הסיבוב של נצבא: זכתה בהתמחרות על התחנה המרכזית החדשה

בשנת 2012 התחנה המרכזית החדשה נכנסה להקפאת הליכים בגלל חובות של 285 מיליון שקל
 |  (1)
אוטובוס אגד, צילום: Bizportal
חברת נצבא זכתה במכרז על התחנה המרכזית החדשה - תשלם 320 מיליון שקל. חברת הנדל"ן שבשליטת קובי מימון וחיים צוף ההייתה הבעלים של התחנה המרכזית החדשה והיום היא נושה מובטחת. תחילת הפרשה בשנת 2012 כשהתחנה המרכזית החדשה נכנסה להקפאת הליכים בגלל חובות של 285 מיליון שקל.
עו"ד צבי שוב, המייצג את בעלי החנויות במתחם: "אנחנו שמחים שהתקבלה בסופו של דבר עמדתם המקורית של בעלי החנויות, שלא היה מקום לאשר את הצעת המכר הראשונית בגובה 200 מיליון שקל. הסכום שנקבע בהתמחרות יאפשר לקופת הנאמנים לשלם את החוב המובטח, ומגדיל את הסיכוי גם של בעלי החוב הלא מובטחים כמו בעלי החנויות לכבל חלק גדול יותר מהחוב אליהם, ואנחנו מקווים שהכסף ילך למטרות הנכונות. הרכישה תהווה זריקת עידוד למתחם, שמעבר לזהות הבעלים, סבלה שנים מבעיות תכנוניות. חשוב שיהיה גורם שיקדם עכשיו את ענייני התחנה, עם הסדר נושים מסודר".
במכרז הקודם נצבא הציעה 190 מיליון שקל בלבד ולאחר שערערו על כך הוחלט שהמחיר ההתחלתי יהיה 200 מיליון שקל. בית המשפט בלוד אישר היום את הזכייה בהתמחרות וכעת נצבא צריכה לחתום על הסדר חוב עם נושי התחנה המרכזית החדשה.
הגלגול של ה"פיל הלבן"
תחנה המרכזית החדשה החלה להיבנות בשנות ה-70 בדרום ת"א ברחוב לוינסקי, אך היזם פילץ (שהקים את דיזנגוף סנטר עם פלאטו שרון) לא השלים את הבנייה. בשנום ה-80 חודשה הקמת הפרויקט ע"י הקבלן מרדכי יונה באמצעות חברת חפציבה שבשליטתו, ובשותפות עם אגד ודן. בשנת 1993 נפתחה התחנה לציבור.
מדובר בפרויקט ענק עם שטח מסחרי של 37 אלף מ"ר ושטח תחבורתי של 59 אלף מ"ר על קרקע של 44 דונם נבנה.
האדריכלים של הפרוייקט רם כרמי יחד עם צבי קומט ויעל רוטשילד לא דמיינו שהפרויקט יהיה כישלון גדול  - "פיל לבן" בלב תל-אביב עם שורה ארוכה של תביעות מצד שוכרים, דיירים שכנים, רשויות ועוד.
הפעילות של התחנה המרכזית החדשה צפויה לעבור לצומת מסובים ועיריית תל-אביב בוחנת מספר תוכניות לשינוי ייעוד של המתחם הקיים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מימון קובי הינו אויב ציבור-בג"ץ יתפוס אותך!! חברי אגד!
  נתפס והפעם בגדול 10/05/2015 13:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא יאומן, בשני אתרי העסקים המקבילים(שלא נגיד את שמם) ל התפרסמו כתבות על תעלולי מנהלי נצבא שבמשך 3 שנים ניסו לעשות הונאה ל"נושים" שלהם הם חייבים כספים ומניות. את אותה הונאה מוביל בראש גאון קובי מימון ומשרדי ראיית חשבון מהגדולים במשק. "דיי קוק דה בוקס"- ערבבו את המספרים בספר התשלומים והמאזנים במשך השנים וחשבו שיוכלו להיפטר מה"נושים" לשם קנייה מחדש את מתחם התחנה המרכזית החדשה. והנה אנו רואים תרגיל קלאסי שהם ביצעו לפני 10 שנים בדיוק אותו תרגיל על "נושים"-אלפי חברי אגד. בתקופה בה הפריטו את אגד שבתוך נצבא ובכך תימחרו את המניות במחיר עם פחת נמוך משווי מנייתם. קובי עשה סיבוב ונפטר מחברי אגד. בימים אלו מתנהל משפט בבג"ץ לכאורה להונאה שקיימו מנהלי נצבא לחברי אגד. חברי אגד טוענים באופן שלא משתמע לשני פנים שהונו אותם- כל הסתמכותם על שווי המניה שצנחה לה ביום בהיר הייתה לכאורה הונאה. נצבא מסתירים מסמכים ושופט בית המשפט נתן הוראה להמציא את המסמכים על מנת לדעת עם המספרים בספר המאזן "בושלו" לשם מכירת מניות נצבא. כך נוצרה השתלטות של גורמים עוינים לקואפרטיב של אגד
  סגור