אושרו תוכניות לפינוי בינוי ברחוב קיבוץ גלויות ובנחלת יצחק בת"א

מגדלים בני 24 קומות יוקמו בדרום ת"א במקום 12 בנייני מגורים ובנחלת יצחק יוקם מגדל מגורים שיכלול 140 דירות
 |  (2)
פינוי בינוי, צילום: בת חן גלילי
הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז תל אביב החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית למוקד תעסוקה חדש במגדלי משרדים ומסחר בגובה של 24 קומות במתחם לודוויפול התכנית נמצאת במשולש התחום על ידי כביש מס' 1 ממזרח, נתיבי איילון ממערב וגשר קיבוץ גלויות מדרום, במקום קיימים כ-12 מבני מגורים אשר כלואים כיום בין הכבישים הסואנים אשר אינם מאפשרים שימוש ראוי למגורים במתחם.

התכנית מציעה פיתוח של מוקד תעסוקה חדש באזור ומייעדת את המתחם לשימושים של מסחר ותעסוקה. התכנית תאפשר פינוי של מבני המגורים. הבינוי המוצע במתחם הינו של מבנים בגובה של עד 24 קומות. הבניינים יהיו מחוברים בקומות המסד, ויכללו 12,500 מ"ר של מסחר ב-3 הקומות התחתונות ועוד קרוב ל-50,000 מ"ר למשרדים.

משפרים את המרחב הציבורי
הושם דגש על פתיחת חזיתות פעילות לדרך קיבוץ גלויות רחוב חיל השריון ורחוב לודוויפול שמשני צדיו נקבעה קולונדה ברוחב של 5 מטר, הרחוב יורחב ויעבור מתחת לקומות המסחר שבמפלס קיבוץ גלויות וימשיך מתחת לגשר. ממשרד הפנים נמסר שהתכנון המוצע מיועד לשפר את איכות המרחב הציבורי להולכי רגל, ותואם את מגמות התכנון של תכנית המתאר הכללית המופקדת של תל אביב.

בנוסף הפקידה הוועדה להתנגדויות הציבור תכנית להתחדשות עירונית בנחלת יצחק בתל אביב הכוללת מגדל מגורים בן 36 קומות ובו כ-140 יחידות דיור מהן 20% דירות קטנות, מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים.
התכנית חלה על שטח בגודל של כ-4.2 דונם בשכונת נחלת יצחק במזרח תל אביב, ומפוצלת לשלושה מתחמים נפרדים: המתחם המערבי הינו הגדול ביותר, כ-1.8 דונם, בפינת הרחובות נחלת יצחק (22, 24) וחפץ חיים (7, 9), ובסמיכות ל"מגדלי תל אביב"; במתחם זה מתוכנן מגדל מגורים של עד 36 קומות, בגובה שלא יעלה על גובהם של "מגדלי תל אביב". יוקמו בו בין 120 ל-140 יחידות דיור, 20% מהן דירות קטנות. זכויות הבנייה למגורים יהיו בהתאם לקבוע בתכנית המתאר הכוללנית המופקדת של העיר.

36 קומות בנחלת יצחק
בקומת הקרקע ו/או בקומה הראשונה של המגדל יוקם שטח ציבורי בנוי בהיקף של 300 מ"ר עיקרי (בנוסף לזכויות למגורים); מיקומו המדויק של שטח זה והשימוש שייעשה בו ייקבעו במסגרת תכנית העיצוב האדריכלי.
שני מתחמים נוספים יהיו בייעוד של "שטחים פתוחים ומבנים ומוסדות ציבור"; מתחם אחד ממוקם בין הרחובות חפץ חיים (6) וחיי אדם (6), וגודלו כ-0.85 דונם; ומתחם שני לאורך רחוב נחלת יצחק (34, 36), וגודלו כדונם אחד. עבור מתחמים אלו קבעה הוועדה, כי רק על עד 25% מהשטח יותר להקים מבני ציבור, ויתרת השטח תשמש לשטח ציבורי פתוח.

התכנית תורמת להוצאת מטרדים סביבתיים אל מחוץ לשכונת המגורים; בין התנאים להפקדת התכנית כלולים מספר היבטים סביבתיים.
ממשרד הפנים נמסר שמדובר בתכנית חשובה להתחדשות שכונת נחלת יצחק, המאפשרת הקצאת שטחי ציבור בנויים ופתוחים לרווחת כלל תושבי השכונה - וותיקים וחדשים; לאור המחסור הקיים כיום בשכונה בשטחים ציבוריים, הרי שבתכנית זו ניתן מענה במסגרת ההתחדשות העירונית המקצה שטחים לשימושים ציבוריים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אני עוברת כל יום ליד מתחם לודוויפול כבר שנים ולא שמתי
  אי שין 06/11/2014 13:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לב שהוא שם.
  סגור
 • 1.
  יש בעיה גדולה בת"א...
  YYYYY 03/11/2014 17:35
  הגב לתגובה זו
  0 2
  הרחובות(רוחב) והתשתיות מתאימות למגדלי מגורים של עד 5 קומות, באים ודופקים בניינים של 36-40 קומות (פי8) ומעמיסים על חניות חוץ התנועה ברחוב ותשתיות מים וביוב... העיריה לא מעניין אותה איכות החיים אלא כמה ארנונה יכולה להוציא מיחידת שטח...
  סגור