סוף למחנה 80: אושרה תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בהיקף 1,200 יח"ד

השכונה המתוכננת נמצאת בסמיכות לשכונות בנויות ומתוכננות של פרדס חנה - כרכור ובסמוך לכביש מס' 65 ולכביש מס' 652
 |  (6)
חיילי צה"ל באימון, צילום: דובר צה"ל
סוף למחנה 80 (בסיס טירונות דותן) - הוועדה הארצית לדיור לאומי (וד"ל), בראשות מנכ"ל משרד הפנים, ד"ר שוקי אמרני, החליטה בישיבתה היום לאשר את קידומה של תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בדרום פרדס חנה כרכור, בהיקף של 1,200 יחידות דיור בשטח מחנה 80 שאמור להתפנות.

התכנית שהוגשה על ידי רשות מקרקעי ישראל, מציעה בשטח של כ-300 דונם הקמה של כ-1,200 יחידות דיור וכן שטחים למבני ציבור, מסחר ושטחים פתוחים. שטחי המגורים מחולקים לבניה רוויה של בתי דירות בגובה של עד 7 קומות, מבנים בגובה 3 קומות וכמות מעטה של יחידות דיור צמודות קרקע. בתכנית הוקצו 25% של יחידות דיור קטנות, בהתאם לקבוע בחוק הוד"לים.

השכונה המוצעת מתאפיינת בריבוי שטחי ציבור ושטחים פתוחים, המספקים מענה הן לשכונה והן לחלקים נוספים ביישוב. השכונה תפותח בשלושה שלבים בהתאם לביצוע התשתיות הנדרשות לשכונה.

השכונה המתוכננת נמצאת בסמיכות לשכונות בנויות ומתוכננות של פרדס חנה כרכור ובסמוך לכביש 65 ולכביש 652 - "דרך הנדיב". התכנית מתווה מערכת דרכים שתיתן מענה ברמה השכונתית וברמה הכלל עירונית ע"י התוויית ציר ראשי שיחבר בין פרדס חנה לכרכור ויהווה שדרה עירונית שתכלול פרט לתנועת הולכי רגל וכלי רכב, גם בתי קפה, קיוסקים ומגרשי משחקים. התכנית סימנה מספר מתחמים ומבנים בעלי ערכיות היסטורית לשימור, לרבות שדרת עצי אקליפטוס לאורך כביש מס' 652.

יו"ר הוועדה, ד"ר שוקי אמרני, ציין בישיבה כי מדובר בתכנית המהווה נדבך חשוב להמשך התפתחותה של פרדס חנה כרכור אשר מקדמת גם תוספת משמעותית של יחידות דיור באזור.

מחנה 80 עבר גלגולים רבים במשך השנים. בתקופת המנדט הבריטי כאשר שימש כבסיס של חיל השריון הבריטי נקרא "Camp 80" - מקור השם כיוון שהמחנה ממוקם על חלקה מספר 80 במפת מקרקעי ישראל.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  חייבים לדאוג לתשתיות מתאימות, לא רק לבתים.
  רז 12/10/2014 10:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  צריך להרחיב שם את הכבישים, את הנתיבים. אי אפשר רק לבנות פרויקטים מבלי לשפר תשתיות, זה לא עובד ככה.
  סגור
 • 4.
  מה עם התשתיות? כביש אחד פקוק כל היום... (ל"ת)
  שי.ע 07/10/2014 21:07
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 3.
  וזה ייבנה אולי עוד 30 שנה כמו בקרית מלאכי
  שאפיק 07/10/2014 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שעד עכשיו מחכים שם כבר מעל 20 שנה לשכונה החדשה איפה שהיה ג'וליס בגלל שמושחתים הספיקו כבר לזכות באדמות במחיר ריצפה למרות שהצעות יקרות יותר לא זכו. בושה למדינה!!!
  סגור
 • 2.
  שנת תשע"ה - שנת הצרכנים
  מאיר 07/10/2014 11:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זוהי השנה לעשות את המהפך. עכשיו כבר אנו מבינים כי רק אנחנו יכולים לעשות את השינוי המיוחל ואין לנו על מי לסמוך. אנו צריכים לצרוך כמה שפחות ולשלם על המותג הזול ביותר. אם חברה מחליטה לא להוריד מחירים פשוט לא לקנות אותה!! אף אחד לא מת מזה שלא אכל גבינה מסוימת או חטיף מסוים. לגבי הדיור , אנחנו מתחילים להבין שעשקו עשרות אלפים מבני דורנו במשך שנים ודנו אותם לחיי עבדות מודרנית. עכשיו זה בדיוק הזמן לעשות לזה סוף!!!! תחשבו בהגיון , אם מחירי הדירות באמת הולכים לעלות כמו שכל ה"מומחים" מזהירים וחסרות דירות בשוק זהו המצב האופטימלי בשביל הקבלנים אנשי הנדל"ן , אז מדוע הם בוכים בכתבות מעוררות רחמים על גבי כל מדיה אפשרית? האם אתם באמת חושבים שהם דואגים לנו הזוגות הצעירים והאזרחים? אז זהו שלא...הם מרגישים שהקרקע נשמטת להם מתחת לרגליים ומשתמשים בכל תרגיל מלוכלך שנשאר להם בכדי להפחיד ולזרוע בנו חשש כדי שנקנה מהם דירות במחירים מפלצתיים ונשעבד את חיינו להלוואות הבנקים. לפי כל הסימנים הללו ניתן לבין כי אנחנו בדרך הנכונה ואם נמשיך כך ונתאפק אנחנו וגם ילדנו ירוויחו המון וגם ילמדו בהיסטוריה שהכוח בידיים שלנו
  סגור
 • פה יודעים רק לצרוח. והממשלה בתגובה מטילה מיסים
  שנת הצרחנים 07/10/2014 12:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כדי להשתיק את הטמבלים. רק נזק הם גרמו ותו לא. צרחות לא עוזרות . מי שיכול שיקנה מה שהוא רוצה . מי שלא יכול שלא יקנה מי שרוצה לקחת משכנתא שיקח כמה שהוא רוצה כשיתקע עם התשלומים שימכור אם יהיו קונים במחיר מופקע או לא לא מעניין אף אחד. שכל אחד יעשה את החשבון שלו. ושיורידו את ביבי מהשלטון כי הוא מקור האסון שפקד את המדינה
  סגור
 • 1.
  ממש חסר שטחים פה שצריך לחסל את כל מחנות צהל
  בכיה לדורות 07/10/2014 11:13
  הגב לתגובה זו
  2 3
  ולרכז אותם בעיר אחת ועוד בדרום הארץ. יום א חיילים מסכנים עומדים ונדחפים להגיע לבסיס. יום חמישי כנ"ל. שלא לדבר על האוייבים מסביב שיירו רקטות על המחנות החדשים וישבשו את החיים. מה האובססיה לרכז את כולם במקום אחד? מה רע שבסיסי צה"ל יהיו פה ושם? למי זה מפריע? מזכיר לי את שכונת אם המושבות . ריכזו את בתי הספר , קופח, בתי קפה, בנקים וחנוייות במרכז מסחרי בכניסה לשכונה . הפקקים ביציאה בבוקר ובערב ההורים שאוספים את הילדים מבתי הספר הפכו את השכונה הזאת למשהו מעצבן וצפוף.את הטמטום שם אי אפשר לתקן. רק להרוס ולבנות מחדש. כנ"ל הבסיסים בדרום טמטום
  סגור