נדל"ן ב'נווה שרת' - דו"ח מצב רגע לפני המהפך הגדול

תכנית ההתחדשות העירונית של נווה שרת היא אחת הגדולות שידעה העיר, כ-2000 דירות במסגרת פינוי בינוי או תמ"א 38.
 |  (50)
נווה שרת, צילום: בת חן גלילי
*** הכתבה הוכנה בשיתוף GREENPARK.
החוזים נחתמו, המחלוקות יושבו, וההליכים הבירוקרטיים טופלו. רגע לפני שהדחפורים עולים לקרקע ופרויקט ההתחדשות העירונית הגדול הופך את נווה שרת לשכונת יוקרה, ניגשנו לבדוק את הפרטים מקרוב. הממצאים לפניכם.

רכישת דירה בתל אביב הפכה כבר מזמן לחלום שאינו פוגש מציאות עבור רוב הזוגות הצעירים. שכונות מרכז וצפון, כגון כרם התימנים והצפון הישן, כבר סגרו שעריהן בפני זוגות בעלי הכנסה ממוצעת ואפילו ממוצעת פלוס. דירה מינימלית של 70 מ"ר בפחות מ-2 מיליון ש"ח היא חיה נכחדת בשכונות אלו. גם כיסי המציאות של העיר נעלמים במהירות. אם לפני עשר שנים עוד אפשר היה להחליט על התפשרות על רמת התשתיות, ולמצוא דירות קטנות במחירים סבירים בשכונות כגון קריית שלום ושכונת שפירא, הרי שכיום גם ההזדמנויות האלה כמעט ולא קיימות.

אבל כוחות השוק חזקים מכל מגמה. הביקוש לפתרון דיור מקיף ובר-קיימא למספר גדל והולך של זוגות צעירים בעלי הכנסה ממוצעת, התחבר באופן טבעי לתהליכי ה"התחדשות עירונית". תהליכים אלו מתבצעים באופנים שונים בשכונות שונות בעיר, אבל העיקרון דומה: כניסה לשכונה ישנה וחלשה, ביצוע מהלך שדרוג מקיף ויסודי לשיפור התשתיות, הגבהת המבנים והוספת שטחים ציבוריים. תהליך כזה של התחדשות עירונית מוביל בטווח הארוך לעליית ערך הנכסים בשכונה, אבל עד שזה קורה נוצר חלון הזדמנויות המאפשר גם לקהל הצעיר לרכוש דירה בתל אביב. כך קרה, למשל, בשכונות הדרומיות נווה צדק והמושבה האמריקאית, אשר בתוך שנים ספורות הפכו משכונות מצוקה לשכונות יוקרה, ושכונת נווה שאנן וביצרון, אשר מסתמנות כהימור לא רע בדרך לשם.

תכנית ההתחדשות העירונית של נווה שרת היא אחת הגדולות שידעה העיר, אם לא ישראל כולה. מדובר בתוכנית שתכלול כ-2000 דירות במסגרת פינוי בינוי או תמ"א 38 - חלקן יינתנו לדיירים שגרו שם עד כה, ורובן הגדול תימכרנה לציבור. התכנית בנווה שרת שמה דגש על נגישות לציבור הרחב, ועל כן היא כוללת תמהיל גדלים מגוון, הגדלת השטחים הפתוחים והקצאת שטח ציבורי רחב.

פרויקט ההתחדשות העירונית הוא ההזדמנות שלכם לדירה בת"א. לחצו כאן

תכנית העבודה מבוססת על הנחת יסוד של בניית שכונה חדשה מאפס. על כן משקיעה עיריית תל אביב כ-20 מיליון ש"ח בהחלפה ובפיתוח כל התשתיות בשכונה. האגף לפרויקטים משולבים בעירייה נערך למהלך "חריש עמוק" בשכונה, במהלכו יוחלפו מערכות הניקוז, הביוב והמים ויותאמו לנפחי האוכלוסייה המעודכנים, ייסלל כביש חדש ברחוב בית- אל (הרחוב המרכזי בשכונה), יורחבו ויחודשו המדרכות, יותקנו ריהוט ותאורת רחוב, ורשת החשמל תועבר אל מתחת לאדמה (רשת מונחתת). כמו כן, מערך הרחובות ללא מוצא יבוטל כדי להגדיל את הקישור בין הרחובות בשכונה ובנוסף, יוגדלו השטחים הפתוחים ותבוצע יצירת רצף שטחים ירוקים עבור הולכי הרגל ורוכבי האופניים. 6.5 דונם יוקצו עבור מבני ציבור ושילוב פונקציות ציבוריות כגון גני ילדים, מעונות יום וכדומה, ויוקצו כ-1,800 מקומות חניה בשכונה.

הדירות עצמן בנווה שרת המתחדשת ייבנו במספר פרויקטים נדל"ניים, אשר תוכננו בהתאם ליתרונות הסביבה ועל פי צרכיו של קהל הרוכשים הפוטנציאלי. כל אלו יתווספו לנתוני הבסיס הטובים של השכונה, כמו מיקומה על צירים מרכזים וקרבתה למרכז העסקים וההייטק של רמת החייל וקריית עתידים ואל פארק הירקון. עוד בתכנון: תחנת רכבת קלה בעתידים, תוכנית מתאר להרחבת המתקנים האזורים (קאנטרי, קריית חינוך וגני ילדים) ופתיחת צירי תנועה חדשים לכיוון כביש 4/5.

נראה, כי השוק מתחיל כבר להגיב לנתונים. מתחילת השנה נרשמה עלייה של 7.5% בערך הדירות בשכונה, לעומת עלייה של 1.5% בממוצע כלל ארצי וירידה קלה בממוצע התל אביבי. נווה שרת עדיין זולה משמעותית מהשכונות הסמוכות, אולם הפערים הולכים ומצטמצמים במהירות.

"מה שהופך את נווה שרת המחודשת לשכונה בעלת מאפיינים מאוד מעניינים" מסביר ערן לוי, מנכ"ל אתר גורו, "הוא שילוב של מספר נתונים: פארק מרכזי, בניינים מודרניים מסביב, חניונים תת קרקעיים לבניינים, פרטיות בין הדירות, מתחם בילויים איכותי צמוד, אזור תעסוקה צמוד, מרכזי קניות ואוכלוסייה צעירה שנכנסת. מבחינת השקעה, אני רואה כאן פוטנציאל מעניין, שכן הסיבות לעלות הרכישה הנמוכה כרגע נעוצות בעיקר בסטיגמות של השכונה, שעומדות להתבטל בעקבות השינויים שהיא עוברת" הוא מוסיף. "בעוד עשר שנים אף אחד לא יזכור שהייתה כאן פעם שכונה ישנה ומוזנחת".

"לכן, פוטנציאל ההשבחה של הנכס הוא גדול. בפועל, שכונת נווה שרת קיבלה טיפול מאוד מיוחד מטעם הרשויות ונעשתה תב"ע מעודכנת לכל השכונה. מניסיוני, נדירים הפרויקטים שנעשים בצורה כה יסודית. זו הדרך הנכונה לתכנן שכונה חדשה מודרנית ואיכותית. לכן כבר עכשיו מורגשת עליית המחירים. כך לדוגמה שווי מ"ר ממוצע בנווה שרת בשלהי 2011 היה כ- 19,000 ש"ח, ומחיר דירה של כ-100 מ"ר היה סביב ה-1,900,000 ש"ח (תלוי כמובן מצב הדירה וקומה). כיום המחירים הם סביב ה-22,000 ש"ח למ"ר, ומחיר דירות 100 מ"ר כבר חוצה את ה-2.2 מיליון. זה אומר עלייה של כ-15% . אולם אני מעריך שה'פיק' האמיתי עוד לפנינו".

במשך שנים רבות הסתתרה נווה שרת בצל אחיותיה הנוצצות רמת החייל וצהלה. אולם נראה שמתיחת הפנים האינטנסיבית שהיא עוברת בימים אלה, עתידה לשגר אותה למקום מכובד לצידן. ייתכן כי בקרוב מאוד גם בשכונה השקטה הזו יזנקו מחירי הדירות אל מחוץ להישג ידו של הרוכש הממוצע, אולם נכון לכתיבת שורות אלה, עדיין ניתן לרכוש דירה מתאימה למידות משפחה ממוצעת בישראל, גם אם לא נולדת לעשירון העליון.

חולמים על דירה בת"א? פרויקט Green Park בנווה שרת הוא ההזדמנות שלכם. לחצו כאן

הכתבה הוכנה בסיוע גורו , אתר חיפוש הדירות החדשות המוביל ברשת.
תגובות לכתבה(50):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 37.
  ברק דניאלי והסלוגן בחול אל תהייה חוליגן
  עידית 03/09/2018 21:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סלוגן של מאות אלפי שקלים שולם לאדם אחד מי נתן לו בעלות על זה ? ברק דניאלי המציא מה ? את המילים ? הסלוגן ? מה זה צריך להיות
  סגור
 • 36.
  ריכוזיות של דירות ומבנים לאדם אחד ברק דניאלי מדוע ולמה?
  ירון והילה 24/08/2017 20:24
  הגב לתגובה זו
  4 0
  שאלות לפורום הזה :מדוע יש הרבה דירות בנווה שרת ששיכים לאדם אחד ברק דניאלי? האם הריכוזיות הזו של ברק דניאלי לא גורמת לו להיות מאין מחליט ראשי בקשר לשיפוץ, תחזוקה? האם אין חוק נגד ריכוזיות שכזו? מה הסיבה שהוא ברק דניאלי התחיל לרכוש כל כך הרבה דירות ומבנים במהלך החמש שנים אחרונות ושם דגש על נווה שרת ? חושבים שהכתבה הזו תורמת הרבה ,הסבירה הרבה אבל מעוניינים לקבל תשובות גם על כך , תודה לחברי הפורום הזה ונודה לכם על כל מידע כי אנו עומדים לרכוש שם , קוראים לו ברק דניאלי או דניאלי ברק לא יודעים מה השם משפחה או השם הפרטי בדיוק תודה ירון והילה
  סגור
 • 35.
  מעוניינת לברר באמצעות הפורום על ברק דניאלי ותופעת רכישה
  עירית כהן 31/05/2017 14:07
  הגב לתגובה זו
  5 0
  לאחרונה הגיע נציג מטעם אדם בשם ברק דניאלי שמתחיל לרכוש כל מיני מבנים במישיגן ארהב , פניתי לפורום הזה כי ידוע לי שהוא הולך להשקיע במסעדה , הקמה או בנייה מבקשת לברר פרטים הגעתי לפורום הזה דרך רישום השם שלו למה הוא מחפש עסקים נכשלים ??? למה הוא מחפש עסקים קרובים אחד לשני??? למה הנציג שלו רוכש עבורו גם דברים מאוד מוזנחים ??? מישהו יודע האם יש כוונות נכונות וטובות לזה ??? שואלת כי האח שלי שהוא גר שם פנו אליו מטעמו ואנחנו מנסים לברר קוראים לו דניאלי ברק הוא גר גם באזור צפון באיזו מושבה באחוזה כזו פרטית שסגורה טוב טוב עם חומות וגדרות תודה עירית כהן ראשון לציון
  סגור
 • 34.
  כשגורמים בלתי רצויים רוכשים את השכונה כבר עכשיו...
  דני 13/04/2015 06:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כשגורמים בלתי רצויים רוכשים את השכונה כבר עכשיו, עתידה מוטל בכף המאזניים. לא יהיה נעים לגור שם בעתיד.
  סגור
 • 33.
  גם בנווה שאנן.
  דיקלה 08/04/2015 07:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אף על פי ולמרות..שכונת נווה שאנן על בתיה החדשים והרבים תופסת תאוצה..וקורצת להרבה סטודנטים צעירים / משקיעים/ וזאת לפני עליית מחירים גדולה שתגיע גם לשם..
  סגור
 • 32.
  מחירי הדיור
  ברוך 24/01/2015 12:28
  הגב לתגובה זו
  1 3
  ככה זה שאף לא עושה כלום במיוחד הממשלה ומי שעמד בראשה ביבי ועל זה ישלם בכיסאו.
  סגור
 • 31.
  אולי בעוד 20 שנה
  רותי 13/01/2015 11:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פרויקטים כאלו ודומים זמן ביצועם שני דורות לפחות. שכרנו שם דירה מיד אחרי החתונה ודיברו על הפרויקט הזה עוד הרבה זמן לפני שנולדה הבחורה שלנו, הינה אני בסוף הריון הרביעי... אולי הנכדים יראו את השכונה המחודשת. וככה בכל מקום של "חידוש" גם בעמישב בפ"ת במקום מגורינו החדש. יותר קל לבנות כמה שכונות חדשות לגמרי מאשר להסתדר בשטח הבנוי
  סגור
 • 30.
  חבל מכרנו לדני את השטח אל תמכרו לו עוד הוא ב0545225917
  שימחוני יעקוב 10/12/2014 19:59
  הגב לתגובה זו
  22 2
  אנחנו אכלנו אותה למה מכרנו לו גם תבית של אימה של אישתי וואלק הוא קנה את כול הבתים למטה למה הוא דני מיתכנן ליקנות עוד ועוד תיזהרו אל תימכרו לו ולא לחברה שלו שמיתקשרת מהטלפון 0545225917 הוא קונה אחר כך עושה פינוי בינוי
  סגור
 • 29.
  כתבה נהדרת! ומנסה לברר משהו בעזרת הפורום הזה
  רעות 04/12/2014 10:58
  הגב לתגובה זו
  24 0
  יש בחור איטלקי-יהודי ,שקונה באזור בתים ודירות קטנות ומוזנחות. קונה ללא הרף, משהו קצת מוזר לא? למה לקנות דירות ונכסים כל כך רעועים. הוא גם מפרסם את זה שהוא מחפש לקנות. והטלפון שלו 0545225917 ויש לו עוזרת שבאה ומדברת ומשכנעת ,הם כאילו לא מסתירים -עושים הכל מהר וחד זה מותר ? אפשרי ? תודה רעות
  סגור
 • האיטלקי הזה פשוט משקיע בחירבה ועושה מילונים שמו דני
  נאווה לוי 05/12/2014 18:14
  הגב לתגובה זו
  25 0
  ממליצה לא למכור לו!!!! הוא לא קונה כדי לגור!!!! הוא משתלט!!! ואז הוא מחכה לפינוי בינוי!!! ואל תתלהבו שהוא מזמין אותכם למסעדות יוקרה "כדי לדסקס" אתם יכולים לקבל על הנכסים שלכם הרבה יותר!!! תביאו שמאי !!!
  סגור
 • טען עוד
 • 28.
  דרום תל אביב-שכונת התקווה ישנה וזקוקה להתחדשות יותר מ
  דפנה 02/12/2014 15:09
  הגב לתגובה זו
  4 0
  נווה שרת !!!!!!!, מתי פה יעשו שינוי, פינוי בינוי ?!
  סגור
 • 27.
  דירה בקרית שלום ב-1.3-1.5
  אני 27/11/2014 12:56
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אני במקרה מייצגת קבוצת רכישה שבונה בקריית שלום בניין של 47 דירות במחירים האלה.... למה סתם להגיד שאי אפשר???? רוב הרוכשים זוגות צעירים ונותרו עוד דירות.
  סגור
 • 26.
  מה עם אשקלון
  אשקלון 27/11/2014 07:43
  הגב לתגובה זו
  5 3
  מה קורה אנו גרים באיזור ברנע אחד האזורים היקרים באשקלון מסביבנו נבנו ביניים חדשים שרק עכשיו נכנסו אליהם ואנחנו בבניינים הישנים בני 35 שנה הצמודים אליהם איזור על כביש ראשי מקום מלא חיים מה אם תבקרו אצלנו תהרסו ותבנו זה בברנע
  סגור
 • מלא ערסים (ל"ת)
  דן 22/12/2014 22:56
  הגב לתגובה זו
  2 5
  סגור
 • הפוסל במומו פוסל (ל"ת)
  אשקלונית 28/01/2015 14:13
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 25.
  עבור מי משקיעים כ"כ הרבה כסף??? מה עם שכונות דרום ת"א? (ל"ת)
  יובל 24/11/2014 09:58
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 24.
  ת"א
  ל"מ 22/11/2014 11:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אפשר לחשוב איזה מציאה לגור בת"א גם בחינם לא אגור שם וממש לא משנה באיזה שכונה אגב מתוך עיסוקי אני נמצא בבתים רבים באיזור זה עמוסים בציוד לעייפה והסרחון חוגג אוספים ואוגרים מכל הבא ליד ומכל השמטס שמביאים מחו"ל
  סגור
 • 23.
  מה לגבי התחנה המרכזית הישנה?????????
  יוסי 04/11/2014 10:04
  הגב לתגובה זו
  5 0
  לא משקיעים שם שקל חזרה מהאגרה שגובים.
  סגור
 • 22.
  איך זה בדיוק אמור לתת אפשרות לזוגות צעירים
  איציק 03/11/2014 19:53
  הגב לתגובה זו
  4 4
  לרכוש דירה בשכונה, אם כל השידרוג הזה הולך לייקר את המחיר?
  סגור
 • זה בדיוק הענין
  יוסף 17/12/2014 10:07
  הגב לתגובה זו
  0 1
  המרויחים היחידים מכל הסיפור הם הדיירים הנוכחיים. כל השאר ישלמו מחירי עתק עבור דירה חדשה כי הביקוש פשוט הרבה יותר גבוה מההיצע. חוץ מזה שאם תיקח בחשבון את עלויות הפיתוח העצומות שנדרשות כדי להכיל את הדירות שלא לדבר על כך שבכל זאת מדובר על שכונה "בצפון תל אביב", שקרובה לפארק המדע עתידים ולרמת החייל.
  סגור
 • 21.
  מה עם פתוח יפו
  איציק 29/10/2014 05:28
  הגב לתגובה זו
  7 3
  למה יפו תמיד נישארת מאחור.יפו ניראה כמו עזה אחרי 65 שנה למה............................... למה....................... ולכל מי ששכח יפו זו ת"א
  סגור
 • 20.
  חבל שישנה השתלטות של ברק דניאלי
  חנית לוי 27/10/2014 22:40
  הגב לתגובה זו
  26 2
  למה נותנים לאדם אחד לקנות במתחם אחד כל כך הרבה דירות? זו לא ריכוזיות רצוייה ,וברק דניאלי עושה שם בכל המתחם כאילו הוא מין ראש וועד למה נותנים אפשרויות כאלו לברק דניאלי. שמישהו יתן את הדעת
  סגור
 • מדוע ישנה עדיפות לרוכשים באופן מרוכז כמו ברק דניאלי
  שלומי 24/11/2014 18:33
  הגב לתגובה זו
  21 0
  גם אני נתקלתי בתופעה . ברק דניאלי תמיד מקבל העדפה כי הוא קונה במרוכז כמה דירות ותשימו לב שהוא גם שם תיד קודם על החנויות ובתי המסחר תאמינו לי זה לא צריך להיות ככה שברק דניאלי יקנה עוד ועוד שיתנו כמות מסויימת וזהו אבל 6 דירות זה ממש אבל ממש עוול וברק דניאלי אם אתה קורא את זה תבין שזהו אנשים קלטו מה אתה עושה
  סגור
 • ברק דניאלי -השתלטות על מספר נכסים רב בבנין אחד
  מיכל 15/11/2014 19:32
  הגב לתגובה זו
  24 0
  המטרה הוא באמת לשלוט שם, כמה שיותר דירות בבעלותו של ברק דניאלי יתנו לו ולכל אחד אחד שליטה בבנין צריך להבין שאחד כמו ברק דניאלי קונה דירות כדי להרוויח מהם ולכן לא צריך לתת לברק דניאלי לרכוש וריכוזיות זהו מיכל
  סגור
 • ברק דניאלי -השתלטות על נכסים בדרום תל אביב
  מנשה כהן 12/12/2014 12:16
  הגב לתגובה זו
  15 0
  ברק דניאלי בא וקונה נכסים בדרום תל אביב , ואנחנו שמחנו שהוא מוציא את הסודנים , אבל הקטע שלו זה לקנות בזול ואז מה הוא עושה הוא מתחיל לשפץ אותם ואז משכיר ביוקר מבינים תקטע ברק דניאלי יענו עושה טובה וכולנו שמחים אבל אז המחירים עולים יעני והוא עושה עלינו ככה כסף
  סגור
 • 19.
  והסודנים יזרקו לבת ים, שיהיה הדרום החדש של תל אביב
  דניאל999 27/10/2014 05:21
  הגב לתגובה זו
  4 0
  הכלמתוכנן היטב
  סגור
 • 18.
  פעם היינו רק 6 מיליון היום בלי עין רעה אנחנו כבר 8 מליו
  שמוליק 25/10/2014 21:59
  הגב לתגובה זו
  6 2
  היום כבר אין הרבה אופציות גם שכנות ישנות הופכות ליקרות למעשה הפרפרייה הפכה לזולה והמרכז נישאר חזר גם בשכונות הה אז לחטוף גם בשכונות שפעם לא חשבו לגור היום הם להיט זה מה שניכרה הזמן עושה את שלו
  סגור
 • 17.
  רעיון טוב עם הרבה טרגדיות
  אזרחית מודאגת 23/10/2014 01:10
  הגב לתגובה זו
  15 1
  שלום לכולם אין לי ספק שהרעיון בבסיסו טוב. השאלה היא מי דואג לאותם דיירים שמאלצים אותם לפנות בתנאים לא הוגנים. שאין להם משפחה, או עורך דין שילחם על הזכויות המגיעות להם. עצם העובדה שרשמו : "שחלק מן הדיירים יקבלו דירות", מעניין מה עלה בגורלם של החלק האחר. אני מכירה סיפור שעלול להיות עגום,עקב רעיון תמ"א 38- אישה מעל גיל 80 ערירית שנדרשת לפנות את הדירה ולעבור למקום אחר. בגיל זה מאוד קשה להסתגל לסביבה חדשה, מה עוד שהבטיחו לסייע לה בהעברת דירה, אולם לא בארגונה מחדש. לאישה אין כוחות להתמודד עם כך, אולם רוב השכנים שהם בעלי דירה שנייה (משכירים את הדירות באותו בניין) פשוט תאבי בצע להם זה לא מפריע. כמה זמן עוד נותר לאישה לחיות? למי אכפת? אין לי ספק שבאותו אזור של נווה שרת יש מספר לא מבוטל של סיפורים טרגיים והייתי שמחה אם מישהו מאנשי התקשורת יערוך תחקיר וישמיע את קולם של אותם חסרי אונים. הרשויות חייבות להיות מעורבות ולפקח כדי למנוע ניצול וטרגדיות.
  סגור
 • 16.
  me
  me 22/10/2014 23:00
  הגב לתגובה זו
  3 1
  ומה עם דרום תל אביב?
  סגור
 • 15.
  צריך לאסור על כתבות פרסומת ממומנות
  חיים 22/10/2014 19:36
  הגב לתגובה זו
  21 3
  זו פשוט שערורייה. כתבה שממומנת ע"י חברת גרין פארק שבמקרה מפרסמת בכל אתרי האינטרנט בישראל פרויקט שהיא בונה בנווה שרת. איך בדיוק הכתבה מכבדת את הקוראים שלכם? איזה גועל נפש, פשוט זלזול באינטילגנציה. כתבה נגועה באינטרסים, פשוט מזעזע.
  סגור
 • 14.
  צריך לאסור על כתבות פרסומת ממומנות
  חיים 22/10/2014 18:59
  הגב לתגובה זו
  12 1
  זו פשוט שערורייה. כתבה שממומנת ע"י חברת גרין פארק שבמקרה מפרסמת בכל אתרי האינטרנט בישראל פרויקט שהיא בונה בנווה שרת. איך בדיוק הכתבה מכבדת את הקוראים שלכם? איזה גועל נפש, פשוט זלזול באינטילגנציה. כתבה נגועה באינטרסים, פשוט מזעזע.
  סגור
 • 13.
  2.2 מלש״ח.. והקשר לזוג הממוצע
  ננוש 20/10/2014 10:25
  הגב לתגובה זו
  5 4
  איך בדיוק דירה של 2.2 מלשח היא השקעה אפשרית לזוג הממוצע.. הכותב לא קשור למציאות ונראה שזו כתבת פרסומת
  סגור
 • 12.
  הגיע
  bu yu;;;; 20/10/2014 09:05
  הגב לתגובה זו
  1 4
  הזמן שתרכשו בתים בצפון גליל דרום ותתישבו במקום כל שדיכפין יבוא ויקנה עזבו את ת"א היא מזמן כבר לא היא יאלהההההה+
  סגור
 • 11.
  וותרו על הסטיגמות, בקרו בה ואז תדברו
  ילידת השכונה 20/10/2014 06:45
  הגב לתגובה זו
  5 6
  מקום מושלם לגדל ילדים
  סגור
 • 10.
  מסוג המקומות ש-"גם אם ישלמו לא אלך לגור שם"... (ל"ת)
  שכונת פשע 17/10/2014 18:19
  הגב לתגובה זו
  12 5
  סגור
 • לא רוצים אחד כמוך אצלנו מותק אתה תתכנן לדירה בעוד 10 שנ (ל"ת)
  אילן 23/10/2014 19:25
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • אתה ממש דפוק...איזה פשע???? (ל"ת)
  אליעזר 19/10/2014 06:50
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 9.
  פיתרון לכל בעיית הדיור נימצא ברמלה לוד!!!!!!
  נמדוד שרף 16/10/2014 18:22
  הגב לתגובה זו
  11 6
  דירות ראויות של 75 מ"ר ב600-500 אלף שקל !!!!15 דקות מת"א ברכב 10 דקות מתחנת ת"א השלום ברכבת!!!! פיתרון איכותי לזוג צעיר או סטודנטים !!!!! לחטוף!!!!!
  סגור
 • היית רוצה שנמכור לך במחירים האלה (ל"ת)
  בטי 28/04/2015 21:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 8.
  חשוב להתחיל פרויקטים כל זמן שחולדאי ראש העיר (ל"ת)
  אחריו תוא קטסטרופה 16/10/2014 16:36
  הגב לתגובה זו
  5 3
  סגור
 • 7.
  שכונה לא טובה
  אבי 15/10/2014 15:47
  הגב לתגובה זו
  11 7
  מחירים ממש לא טובים או סבירים. השכונה לא טובה . שכונה שיש לה נקודת משטרה זה כבר אומר הכל. פושעים גדולים ומוכירים יצאו משם.
  סגור
 • בתור תושב צהלה לשעבר אני חייב לציין שאתה חי בעבר
  בוזגלו 30/10/2014 01:25
  הגב לתגובה זו
  3 3
  זה כבר לא נכון איזה 15 שנה, ובטח ובטח לא יהיה נכון לאחר שהפרויקט יושלם. ניתן רק לברך ולאחל לשכונות דרום העיר ומזרחה עתיד דומה
  סגור
 • 6.
  הפתרון הוא רק ב-'פינוי-בינוי'.
  שמאלן שפוי 14/10/2014 11:37
  הגב לתגובה זו
  12 4
  תמ"א38 מתיאימה רק לאזור "חדרה-גדרה" וחיפה עם הקריות. בשאר הארץ אין מנוס מ-'פינוי-בינוי'. השאלה היא: איך מוודאים שפרוייקט כזה לא יסתיים בעושק של תושבים ע"י היזמים, כפי שכבר קרה.
  סגור
 • יש לזה כבר פתרון. זה נקרא "בינוי-פינוי-בינוי". תחפש תדע (ל"ת)
  א. א. ניקיון 21/10/2014 23:40
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • 5.
  ברק דניאלי מהצפון השתלט על 18 דירות
  ירון כהן 14/10/2014 08:35
  הגב לתגובה זו
  16 3
  חבל שבמקרים כאלו לא עוצרים יזמים פרטיים ונותנים לבחור אחד לרכוש 18 דירות ברק דניאלי בחור מהצפון סגר רכישה של 18 דירות למה זה קורה למה לא מעדכנים יותר שאחרים יוכלו?
  סגור
 • 4.
  לך היתה,,,,,,,זוג צעיר
  אחת העם 13/10/2014 17:40
  הגב לתגובה זו
  4 5
  כמה שהגששים היו מציאותיים מאז ועד להיום,,,,,,הכל ישראבלוף,,, למעלה מ2 מליון דולר ,כתוב במאמר היומרני, דירה היום בנווה שרת,,,,,,,,וזה סכום לא לעשירון העליוןחחחחחחחחחחחחחחחחח,,,,חולם הכותב
  סגור
 • 3.
  מקום מצויין להשקעה ומגורים
  עמירם 12/10/2014 06:46
  הגב לתגובה זו
  5 19
  1. זה תל אביב. מותג יש ערך. 2. השכונות מסביב יקרות בכ 30%. 3. פער לא סביר ועם התחדשות השכונה נסגרים פערים.
  סגור
 • 2.
  מה עם פתוח יפו
  איציק 12/10/2014 04:37
  הגב לתגובה זו
  1 6
  יפו ניראת כמו עזה זה האזור הכי מוזנח בת"א ולמה. זו פיננת חמד שכל אדם היה מעוניין לגור בא אבל הטיקונים מונעים מפיתוחה טיקונים שבונים את ת"א מונעים את פיתוח יפו כי אז כל המיגדלים שהוקמו יהפכו למיגדלי רפאים יפו זולה ב50% מת"א ואני מדבר על המתחם בין רח' יפת לרח' קדם אולי ראש העיר הבא של ת"א יגלה את הפוטנציאל ויבין מה יש לו מתחת לאף זו הסיבה שמונעים מקבלנים לבנות לגובה או בכלל
  סגור
 • 1.
  כתבת פרסומת
  אהרון 11/10/2014 19:39
  הגב לתגובה זו
  19 2
  עוד חזון למועד עניין של 10 שנים
  סגור
 • לדרום יש סיכוי שיגיעו
  שושו 12/10/2014 10:17
  הגב לתגובה זו
  5 5
  יש תוכנית לדרום העיר ולתחנה המרכזית המצחינה ששמעתי עליה כבר לפני 12 שנים למה לא מתחילים גם שם
  סגור