התקציב יאושר? חוק מע"מ 0% על דירה ראשונה עבר בוועדת הכספים

החוק אושר ברוב של 10 מול 6 נגד, לאחר שחברי האופוזיציה את בקשתם לדיון בוועדת הכנסת לגבי שני נושאים חדשים
 | 
יאיר לפיד, Getty images Israel; ארז חרוד - עושים צילום
לאחר ויכוחים וצעקות בין סיעות האופוזיציה והקואליציה ועצירת הדיון בנוגע לחוק מע"מ 0% על דירה ראשונה , אישרה ועדת הכספים הבוקר (ד') לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק ברוב של 10 בעד מול 6 נגד.

חברי כנסת מהאופוזיציה שטענו אתמול, כי חלק מהנושאים שנידונו בימים האחרונים הם "נושאים חדשים", המחייבים אישור של ועדת הכנסת על-מנת שניתן יהיה להמשיך לדון בהם ולאשרם לקריאה שנייה ושלישית, משכו את בקשתם לדיון בוועדת הכנסת לגבי שני נושאים:
1. פשרה בעניין התנאי לזכאות בחזקה על ילד למי שמתחת לגיל 35; עפ"י הפשרה גם במשמורת משותפת שני בני הזוג יהיו להטבה ובלבד שכל אחד מהם יש לו חזקה על הילד לפחות 5 ימים בתוך 14 יום.
2. נכים בעלי פיגור שכלי או נכי נפש, שאינם עומדים בקריטריונים הרגילים, יהיו זכאים אף הם להטבת מע"מ אפס.

כאמור, עפ"י הצעת החוק על-מנת להיות זכאים להטבה הרוכשים צריכים לעמוד במספר מגבלות וכך גם הדירות. עוד אושר במסגרת ההצבעות על הצעת החוק, כי שר האוצר, הממונה על ביצוע החוק, רשאי באישור ועדת הכספים להתקין תקנות לביצועו ויחוייב בדיווח לוועדה באשר להשגת מטרות החוק. החוק אושר ויהיה בתוקף למשך 7 שנים מיום אישורו בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

חברי האופוזיציה הגישו בקשות לרביזיה (הצבעה חוזרת) על כל סעיפי החוק ועל-כן, ועדת הכספים תתכנס מחדש על-מנת להצביע על הרביזיות. רק אם הרביזיות יופלו בהצבעות, הצעת החוק תועבר למליאת הכנסת לאישור סופי של החוק בקריאה שנייה ושלישית. הודעה על מועד ההצבעות על הרביזיות תבוא בזמן הקרוב.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה