דורון וגיא לוי יקימו מרכז מסחרי בשכונת מוריה במודיעין

המרכז ישתרע על פני 2 קומות ובהן כ-35 חנויות. כמו כן הוא יכלול משרדים ומרפאות רופאים
 | 
מודיעין, צילום: לירן סהר; Bizportal
מרכז מסחרי נוסף במודיעין - חברת דורון וגיא לוי הודיעה השבוע כי תקים מרכז בשטח של כ-5,000 מ"ר בשכונת מוריה בעיר על קרקע של כ-10 דונמים בה זכתה במכרז המנהל לפני כשנה.

המרכז המסחרי ישתרע על פני 2 קומות ובהן כ-35 חנויות בשטחים של בין 50 ל-350 מ"ר. בקומה התחתונה הוקצע שטח של כ-1,000 מ"ר לטובת הקמת סופר מרקט ובנוסף, מוקצה שטח של כ-700 מ"ר בקומה השנייה בו מתוכננים לקום משרדים של בעלי מקצועות חופשיים ומרפאות רופאים. כמו כן יכלול המרכז 246 חניות בשני מפלסים: חניון עילי וחניון מקורה חלקי בקומה הראשונה. החנויות יושכרו להערכת משווקים מקומיים, לפי מחירי שוק העומדים על כ- 220 ש"ח למטר ברמת מעטפת. החברה שילמה תמורת הקרקע 24 מיליון שקל . המרכז צפוי להיפתח באביב 2016.

לקראת הקמת המרכז, ערך מכון גיאוקרטוגרפיה סקר בקרב מדגם מייצג של תושבי השכונות באזור המרכז החדש במודיעין. על פי הממצאים, מסתבר כי על אף העובדה שבמודיעין קיימים לא פחות מ 19 מרכזים מסחריים המאכלסים את מרבית המותגים בתחום הקמעונאות והמזון, רובם נמצאים באזור תעשיה "עינב" המרוחק משכונות המגורים ותושבי השכונה עדיין הביעו צורך מהותי במרכז מסחרי שכונתי וקהילתי ליד הבית .

מסתבר כי כ- 80% ממשתתפי הסקר ציינו כי חשוב להם שסופר מרקט ייבנה בקרבת ביתם. עוד עולה מממצאי הסקר כי כ 58% מהנסקרים ציינו כי הכי חשוב להם בית קפה בקרבת הבית ועוד 65% אמרו שהדבר שהכי חשוב שיהיה במרכז החדש בשכונה הוא בית מרקחת.

דורון לוי , מבעלי חברת גיא ודורון לוי מציין: "זיהינו את הפוטנציאל בשכונת מוריה במודיעין בה ישנו מחסור משמעותי בפעילות מסחרית וקהילתית לרווחת התושבים מאחר ורוב המרכזים המסחריים נמצאים באזור התעשייה של מודיעין".
הדמיית המרכז המסחרי, קרדיט: אלון פסו
הדמיית המרכז המסחרי, קרדיט: אלון פסו
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה