פרויקט דירות לסטודנטים בלב הרצליה: בכמה תושכר יחידת דיור?

מתחם מעונות חדש בפינת הרחובות בן סרוק ודון יוסף הנשיא יכלול כ-110 יחידות מגורים עבור 200 סטודנטים
 |  (1)
מעונות הרצליה, צילום: יח"צ
בנייה לסטודנטים בהרצליה – על מגרש הממוקם בפינת הרחובות בן סרוק ודון יוסף הנשיא בעיר, עליו עמד עד כה מבנה ארעי של שירותי בריאות כללית יוקם מתחם שיכלול מגוון חדרים לאוכלוסיית הסטודנטים תושבי העיר.
הדירות יכללו מרפסות וחלל מגורים מרווח, מגוון שטחים פתוחים מעוצבים, חללים לפעילות משותפת ואזורים לפעילות קהילתית, בשילוב עם תושבי השכונה הסובבת.
מתחם המעונות החדש יכלול כ- 110 יחידות מגורים הצפויים לספק מענה ל-200 סטודנטים יחידים וזוגות, בשכר דירה נמוך משמעותית מהממוצע בשוק השכירות. ההערכה בשלב זה: כ- 1,500 שקל ליחידת דיור פרטית, 2,700 שקל ליחידת דיור זוגית ו-4,000 שקל ליחידת דיור המונה שלושה שותפים.
בתוך כך, בשבוע הבא יובאו הקריטריונים לאישור בישיבת מועצת העיר להגשת מועמדות לזכאות למגורים במעונות. בקריטריונים נקבע כי זכאים סטודנטים מן המניין ללימודי תואר ראשון או שני ולימודי תעודה, בגילאי 20 עד 35, תושבי הרצליה במשך ארבע שנים מתוך עשר השנים האחרונות. על פי הקריטריונים - על הסטודנטים להיות חסרי דירה, עדיפות תינתן למי ששירת שירות צבאי מלא או שירות לאומי-אזרחי.
תקופת המגורים המוצעת תהיה לשנה אחת ולסטודנט תינתן האפשרות להאריך את תקופת המגורים מדי שנה עד לסיום לימודיו ולא יותר משלוש שנים בסך הכל, זאת על מנת לאפשר למספר סטודנטים רב ליהנות מההטבה.
בחירת הסטודנטים תיעשה בהגרלה מבוקרת, על ידי גוף חיצוני שייבחר במכרז בהמשך התהליך.
מאיה כץ, מ”מ וסגנית ראש העירייה "מעונות הסטודנטים במרכז העיר נועדו לתת מענה לאחד הגורמים שמטרידים את מנוחתם של צעירים רבים בתחילת דרכם ובנוסף, עתידים להגדיל את מלאי הדירות כחלק מההתחדשות העירונית המתקיימת בעיר עם כניסתנו לתפקיד. יוזמה זו מצטרפת ליוזמות נוספות שאנו פועלים לקדם על מנת להשאיר את אוכלוסיית הצעירים בעיר".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בשומרון משכירים בית בן 6 חד', 200 מ"ר ב-2,700 ש"ח
  גדי 12/05/2015 21:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  15 דקות מכפר סבא.
  סגור