למרות סימני השאלה: אושרה תוכנית "דירה להשכיר" בוועדת הכספים

התוכנית אושרה בעקבות לחץ של מפלגת יש עתיד, זאת לאחר שדיון בנושא לא נקבע כלל בסדר יום הוועדה
 | 
בניין, צילום: Getty images Israel
תכנית "דירה להשכיר" אושרה היום בוועדה הכספים, בעקבות לחץ של מפלגת יש עתיד. אושר המשך פעילותה, לאחר שדיון בנושא לא נקבע כלל בסדר היום של הוועדה. לדיון בתכנית התנגדו בנימין נתניהו ואיתן כבל, שלאחר שהבינו את השלכות עצירת התכנית ובניית עשרות אלפי הדירות, הסירו את התנגדותם.

משמעותה של עצירת 'דירה להשכיר', הייתה עצירת מכרזי בנייה שכבר יצאו לדרך. עצירת המכרזים הייתה מביאה להפסד של מיליוני שקלים מקופת המדינה שכבר תוקצבו לטובת התכנית. בנוסף, עצירת התכנית מצד העובדים משמעותה הייתה הפסקת עבודתם ואי תשלום משכורותיהם, זאת לאחר שעזבו משרות נוחות כדי להירתם לתכנית ולאחר עבודה של מספר חודשים.

חבר הכנסת בועז טופורובסקי (יש עתיד): "אני שמח שגם מהצד של נתניהו וגם מהצד של 'העבודה' התעשתו, הקשיבו להתראות של יש עתיד ואפשרו ל'דירה להשכיר' להמשיך לפעול. האישור ברגע האחרון מאפשר לשלם משכורות לעובדים שכבר עובדים מספר חודשים בחברה, להמשיך את המכרזים שכבר יצאו לדרך, לאפשר בנייה של עשרות אלפי יחידות דיור ובעיקר - לתת תקווה לאלפי אנשים שידם לא משגת העמדת משכנתה מינימלית ודירה להשכיר היא התקווה היחידה שלהם לחיות בכבוד בדירה עם סטנדרטים ראויים".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה