לציבור העני ביותר: עמידר תרכוש כ-200 דירות לזכאים

משרד הבינוי והשיכון נערך להגדיל את מלאי הדיור הציבורי ב- 1000 דירות לטובת מתן דירה לזכאים הנמצאים ברשימת ההמתנה
 |  (2)
רמלה, צילום: החברה לפיתוח והתחדשות עירונית
יינתן מענה לעניים ביותר? משרד הבינוי והשיכון נערך להגדיל את מלאי הדיור הציבורי ב- 1000 דירות, לטובת מתן דירה לזכאים הנמצאים ברשימת ההמתנה.

הפרויקט מתבסס על חוק הדיור הציבורי- זכויות רכישה, אשר במסגרתו הוקמה הקרן לדיור ציבורי, אליה הועברו כספים שהתקבלו ממכירת דירות ציבוריות.
בשלב הראשוני תתבצע רכישה של 200 דירות באזורי ביקוש ע"י חברת עמידר, באזור השרון עד טבריה 42 דירות, באזורי המרכז 48 דירות, באזורי השפלה 60 דירות ובאזור הדרום וירושלים 50 דירות.

הדירות תהיינה בקומות קרקע, ראשונה, שנייה ושלישית בבניינים ללא מעלית. כמו כן, ניתן לרכוש בקומות גבוהות יותר באם יש מעלית בבניין, אך הדירות לא תהיינה בקומה האחרונה בבניין.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל: "הדיור הציבורי הוא אבן יסוד במדיניות הרווחה של מדינת ישראל ולא נאפשר לייבש אותו. מדובר בצעד ראשון של רכישת דירות שיסייעו למשפחות רבות הממתינות לסיוע. אנחנו לא מייבשים את הדיור הציבורי אלא נותנים כתף והרבה כסף לשכבות החלשות. נמשיך ונפעל כעת לקידום תוכניות פינוי-בינוי בדיור הציבורי ובכך נאפשר הכנסת סכומי כסף גדולים לקרן הדיור הציבורי שיאפשרו להמשיך ולהגדיל את היקף רכישת הדירות לזכאים".

יו"ר מועצת המנהלים של חברת עמידר, עו"ד ד"ר יצחק לקס: " החברה, בראשותי, אימץ פה אחד את הנחייתו של השר. מדובר בצעד פורץ דרך אשר מספר את שובו של הדיור הציבורי. אני סבור כי עמידר עושה את צעדיה בדרך לחזור לתפקידה ההיסטורי וזאת במקביל לפרויקטים חדשים אליהם נכנסת החברה כמו: בינוי-פינוי-בינוי, תמ"א 38 חיזוק מבנים ועוד".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אורי אריאל חרטטן
  לילי 01/09/2014 21:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  48 דירות במרכז??? טיפה בים!
  סגור
 • 1.
  הגיע הזמן לתת לדירים את הדירות וגם לדיירים בדמי מפתח
  דודו 01/09/2014 18:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שילמנו פי כמה משווי הדירות, בין כה וכה הדירות ישנות וצריכות להיבנות מחדש ובמקומן הרבה דירות, על כל דירה אפשר 3 לפחות ואף אחד לא מפסיד..
  סגור