עיר חדשה באשקלון: אלפי דירות ואזורי תעסוקה ומסחר - צפו בהדמיות

הוועדה המחוזית דרום אישרה את תוכנית "עיר היין" בצפון מזרח העיר שיכלול אזורי מסחר ותעסוקה - 25% מהדירות יהיו ברות השגה
 |  (5)
נדל"ן, צילום: Bizportal
תוכנית ענק באשקלון - הועדה המחוזית דרום אישרה תוכנית להפקדה לפיתוח העיר אשקלון בחלקה הצפוני- מזרחי של העיר, על שטח של כ- 2,545 דונם.

מדובר על פרוייקט הכולל כ- 9,500 יח"ד שיגדיל את אוכלוסיית אשקלון ב- 35,000 תושבים, זאת תוך משיכת אוכלוסייה חזקה לעיר. הפרוייקט יחדש את "עיר היין" העתיקה וישלב בנייה מודרנית הכוללת: מגורים, תעסוקה, מסחר, מבני ציבור, דיור מוגן, שטחים ציבוריים פתוחים וכבישים. במסגרת הפרויקט ישולבו גם דירות קטנות "ברות השגה" שיהוו כ-25% מסך כל יח"ד. הדירות ייבנו בבניה רוויה ובגובה של 6 - 18 קומות.

שטח המתחם הוא כ-800 דונם וגבולותיו: ממזרח למסילת הרכבת, מצפון לאזור התעסוקה המתוכנן, מדרום לדרך מנחם בגין וממערב לשכונת המגורים המתוכננת במסגרת התוכנית. כל אלו מאפשרים את הפיכתה של העיר אשקלון למוקד משיכה חדש במרחב האזורי של עד 20 ק"מ.
הדמיית האזור: קרדיט: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים
הדמיית האזור: קרדיט: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים

הפרויקט נמצא בסמיכות לפארק "עיר היין" המתאפיין בשרידים של מפעל לייצור יין עתיקים. הפארק ממוקם על צומת דרכים ירוקה עם ערכים ארכיאולוגיים ותיירותיים אשר מהווים דופן ירוקה ופתוחה וחיץ בין העיר הקיימת לתכנית המוצעת. על פי התכנית, ישוקמו ממצאי הארכיאולוגיה בפארק "עיר היין" ויוצקו תכנים עדכניים שיאפשרו את חשיפתם של הממצאים הארכיאולוגים לקהל הרחב, באופן בו יהווה חלק פעיל מחיי היומיום של התושבים והמבקרים.

מוסדות ציבור והחינוך- מרוכזים בחלק הדרומי של השכונה ובצמוד לציר רבין. בתי הספר והגנים מפוזרים בהתאם למרחקי ההליכה ולתכנון צירי שבילי האופניים בתוך השכונה.

אזורי מסחר- משולבים בפרוייקט לאורך הציר הממשיך את ציר קדש בשטח של כ- 60-70 אלף מ"ר דבר היוצר חזית מסחרית חזקה ומשפיעה בעיר. אזור התעסוקה הנרחב בחלק המזרחי בצמוד למסילת הברזל מהווים מקור משיכה אזורי ליישובי הסביבה ובעל נגישות גבוהה לכל רחבי הארץ. באזור זה ישנה אפשרות לבניית תחנת רכבת נוספת
הדמיית האזור: קרדיט: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים
הדמיית האזור: קרדיט: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים

שטחים פתוחים ופארקים- לאזור הפרוייקט מורשת חקלאית וסביבה ירוקה. פארק היין הוא חלק מתכניות הפיתוח של שכונת עיר היין, שטחה כ- 450 דונם. בשל מיקומו הייחודי של הפארק ברמה הארצית, האזורית והמקומית, עתיד הפארק לשמש כמנוף עירוני, תוך דגש על המורשת היסטורית של אשקלון כבירת יין ארצית, כמרכז חקלאי, וכשער לפארק ניצנים – אזור טבע ערכי. זאת תוך קידום אורח חיים עירוני פעיל ובריא.

צירי תחבורה- התכנית מתוכננת על בסיס ציר עירוני ראשי משולב במסחר ושדרת הולכי רגל המאפשרת הליכה במרחקים קצרים ונוחים וכן מאפשרת חיבור לאזור התעסוקה ולים מבלי שתנועת העיר תעבור דרכה.

מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן אומר: "מדובר בשכונה חדשה ואטרקטיבית בהיקף גדול של יחידות דיור מסוגים שונים, שיתנו פתרון לזוגות צעירים ולמשפחות המבקשות להן דיור איכותי באזור ירוק ובקרבה למרכז הארץ. תכנית זו מתחברת לתכניות אחרות אותן מקדמת רשות מקרקעי ישראל ותורמת להגדלה משמעותית של היצע יחידות הדיור באזורי הביקוש".
הדמיית האזור: קרדיט: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים
הדמיית האזור: קרדיט: ארמון אדריכלים ומתכנני ערים
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  שוב במקום עירוב שימושים, פרוור שינה עם שיכונים (ל"ת)
  התכנון אצלנו מיושן 25/07/2014 00:49
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 4.
  תוכנית מאוד סטנדרטית לא רואה שום ניצוץ
  אליה 24/07/2014 10:08
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כמו למשל לפחות כמה מגדלים יוקרתיים ש ימשכו ויעלו את ערך הנכסים רק...........סטנדרט??? נראה כמו שיכון ב באר שבע חובה לשנות ו או להוסיף ערך מוסף ש יתן ציביון מיוחד לפיתוח החדש
  סגור
 • 3.
  צריך לשווק את הכל בפעם אחת, על מנת להוריד את מחירי הדיו
  יצחק 22/07/2014 13:33
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ר. ולא לשווק חלקים חלקים ולספסר בקרקעות כדי להעלות את מחירי הקרקע ולסחוט כסף מהאזרחים!
  סגור
 • 2.
  הבעיה היא עם אלה שיש להם כסף ומוכנים לשלם כל מחיר (ל"ת)
  ישראלים מטומטמים 22/07/2014 12:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  מדהים שפו אבל מה יש לעשות ....אשקלון? (ל"ת)
  YL 22/07/2014 11:36
  הגב לתגובה זו
  6 2
  סגור