עיריית בת ים עתרה לבג"צ: "תושבי העיר מופלים לרעה כבר 20 שנה"

כך אמר ראש העירייה ביחס ליוזמה לאיחוד העיר עם ת"א. "כל יום בלי הכרעה מכניס עוד כמה מיליונים לתושבי תל אביב שגם ככה זוכים לתקציב מופרז"
 | 
בת ים, צילום: Getty images Israel
במסגרת עתירת עיריית בת ים להעברת עודפי תקציב מתל אביב לבת ים פנתה העירייה אתמול (א') לבג"צ והודיעה כי העובדה ששר הפנים הנחה את הוועדה לבחון ראשית את אופציית האיחוד הופכת את המהלך לתרגיל שנועד להתחמק מהעברת כספים לעיר בת ים במידי ותמנע את קידום הצדק החלוקתי.

"הפועל היוצא של הקמת ועדה שתבחן תחילה את האפשרות של איחוד ערים הוא הותרתה של העותרת בקשיים קיומיים חמורים ... המורכבות האמורה, מצוקותיה הדוחקות של העותרת וטעמים רלוונטיים נוספים אף הביאו את מ"מ ראש עיריית בת ים מר יוסי בכר להביע בפני שר הפנים ובפני יו"ר הוועדה עו"ד בני וקנין עמדה שלפיה ראוי לדחות את רעיון איחודן של הערים ולבקש כי הוועדה תגיש את המלצותיה תוך 90 יום ממועד הקמתה", נכתב בהודעה ששלחו עו"ד פרופ' אוריאל בנדור וד"ר ישגב נקדימון לשופטים.

הוועדה, הוקמה כידוע בחודש אוגוסט האחרון על ידי שר הפנים וזאת בתגובה לעתירה שהגישה עיריית בת ים במרץ 2014 נגד משרד הפנים ונגד הערים תל אביב – יפו, ראשון לציון וחולון, וזאת בדרישה להקים ועדה לחלוקת הכנסות בין בת ים לשכנותיה.

העובדה שהשר הגדיר את הוועדה שהקים כוועדה לבחינת איחוד, טוענים בעיריית בת ים אינה נותנת מענה להפליה התקציבית רבת השנים של העיר בת ים. בבת ים מבקשים להדגיש כי הוועדה שמוגדרת כוועדה לבחינת איחוד ו/או חלוקת הכנסות – מחוייבת על פי חוק להגיש את מסקנותיה תוך 90 יום ודורשים לסיים את עבודת הוועדה בפרק זמן זה. בנוסף, מבקשת עיריית בת ים להקדים את הדיון בעתירה שנקבע ל- 19 במארס 2015 ולקיים דיון דחוף בעניין בכדי להבטיח שהפעם הצדק יעשה ובלוחות הזמנים שנקבעו לכך בחוק.

תובעים חלוקת משאבים צודקת
בעיריית בת ים מתנגדים לרעיון האיחוד אולם מוכנים לשקול מתווים לשיתוף פעולה כלכלי עם תל אביב – יפו, עם זאת מדגישים בבת ים כי שת"פ כלכלי דורש פיתוח מנגנונים שאינם קימיים כיום בישראל ויצירתם תארך זמן ועל כן אינה תחליף לתביעה לחלוקה צודקת של המשאבים וההכנסות במרחב לאלתר.

ביום רביעי האחרון (17.9) קיבלה מועצת העיר את הצעתו של ראש העיר בפועל, יוסי בכר, לפיה לאחר שמדינת ישראל תעביר לרשות העירייה את התקציבים שמגעים לה מתל אביב, תסכים העירייה לבחון יחד עם עיריית תל אביב מתווים לשיתוף פעולה כלכלי בר קימא .

יוסי בכר, ראש העיר בפועל: "תושבי בת ים מופלים לרעה בצורה קיצוניות כבר מעל 20 שנה. אנו נאבקים על מה שמגיע לנו בדין כבר למעלה מעשור. הצדק צריך להיעשות ובאופן מיידי, כל יום שעובר בלי הכרעה הוא יום שבו תושבי בת ים מפסידים עוד תקציבים לחינוך, רווחה, תשתיות ותרבות. כל יום שעובר בלי הכרעה מכניס עוד כמה מיליונים לתושבי תל אביב שגם ככה זוכים לתקציב מופרז ביחס לכל תושב אחר בישראל. אנחנו מוכנים לשקול בעתיד שיתופי פעולה, אך לא נוותר על הדרישה להעברת כספים מידית כדי שהעוול הנוראה יפסק לאלתר והצדק יעשה."

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה