון ,ודוחפת מצביעים לזרועות השמאל ,אם בארהב הרפובליקנים יעלו לשילטון ,אז בישראל הימין יעוף מהשילטון ,זה מה שאתה רוצה ביבי ,אולי מספיק להיות מלך הנדלן ויוקר המחיה ,לאזרחים הספיק .
  סגור
 • 4.
  הם בסך הכול רצו לקנות יגואר לילד . (ל"ת)
  בא 19/05/2015 12:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  למי מחכים תפסתם באותו יום תפנו מדינה מושחתת (ל"ת)
  תום 19/05/2015 11:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מותר להם לא?! (ל"ת)
  מאיר 19/05/2015 11:17
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 1.
  בריונים
  טוב 19/05/2015 11:12
  הגב לתגובה זו
  7 0
  טוב מאוד, ויש להטיל קנס של מיליון או שניים ש"ח.
  סגור