אורי אריאל במכתב לנתניהו: "קח אחריות על היפרדות קק"ל מהמדינה"

שר הבינוי, המנוע מלעסוק בנושאי קק"ל, העביר מכתב לראש הממשלה הדורש ממנו להיערך להפרדה החד צדדית מהמדינה
 | 
אורי אריאל, צילום: לילך צור; Bizportal
ב-18 בינואר הודיעה הקרן הקיימת לישראל כי תפרוש באופן חד צדדי תוך חצי שנה מהאמנה עליה חתמה עם המדינה ב-1961 לפיה אדמותיה ינוהלו על ידי המדינה באמצעות רשות מקרקעי ישראל שכפופה לשר הבינוי.
הרקע למהלך הינו המאמצים שנעשו בשנה החולפת להחלת שקיפות על הגוף שמנהל מילארדי שקלים בנשה. קק"ל אמורה הייתה להיכלל בתקציב המדינה בסעיף שמחייבה להעביר כמיליארד שקל למדינה.
שר הבינוי אמון על הטיפול בקרקעות קק"ל מתוקף תפקידו כראש רשות מקרקעי ישראל, אולם בחודש פברואר קבעה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד דנה זילבר כי שר הבינוי הנוכחי אורי אריאל מנוע מלעסוק בנושא קק"ל וזאת משום שביתו יעל ישראל מנהלת עמות שקיבלה תרומה ממנה.
בעקבות החלטת זילבר, פנה היום אריאל במכתב לראש הממשלה בבקשה להיערך לביטול האמנה עם קק"ל. לדבריו: "להודעת קק"ל משמעויות רוחב על משרדי הממשלה, והשפעה רבה על שוק המקרקעין והבניה בטווח המידי והארוך. להבנתי נכון שמשרד ראש הממשלה ירכז את ניהול האירוע הן מבחינת היערכות משרדי הממשלה השונים והן מבחינת משא ומתן אל מול הקרן הקיימת. יש לדעת כי הודעת קק"ל מחייבת את המדינה לערוך שינוי חקיקה, ובהם בחוקים מכוחם פועלת רשות מקרקעי ישראל ובחוקי המיסים... נכון יהיה שמשרד ראש הממשלה, אשר פועל אל מול כל משרדי הממשלה, ייקח את האחריות על אירוע רב משמעות זה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה