יזניק את ההתחדשות עירונית? אושר 0% מע"מ בתמ"א 38 ופינוי בינוי

הממשלה אישרה את הצעת שר האוצר מתן פטור ליזמי תמ"א 38 ופינוי בינוי ואת הרחבת מעגל העסקים הזכאים לתשלום מע"מ על בסיס מזומן
 |  (2)
פינוי בינוי, צילום: בת חן גלילי
הממשלה אישרה היום (א') את הצעת שר האוצר, יאיר לפיד, למע"מ בשיעור 0 בפרויקטים מסוג פינוי בינוי ותמ"א 38 והרחבת מעגל העסקים הזכאים לתשלום מע"מ על בסיס מזומן כך שכ- 43,000 עוסקים קטנים מתחומי הקמעונאות, המקרקעין, הסיטונאות וחקלאים יתווספו למדווחים על בסיס מזומן.

במסגרת תזכיר חוק מוצע לתקן את חוק מע"מ כך שיוחלף הפטור הניתן לפרויקטים מסוג פינוי בינוי ותמ"א 38 בקביעת מס בשיעור אפס. השינוי יאפשר ליזמים בתחומים אלו לנכות את מס התשומות הכלול בחשבוניות המס שהוצאו להם גם בגין שירותי החיזוק ובכך להגדיל את ההיתכנות הכלכלית של פרויקטים מסוג זה. כמו כן, מוצע במסגרת תזכיר החוק לקבוע מס בשיעור אפס גם על מתן שירותי בניה במסגרת תכניות לחיזוק בדרך של הריסת המבנה והקמתו מחדש (תמ"א 38/2).

ההצעה באה על רקע המאמצים של משרד האוצר להגדיל את היצע הדירות למגורים ולעודד חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, וכן פרויקטים של התחדשות עירונית.

כמו כן, ההצעה כוללת תיקון של סעיף 22 לחוק מע"מ, ולקבוע כי בעסקה של מכר טובין על ידי עוסק שמחזור עסקאותיו אינו עולה על 2 מיליון שקלים חדשים, יחול החיוב במס עם קבלת התמורה ועל הסכום שהתקבל.

ההצעה קובעת כי יחול דיווח על בסיס מזומן על עסקאותיהם של יצרנים אשר מחזור עסקאותיהם אינו עולה על 3,450,000 שקלים חדשים (הרחבה ממחזור של 1.95 מיליון שקל). מדובר בתוספת של עוד כ-2,600 יצרנים שיתווספו למדווחים על בסיס מזומן.

לפי משרד האוצר, צעדים אלו יגדילו את אחוז המדווחים על בסיס מזומן לכ- 94% מסך העוסקים במשק.

שר האוצר, יאיר לפיד, אמר: "ההצעה שאושרה היום היא בשורה כפולה למעמד הביניים, היא תקל על כ-43,000 עסקים קטנים כחלק מהמהלכים שאנו מובילים למען העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, והיא תאפשר את הגדלת היצע הדירות ותעודד התחדשות עירונית".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כל הכבוד ליוזמות הברוכות שמייצר לאחרונה משרד האוצר
  משה 30/06/2014 09:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נדמה ששורה על המשרד רוח חדשנות ויצירתיות. אם תלמד הממשלה בכללותה לנהוג כך, ובמרץ ובנמרצות חלוצית, הרי שישראל באמת תהפוך למדינה משגשגת. אין גבול לפוטנציאל הגלום בעמנו.
  סגור
 • 1.
  פינוי בינוי קהילת קנדה יפו ד' לקראת הרכבת הקלה
  צביקה דורון יועץנדלן 29/06/2014 15:20
  הגב לתגובה זו
  1 1
  צעירים יסעו ברכבת למרכז תל אביב ולא צריך מכוניות בעיר
  סגור