אושרו להפקדה מאות יח"ד ברמת השרון - גם דירות קטנות לצעירים

הוועדה המחוזית אישרה תוכנית לבניית בניינים בני 8-11 קומות לאורך רחוב ז'בוטינסקי בעיר וכן בניית פארק גדול
 | 
מגדלי גימנסיה, צילום: אבי שאולי
הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז תל אביב החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית למגורים בהיקף של 335 יחידות דיור במבני מגורים בני 8-11 קומות לצד בנייה צמודת קרקע ואזור מסחר ותעסוקה במתחם שתיל ברמת השרון.

לפי התוכנית, לאורך רחוב ז'בוטינסקי ייבנו מבני מגורים בני 8 קומות ובחלק המרכזי והמערבי של המתחם הגובל בשטחים פתוחים ייבנו מבני מגורים בני 11 קומות. 20% מהדירות תהיינה דירות קטנות בשטח כולל של 75 מ"ר.

במרכז המתחם מציעה התכנית שטח של כ-5 דונם למבנה ציבור ופארק גדול על שטחי המשתלה הנטוע במגוון עצים היסטורי ייחודי, המתחבר לציר ירוק ברוחב של 20 מ' המלווה את רחוב ז'בוטינסקי. כמו כן שומרת התכנית או מעתיקה את רב העצים הבוגרים.

ממשרד הפנים נמסר שבעבר הוועדה המחוזית דנה בתוכנית לשטח זה שהציעה 150 יחידות דיור ודחתה אותה מפאת צפיפותה הנמוכה אשר לא תאמה את הוראות תמ"א 35.

התוכנית המוצעת כעת מאפשרת חזית מסחר ותעסוקה לאורך רחוב ז'בוטינסקי במטרה לחזק את ציר הרוחב המחבר את העיר הוותיקה עם אזורי הבניה שיתהוו בעתיד ויהיו חלק ממנה. בימים אלה מתגבשת תכנית המתאר של כלל העיר ותכנון מתארי של מערב העיר כך שלמתחם זה הממוקם על התפר שבין הוותיק והעתידי ישנה חשיבות ומשמעות לא מעטות.

מתכנן התכנית- משרד גורביץ' אלונים, אדריכל העיר- אדר' ארז טל
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה